Skocz do zawartości

Telewizja naziemna w Małopolsce


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są wasze doświadczenia z odbiorem naziemnej telewizji w Małopolsce - jeżeli chodzi o mnie to tu prym wiedzie Chorągwica z której odbieram TVP1 (10),TVP2 (33),TVP Info (50) i Polsat (53) dodatkowo do odbioru używam magnetowid video dzięki któremu czasem przebija się TVN (30) i TV4 (35) oraz TVP2 ze Skrzycznego (21). Kiedyś miałem sytuacje która chyba była tropo gdyż odbierałem przez video w miarę dobrze wspomniane TVP2 ze Skrzycznego oraz TVP Info Katowice (60) również ze Skrzycznego a dodatkowo CT1 (37) oraz Prima (48) oraz przebijające się CT2 (51) sytuacja trwała jeden dzień - pamiętam że nawet dobrze szła telegazeta. Odbierałem również przebijające się TVP2 ze Świętego Krzyża (28) ale niestety większość stacji które mogę odebrać to Polsaty i TVP1 które podczas wyszukiwania kanałów znalazłem nawet kilka. A jak to jest u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy odbrałem ct 1 k 37 ideał oraz k 7 srednio z duchami tv markize z popradu i stv 1 srednio (W ZALEZNOŚCI OD POGODY )

wszystkie z choragwicy tvp1 skrzyczne kosztowy kielce odbiera super tak samo jak tvp 2 polsat ze skrzycznego odbiera srednio czasami sygnał gubi a z reszta szkoda gadać . z dvb-t odbieram mux 1 czeski z łysej hory i słabo z namestowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]dodatkowo do odbioru używam magnetowid video dzięki któremu czasem przebija się TVN (30) i TV4 (35) oraz TVP2 ze Skrzycznego (21). Kiedyś miałem sytuacje która chyba była tropo gdyż odbierałem przez video w miarę dobrze wspomniane TVP2 ze Skrzycznego oraz TVP Info Katowice (60) również ze Skrzycznego[...]

Chyba coś pomieszałeś...

Nie mogę tego sprawdzić bo nie jestem w zasięgu nadajnika Wisła Skrzyczne, ale w/g Radio Polska dostępne są tam: 24-TVP1, 41-TVP2 i 58-Polsat. Na kanale 21 i 60 jest TVP2 i TVP Info/Katowice ale z nadajnika w Mysłowicach Katowice Kosztowy.

Generalnie zachodnia Małopolska obsługiwana jest właśnie przez ten nadajnik. W wątku o NTC jest link do ciekawej mapki, która dość dobrze to obrazuje. Odbiór z Wieliczki Kraków Chorągwica jest bardzo słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja naz.w Małopolsce/ i na Podkarpaciu/ jest narazie tylko analogowa . Ja mieszkam na granicy tych województw /Dębica/i odbiór jest w większości tylko z nadajnika na Górze Św. Marcina z Tarnowa . Miasta Ropczyce , Dębica i Pilzno leżą pod / na Północ / Pogórzem Strzyżowskim i Ciężkowickim i odbiory z Suchej Góry /okol.Krosna / są nie możliwe , dopiero ok.10-15 km na Półnoć od Dębicy jest możliwy ich odbiór . Możliwe też są odbiory z Krakowa i Kielc przy zastosowaniu anten zew.kierunkowych o dyżym wzmocnieniu z zastosow.przedwzmacniaczy ... Myślę , że w chwili włączenia NTC będzie podobnie , a liczyć będziemy w większości na Tarnów / który do tej pory miał małe moce nadaj./ Podobnie jak z Suchą Górą ma sie sytuacja z NTC ze Słowacji / nadaj. Bardejov/, MUX 1, jest uchwytny miejscami wokół Dębicy / i na Północ/ na wyższych poziomach wzniesień, ale przy zastosow. wysokozyskowych kierunkowych anten na UHF /21-69/. Tak więc jedni mają / i mieć będa w NTC/ odbiory z kilku nadajników a inni tylko z jednego . Wejście NTC /do VII.2011/ pokaże i uwiarygodni moje przypuszczenia . Szkoda tylko , że tak mało piszę się o planach maxymalizacji sięci nadajników / MUX-ów/, ile ich i o jakiej mocy sie dodatkowo wpprowadzi , itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]dodatkowo do odbioru używam magnetowid video dzięki któremu czasem przebija się TVN (30) i TV4 (35) oraz TVP2 ze Skrzycznego (21). Kiedyś miałem sytuacje która chyba była tropo gdyż odbierałem przez video w miarę dobrze wspomniane TVP2 ze Skrzycznego oraz TVP Info Katowice (60) również ze Skrzycznego[...]

