Skocz do zawartości

DVB-T Kraków (CZ,SK.PL)


noyle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz bardzo małe szanse na odbiór MUX 2 z kanału 38, gdyż na tym samym nadawane jest TVP 1 ze Św.Krzyża z mocą 800kW. Prędzej odbierzesz MUX 3 na kanale 62, który jest nadawany z wielokrotnie większą mocą (10kW).

 

W ciągu miesiąca powinien ruszyć nadajnik MUX 2 z Chorągwicy na kanale 64 (63kW mocy).

 

MUX 3 z Chorągwicy zostanie uruchomiony dopiero w październiku. Jego parametry to kanał 48 i moc 2kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się przetestować wszystkie nadajniki, które w teorii powinny być do odbioru w Krakowie. Sądzę, że co najmniej 6 powinno być w zasięgu - Przehyba, Luboń, Gubałówka, Kosztowy, Góra Św. Marcina i Święty Krzyż.

 

Do testów oczywiście posłuży 6-metrowy ATX z LNA-177, który tylko czeka na swe nowe ofiary :)

 

zdj1161.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Super antenka. Widzę, że jednak wzmacniacz szerokopasmowy LNA dobrze sprawuje się w antenach kierunkowych skoro go używasz. Myślałem, że lepszy byłby pasmowy Telmor PAP-630, ale nie jest on ekranowany co pewnie ma jakiś wpływ na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 1 rok później...

Dwa lata ciszy w temacie czyżby już nie było możliwości odbioru zza granicy? Ja akurat zastanawiam się nad anteną , kierunkowe w opisach mają po 120km zasięgu i w teorii super a w praktyce jak to wygląda ? Jeśli skieruje antenę kierunkową na chorągwice to tylko to odbiorę? Bo lekko w prawo tylko dalej jest kosztowy a nie mówiąc by coś z SK szarpnąć bo pewnie trzebaby drugą antene? Pytam bo ja kiedyś używałem anteny https://m.ceneo.pl/92191346;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=EAIaIQobChMIndm94q7S8AIVkqiyCh3CKAAqEAQYAiABEgL4wvD_BwE nie chce już takiej za darmo , może i wygląda ale odbiór tylko z jednego nadajnika a już mnie dobił sąsiad jak na siatce odebrał Katowice chorągwice i nie wiem jakim cudem kielce także a ja na tym wynalazku tylko z jedego dlatego nie wiem siatke mam kupić..? Domyślam się że nikt nie odp ale może akurat. Do choragwicy mam 20km 

Edytowane przez SYTROTIQX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko w prawo, to jest Wisła Skrzyczne. Kosztowy to północny-zachód, a więc antena prawie w drugim kierunku.

Katowice odebrał ze Skrzycznego - siatka zbiera dużo szerzej niż kierunkowa.

A Kielce odebrał z Chorągwicy, jest nadajnik doświetlający dla południowej części kieleckiego z Chorągwicy.

 

Mimo wszystko lepiej ustawić drugą anteną na Katowice-Kosztowy, można obecnie odebrać MUX testowy TVN w HEVC. Wszystkie kanay w HD, dodatkowo TVN Fabuła w zawartości.

 

Słowacja wymaga drugiej anteny, gdyż to inna polaryzacja w pionie. Kierunek na najbliższy nadajnik, coś pomiędzy Chorągwicą i Wisłą Skrzyczne.

W Krakowie niczego innego nie odbierzesz. Czechy słabiutko, odbiór prawie niemożliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...