Skocz do zawartości

Polsat z Kielc


arti73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mieszkam w okolicach Ostrowca Św i chcę kupić antenę do odbioru tvn, polsatu ,czwórki z Kielc [odległość ok.60 km] o ile takowy jest możliwy.Proszę o rady jaka antena[chyba kierunkowa] i jaki wzmacniacz ,mam"siatkówkę" ale nie chciałbym jej zakładać.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Kielc nie odbieram nic, a mieszkam niecałe 50 km od nich w prostej linii. Ale może przyczyną są góry, które są pomiędzymy moim miejscem zamieszkania a Kielcami. Ale z rejonu Ostrowca także góry będą Ci przeszkadzały. No ale próbuj. Polsat mam z Chorągwicy, TVP1, 2 i Info oczywiście ze Św. Krzyża, natomiast TV4 i TVN nie odbieram wcale. A nie mam siatki tylko w miarę porządną antenę kierunkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie odbierzesz Polsatu z Kielc, ponieważ po drodze masz spore wzgórza. Na twoim miejscu próbował bym odbioru z takich obiektów jak:

- Ryki-Janiszewska k.59 200kW

- Lublin-Piaski k.35 100kW

- Warszawa-Raszyn k.44 316kW

- Sandomierz-Wieża Ciśnień k.41 1kW

 

Najciekawszy wydaje się być Raszyn, ponieważ z tamtąd nadają również TVN, TV 4 i TV Puls, oraz DVB-T.

Jeżeli jesteś zainteresowany odbiorem TVNu, możesz próbować odbioru z Radomia na kanale 53 (1kW) lub na kanale 9 (1kW) z lokalnymi okienkami.

 

Do odbioru wymagana jest wielo-elementowa antena Yagi oraz dobry kabel antenowy. Inaczej z odbioru nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja odbieram Polsat z Kielc (komin EC) na k.22 oraz TV4 k. 56 w Skarżysku-Kam. Odległość w linii prostej 32km od nadajnika. Warunkiem dobrego odbioru jest użycie odpowiedniej anteny + ewentualnie wzmacniacza. Ja u siebie używam anteny kierunkowej ATX-91 oraz wzmacniacza LNA-177. Przy czym zdarza się, że gdy antena "patrzyła" w kierunku Kielc i pokrywała się z kierunkiem Tarnów i Szczawnica, to na tej częstotliwości co nadaje Polsat z Kielc k.22 z Tarnowa leci TVP2, zaś na TV4 z Kielc, to ze Szczawnicy (Prehyba) nadaje TVP1 na k.56 i wychodziły z tego niezłe "żaluzje" na ekranie TV. Tak więc spróbuj łapać sygnał cyfrowy z Raszyna, jak ci koledzy w powyższych postach doradzili. Ja niestety nie odbieram cyfrówki z Raszyna, bo akurat kierunek na Raszyn zasłania mi góra Pogorzelska (ok. 350 m n.p.m.). Jednak sygnał cyfrowy dociera do północnych granic miasta Skarżyska. tylko tam, gdzie kierunku na Raszyn nie zasłania w/w przeze mnie góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...