Skocz do zawartości

Kino Polska Muzyka


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy p. Rafał z KPM mógłby się wypowiedzieć w kwestii mocno nieprzezroczystej nazwy pasma oraz oznaczenia wiekowego? Logo uzyskało już większą tranparentność, choć jego gigantyzm pozostał (pewnie na prośbę niedowidzących), więc czas poprawić nazwę pasma i 12-tkę. Wasza siostrzana stacja Kino Polska ma 12-tkę transparentną i zgrabną, a 12-tka na KPM to jakiś niekształtny dziwoląg (zresztą poprawiany już kilkukrotnie, ale bez skutku). No i czy ta nazwa pasma musi być pisana wielkimi litarami? Duże litery pisane tą czcionką wyglądają bardzo kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie była znowu znieniana. Napisałem tylko, że jest świecąca, tzn. bardzo żołta, nieprzezroczysta, jest kwadratowo niezgrabna, a na ich siostrzanym kanale Kino Polska jest odpowiednia. Powinni więc od nich ją skopiować, bo od samego początku technicy pracujący dla KPM mają wielki problem z właściwymi proporcjami 12-tki i intensywnością jej koloru, tzn. brakiem jej transparentności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem w Domówce disco polo grało. Tylko raz trafiłem na KPM, ale właśnie na to.

W ''Domówce'' to zawsze leciało disco polo, mi chodziło o pasma 'Największe Polskie Przeboje'' czy ''Gwiazdy Prezentują'' wczoraj tam nie zauważyłem disco polo, a zawsze się pojawiało... jeśli tak, to na pewno oglądalność im poskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Wreszcie znalazłem chwilę czasu na odpowiedzi:

 

1. Disco-polo nie ma już nigdzie poza Domówką, gdzie "polska muzyka taneczna" pojawia się sporadycznie lub wcale.

 

2. Aktualna "12" jest to dosłownie copy/paste ze Stopklatki. Ponoć taka jest idealna, tak przy najmniej ktoś się tutaj wypowiadał.

Przyznaję, że trochę mi się miesza w głowie od wielości opinii na ten temat na tym forum. 

 

3. Licznik reklam pojawia się na ostatnich 2 reklamach, nie wiemy jaki to będzie miało wpływ na nasz program.

Nasz fachowiec od badań i reklam mówi, że taki licznik na ostatnich dwóch reklamach nie będzie miał większego znaczenia dla reklamodawców.

My to traktujemy jako informację dla widzów, że zaraz zacznie grać muzyka. Będziemy obserwować sytuację i zobaczymy.

Na 100% licznik na całym bloku jest bardzo, bardzo zły i nigdy takiego nie zrobimy.

 

Rafał

Edytowane przez Kino Polska Muzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Disco-polo nie ma już nigdzie poza Domówką, gdzie "polska muzyka taneczna" pojawia się sporadycznie lub wcale.

 

Dziękuje wam!! Wkońcu się doczekałem, teraz trzeba na FB ogłosić :)

 

 

@Mr.Music, pewnie tak i bardzo dobrze, bo się nie dało oglądać tego kanału.. z DP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się tylko oglądalność. Wrzesień mięliśmy wyjątkowo słaby. Nie jest jednak łatwo to oceniać, bo czerwiec, lipiec i połowa sierpnia były bardzo dobre, a potem było bum.
Widocznie nasi widzowie w panelu Nieslena byli na to gotowi w wakacje, ale gdy przyszła jesień to już nie bardzo im to się podobało. To tylko teoria. 

Wyciągamy wnioski, idziemy dalej.

Edytowane przez Kino Polska Muzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna "12" na Stopklatce TV jest inna - nie świeci, tzn. jej kolor jest stonowany i jest półprzeźroczysta. Wasza "12" jest okropnie żółta i nie jest w żadnym stopniu połprzeźroczysta. To po pierwsze. A po drugie nie odniosłeś się KPM do kwestii bijącej po oczach nazwy pasma i wielkości jej czcionki. Przeczytać moje pytanie przeczytałeś KPM, ale uciekłeś od udzielenia na nie odpowiedzi. Czy tak jest Twoim zdaniem ładnie i profesjonalnie oraz czy nie wiesz, że matryce telewizorów plazmowych przez takie rzeczy się wypalają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Aktywny

 

Przepraszam, ale nie zauważyłem Twojego pytania.

