Skocz do zawartości

DVB-T Kraków (CZ,SK.PL)


noyle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w Nowej/ Starej Hucie odbieram przekaz analogowy na kanałach 24 tvp 1 ; 41 tvp 2 ; 58 polsat ( zgodnie z wykazem z radiopolska.pl) to są programy nadawane ze Skrzycznego ale kanału 38 dvb-t ani śladu.

 

Żeby było śmieszniej sygnał analogowy odbieram na antenie fabrycznej od tunera http://www.avermedia-usa.com/AVerTV/pro ... ssory.aspx ( druga ) wewnątrz mieszkania.

 

I jeszcze jedna rzecz:

 

w czwartek była dobra pogoda, więc przetestowałem odbiór na pl. Getta. Wdrapałem się na dach i na tej samej antenie nie byłem wstanie odebrać poprawnie skrzycznego. Sygnał 2 kreski Q 85%.

Podłączyłem anteną o której pisałem na początku tej strony efekt sygnał 2 kreski Q 90%. Żadnych sygnałów z SK i CZ.

Zniechęcony sprawdziłem odbiór na 11 piętrze wewnątrz budynku na antenie fabrycznej od tunera sygnał 2 kreski Q 95%.

 

Nie wiem czy obecność metalowych urządzeń na dachu miała taki wpływ czy byłem za wysoko. Jak wytrzyma pogoda a uda mi się dorwać antene siatkową to przeprowadzę testy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to ma wpływ na odbiór u siebie miałem podobny problem kiedy położyli mi blache na dach odbiór zaczął szwankować a wcześniej wszystko czyste było ( tvp 1 2 polsat puls i tv 4 !? lekko snieżyło a tvn głos dobry ale straszne duchy ) uciekłem z siatka na dach i odbiór bez porównania

 

 

wydaje mi sie że musisz zainwestować w lepszą antene i powinienes złapać ja spokojnie na siatce sygnał 86/85 nawet łysą Hore udalo mi się odebrać ale klatkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponwnie, podłączyłem tą siatkę ( brak jej direktorów ) ze wzmacniaczem LNA-177 na dachu 3 piętro. Odbiór skrzycznego dvb-t :jupi: sygnał 2/5 kresek, jakość 95-99% . N/S Huta

Nie udało mi się odebrać SK i CZ. Będę próbował jeszcze z kompletną anteną, chcę zdążyć przed zimą.

 

Pozdrawiam

 

bbogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

To jest wyjątkowa sytuacja.

Ktoś tutaj na forum pisał, że nie odbiera w Karniowicach sygnału z Katowic i z Krakowa do których ma odpowiednio 25 i 40 km, ale odbiera Wisłę do której ma 80km. To chyba nawet byłeś Ty @mario1980.

U mnie z kolei w Trzebini w moim miejscu zamieszkania nie ma śladu po Wiśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1. Ile kanałów będzie w DVB-T? Ma ktoś oficjalną listę?

poza zawartością mux-2 to tego nikt dziś nie wie, i piszę to jak najbardziej poważnie.

 

2. Jakie będą opłaty za DVB-T?

mux-1...mux-3 nadawane w DVB-Tsą / będą bezpłatne;

 

3. Kiedy cała Polska będzie mogła korzystać z DVB-T?

Na dzień dzisiejszy wynika, że na koniec 2014, ale kto to może wiedzieć na pewno...

 

Strony oficjalne o DVB-T:

http://www.emitel.pl/

http://cyfryzacja.gov.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

lpm11

 

spróbuj Częstochowę ale jak ponownie włączą. Narazie wyłączony nadajnik bo zkłócał czeski mux na 39 kanale. Mnie od odbioru brakowało nie wiele przy antenie ustawonej na Skrzyczne. Nie zdążyłem przed świętami obrócić anteny. Może jutro już włączą bo termin mają do 30.04

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bbogi! Pisałem na forum śląskim bo tam wyczytałem że gościu odbiera sporo czeskich muxów. Muszę ustawiać anteny pod lapka ,bo inaczej będzie ciężko.Słowaków ustawiłem na 16 elementowej antenie polaryzacja V. Mux 2 Skrzycznego wacha się sygnał na poziomie 74%-80%i jest nie stabilny.Mux 3 Czeski łapie nocą 5 programów sygnał słaby ok.51% .To na siatce+wzmacniacz.Bez wzmacniacze nie ma nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć tedi22.

 

Ja mam jakąś bylej aką siatkę ze wzmacniaczem LNA177 na dach 3-piętrowego bloku w NH. Skrzyczne mux2 sygnał ok. 80% jakość 100% ; mux3 s 75% j 100%.

CZeski mux kanał 37 s ok. 50% j wzależniści od pory dnia 30 -80%. Słowackich nie próbowałem bo muszę wymienić kabel. Obecnie podłączony jestem rg58 (50 omowym). Zglądnij tutaj http://free4web.pl/3/1,144089,395875,Threads.html znajdziesz sporo wiadomości i usera, którego szukasz.

 

Jak bywałem w Twojej okolicy ( al.Pokoju 1) i jeszcze Skrzyczne nadawało w mpeg2 odbierałem program na dolnym dachu na antenie od tunera na laptopie.

Coś masz po drodze co ogranicza sygnał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ale N- H jest wyżej niż Kraków o ile dobrze myślę.Nic mi nie przysłania blok 4 piętra maszt ok.3m.horyzont odsłonięty.Tu trzeba kombinować z tunerkiem w lapku,wyjść na dach i poświęcić troche czasu.Muszę kupić lepszy kabel w czarnej osłonie chyba Tiset 113a może trochę wyżej dać maszt? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moje posty zostały brutalnie usunięte. Dobrze, że w ogóle można pisać, bo jeszcze chwila i będziemy zamieszczać puste posty...

 

Ale do rzeczy, tak MUX VP z Namestova nie ma najmocniejszego sygnału ale u mnie całodobowo jest możliwy do odbioru. Trzeba pamiętać, że ten multipleks nadaje z mniejszą mocą niż pozostałe oraz ma inną charakterystykę promieniowania aby ograniczyć wyciek sygnału do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...