Chyba coś pomieszałeś...

Nie mogę tego sprawdzić bo nie jestem w zasięgu nadajnika Wisła Skrzyczne, ale w/g Radio Polska dostępne są tam: 24-TVP1, 41-TVP2 i 58-Polsat. Na kanale 21 i 60 jest TVP2 i TVP Info/Katowice ale z nadajnika w Mysłowicach Katowice Kosztowy.

Generalnie zachodnia Małopolska obsługiwana jest właśnie przez ten nadajnik. W wątku o NTC jest link do ciekawej mapki, która dość dobrze to obrazuje. Odbiór z Wieliczki Kraków Chorągwica jest bardzo słaby.

Niczego nie pomieszałem gdyż według tego i tego opisu te kanały nadają na wspomnianych częstotliwościach.

Poza tym często widzę TVP1 na video w formie przebijającego się kanału na kanałach 19 i 20 i nie wiem czym to jest spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi lub nie - ja widzę różnicę. Dla mnie Katowice Kosztowy i Wisła Skrzyczne to dwa różne obiekty.

 

oraz TVP2 ze Skrzycznego (21). [...] oraz TVP Info Katowice (60) również ze Skrzycznego

Powiem to wprost: bzdura.

 

Co do TVN k.30 i TV4 k.35 nie mam uwag. Wybacz jeśli wcześniej wyraziłem się mało precyzyjnie, chociaż byłem przekonany iż piszę dostatecznie jasno. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tego nie podważam wręcz przeciwnie w swoim pierwszym pierwszym poście ani razu nie wspomniałem o Wiśle.A za pomyłkę oczywiście przepraszam - nie chcący mi się pomyliła Wisła z Katowicami. Naturalnie chodziło mi oto że na wspomnianych częstotliwościach czyli k.21 nadaje TVP2 a TVP Info Katowice nadaje na k.60 a wszystkie transmisje prowadzone są z nadajnika Katowice "Kosztowy".

Czy mogliby moderatorzy poprawić moje błędy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, TV4 i Puls w Oświęcimiu. Oba chyba dostępne wyłącznie z Krakowa i Bielska (Puls), kanały 35 i 27. Problem taki że łapie Puls ale nie wiem czy z Bielska, a nie TV 4. Czy jest sens się brać za łapanie tego programu wiedząc że jest on 2x słabszy od Pulsu? do nadajnika około 60km z mojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Warblade3

U mnie wiedzie Katowice Kosztowy - odbieram TVP 1(k.1),TVP 2(k.2),POLSAT,(k.4),TVN(k.5) - wszystkie odbiera bardzo dobrze.,TVP INFO

(k.3) - odbiór dobry i TVP KRAKÓW(k.7) - odbiór tragiczny.Dziwne jest to,że odbieram Kraków a nie Katowice.Nie odbieram TV 4 i TV PULS

chyba dlatego,że mamy zbyt starą antenę(mamy ją przeszło 20 lat).

Ps.Wiecie,dlatego musiałem oglądać naziemną?Ponieważ taki pan musiał coś zrobić z naszym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja tymczasem mam 2 pytania dotyczące odbioru naziemnego w Małopolsce:

1. Jak odebrać w sytuacji gdy ma się jedną antene na jeden telewizor TVN,TV4 i TV Puls w przekazie analogowym w sytuacji gdy mieszka się 35km na wschód od Krakowa ?

2. Jak pogodzić analog z jednego telewizora z cyfrówką z drugiego w sytuacji gdy oba telewizory są podłączone do jednej anteny ?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znajdujesz się w kiepskiej lokalizacji - mimo niewielkiej odległości anteny w RTCN Kraków/Chorągwica nadają nie w Twoją stronę.

Możesz zmienić antenę - osobiście kombinowałbym z siatkową. Postaraj się o widoczność nadajnika; przede wszystkim podnieś antenę najwyżej jak się da.

2. Przy zastosowaniu najprostszego sumatora nie powinno być problemów - o ile odbierzesz DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przede wszystkim ode mnie nie widać nadajnika gdyż zasłaniają go pagórki a poza tym moja antena jest złożona z dwóch części tej o kwadratowym kształcie (ustawionej w pionie) i tej mniejszej ustawionej w poziomie. Obecnie odbiera mi MUX2 i szkoda że na MUX3 na razie nie będę miał szans - podobnie chyba w maju może być z MUX1 - chyba sygnał może być za mały by pokryć tak duży obszar jaki pokrywają analogi TVP.

2. Obecnie mam tak że żeby odebrać DVB-T w telewizorze w pokoju muszę rozwalić jakość obrazu tego będącego niżej w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...