 

1. Sam osobiście poprosiłem o skopiowanie "12" ze Stopklatki i jestem pewien, że nasz dział techniczny dokładnie to zrobił. Prawdopodobnie to kwestia innego systemu emisyjnego.

Jak trzeba zrobimy "12" bardziej przeźroczystą, nie ma problemu.

 

2. Nazwa pasma jest napisana kapitalikami od wielu lat i nikt nie miał z tym problemu. Czcionka też jest mniej więcej ta sama od długiego czasu. Tutaj nie zgadzam się z Tobą.

Poza tym plazmowe telewizory to margines. Przecież od kilku lat standardem jest LCD.

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące sprawy którą poruszaliśmy tu parę miesięcy temu. Pytam z czystej ciekawości. Udało się zdobyć teledysk do Qligowskich - Z kopyta kulig rwie? Tak mi się przypomniało. :) Do świąt jeszcze trochę zostało, a w międzyczasie na YT pojawiło się nagranie teledysku z Polsatu 2.

 

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak trzeba", "nikt nie miał z tym problemu" i "plazmowe telewizory to margines"... Co to za stwierdzenia? I na jakiej podstawie twierdzisz KPM, że telewizory plazmowe to margines? Wg danych producentów TV plazmowych, w Polsce około 10 procent wszystkich odbiorników TV to telewizory plazmowe. Dopiero od ubiegłego roku zaprzestano ich produkcji. Dlatego więc uważasz KPM, że masz moralne prawo zniszczyć swoją mocno nieprzeźroczystą grafiką ekranową matrycę użytkownikom TV plazmowych? Brawo! Ja nigdy na miejscu nadawcy nie posunąłbym się do takiego stwierdzenia.

Dla przykładu napiszę, że pewien czas temu nowa dyrektor programowa kanałów BBC w Wielkiej Brytanii zmieniła loga kanałów na mocno nieprzeźroczyste. Po wielu skargach i protestach widzów nakazała zmienić loga na maksymalnie przeźroczyste i przeprosiła swoich widzów za jak to nazwała głupią decyzję oraz obiecała, że to się już nie powtórzy. U nas jest to nie do pomyślenia. Jak ja zazdroszczę widzom w Australii, gdzie każdy nadawca TV posiadający koncesję australijską musi mieć logo i grafikę maksymalnie przeźroczystą. To się nazywa profesjonalizm - dbanie o komfort widza, szacunek dla widza oraz troska o użytkowników plazm i OLED-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kino Polska Muzyka, chcę spytać, czy będziecie kiedyś w naziemnej? Nie ukrywam, że nie mam dostępu do Was z satelity i fajnie, gdyby KPM była w naziemnej, nawet za dopłatą.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skacząc po kanałach zatrzymałem się na KPM, na który dawno nie zaglądałem. Szczęśliwym trafem nadajecie w tej chwili klipy lat 90. Lecz jest jeden problem, gdyż komputer podczas klipu Piaska wpuścił napis: "za chwilę: OGŁOSZENIE NADAWCY". Gdy skończył się Piasek i zaczął Kukiz, to "OGŁOSZENIE NADAWCY" było jako pasmo. Nie wiem po co komu potrzebna informacja o nadchodzącej autopromocji, więc jakbym mógł poprosić pana Rafała, by pozmieniał te odpowiednie algorytmy w komputerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyliśmy, ale dzięki za informację. To jakiś błąd w naszym komputerze nadawczym. Naprawiamy to. 

A co do Twojego szczęśliwego trafu, to możesz już celować w ciemno. Eksperyment z polską muzyką taneczną już się skończył.

Edytowane przez Kino Polska Muzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...