Skocz do zawartości
  • 0

Satlink WS-6906 - ktoś korzysta?


AudioBas
 Udostępnij

Pytanie

Witam Serdecznie.

 

Czy ktoś korzysta może z Satlink WS-6906??

miernik-satlink-ws-6906.jpg

 

Zakupiłem ten miernik i mam pytanie co do ustawienia anteny.

 

Nawet na zwykłym mierniku za 20 zł, wiedziałem jak mam ustawiać antenę w pionie.

Po prostu miernik wskazywał najwyższą watość i w ten sposób miałem ustawiony odpowiedni kąt.

 

Jak w tym mierniku wykonać taką czynność?

Mam kręcić na oślep, aż wskoczy mi jakość sygnału?

Trochę uciążliwe...

 

Z drugiej strony łapanie kąta na sat finderze i późniejsze przełączanie na Satlinka może być uciążliwe....

 

 

Drugie pytanie jak korzystać z tej funkcji BER??

 

 

Pozdrawiam Serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie znam bliżej, ale z wyglądu OSD to chyba coś na procesorze ALI. Mierniki tego typu niestety wymagają złapania "LOCK", żeby dało się "dopieszczać" ustawienie anteny, więc jeśli pasek siły sygnału nie pomaga (zwykle oprócz jakości jest siła, ale nie zawsze jest to wskazanie pomocne, bo czasami wartość ulega zbyt małym zmianom, żeby określić co się dzieje), to pozostaje kręcić na ślepo.

 

BER = Bit Error Rate. Bez wnikania w szczegóły po złapaniu "LOCK" miernik powinien wyświetlić tam wartość w stylu x.yE-z. Im mniejszy "z" tym lepiej, wartość x.y im bliższa 1.0 tym lepiej. Niestety nie wiem na jakim etapie miernik dokonuje pomiaru BER - jeśli następuje to już po korekcji, to wskazanie ma mniejszą przydatność (ale nadal ma znaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Ktos uzywa tego sprzetu?

Ja kiedys zakladalem antenty sat. uzywalem miernika wloskiego Unaohm, prosty w obsludze, zero zbednej grafiki, lista transponderow, ich czestotliwosci, polaryzacja, i wystarczylo wiedziec z ktorego satelity jakie czestoltiowsci sa nadawcze, wbic na mierniku, i kierowac antene. Pomiar dbm, MER, BER, bardzo szybko sie ustawialo i porzadnie w kilka minut.

Teraz musialem wrocic do ustawiania anten, kupilem Satlink WS 6906 i widze ze to jakas tania chinska zabawka, albo wyslali mi trefny model. Problemy z ladowaniem, zolta dioda "charge" wlacza sie i wylacza, malo kiedy swieci caly czas, wiec te ladowanie pozostaje pod znakiem zapytania. Po podlaczeniu do konwertera nic sie nie dzieje. W momencie jak miernik nie jest podlaczony do niczego nadal mam w NIT Search paski sily i jakosci sygnalu na jakies 60% i 4% odpowiednio. Przy tym zmieniaja sie o kilka %. Po podloczeniu do anteny sila sygnalu jest jakies 75%, jakos sygnaly okolo 4-5%. Byc moze sa jakies dodatkowe ustawienia, local oscilattor, albo konwerter zepsuty. Dziwne ze kiedy miernik nie podlaczony do niczego to cos tam lapie, poza jednym satelita, na jakis Arabsat jest 0%, dopiero jak antene podlaczocze to jakies % pokazuje. Antena ustawiona na Hotbird, ale juz 2 lata dekoder nie byl podlaczony, moze LNB zepsulo sie przez 2 lata. Czytam instrukcje po polsku i angielsku ale nie jest tam wiele wyjasnione. Tak samo podlaczenie do komputera, nie dzieje sie absulotnie nic. Raz tylko mi komputer zasygnalizowal ze znalazl nieznany sprzet podlaczony przez USB.

Zastanawiam sie czy moze moj miernik jest jakis uszkodzony i trzeba go odeslac? Albo czegos o nim nie wiem.

Probowalem roznych transponderow z Hot Bird, rozne czestotliwosci, wbijane recznie, ruszalem antena, i nic, nie wyszedlem poza te 75% sila sygnalu, i 5% jakosc sygnalu.

Co tu mozna zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich. 

Już mi łeb pęka od czytania postów na elektrodzie. Same nadęte bufony które tylko wyśmiewają pytających. Masa ... którzy uważają się za lepszych a często jedyną wskazówką jest ZAMÓW FACHOWCA. 

Podłączam sie do tematu. 

Miałem problem z anteną po huraganach wiec kupilem wszystko nowe. Uchwyt ścienny, czasze większą - 90cm, konwerter 0,2db no i miernik satlink ws 6906.

Kłopot mam z wgraniem czy też ściągnięciem listy programów. Poprostu pokazuje mi że żadnych programów nie znalazł. 

Istawiałem detale satelity ale wciąż nic. 

Czy coś robie źle? 

Pozdrawiam wszystkich chcących pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...