Skocz do zawartości

Platformy cyfrowe w Czechach i na Słowacji


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jedyny powód,dla którego myślę jednak o zmianie tunera niz dokupienu modułu. Najbardziej mnie denerwuje "mułowatość" Fergusona oraz to, że zacina sie obraz na niektórych kanałach. Wcesniej miałem tuner Samsunga z CP i byłem z niego bardzo zadowolony. Niestety nie można go było "rozbudować" o moduły CI. Żałuję, że od razu nie kupiłem czegoś lepszego, bo teraz jak powiem coś o zmianie tunero to żona niechybnie mnie zabije... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Technisata DigiPlus STR 1. Jest dobry w przypadku posiadania dwóch kart cryptoworks/conax.

Przy słowackiej skylink i czeskiej czechlink przy pierwszym włożeniu kart potrafi trochę się mylić (ten sam provider) ale już jak "zrozumie" o co chodzi działa bez problemów i szybciutko. Odbiornik ma jeszcze kieszeń ma moduł CI.

Sam odbiornik jest jeszcze dobry do ustawiania siły sygnału anteny, np. na dachu bez telewizora, rozpoznaje satelity, czyta wpisy na kartach, podaje bit rate i umie wiele innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nova Sport trwają przygotowania przejścia nadawania do formatu HD.

Datą przejścia w wysoką rozdzielczość będzie prawdopodobnie 4 luty 2009 jest to 15-a rocznica inauguracji TV Nova w Czechach.

NovaSport ma wykupione prawa do NHL, Premier League, NBA, ATP Masters, MLB, NFL a także angielskiego pucharu FA CUP, w każdą sobotę transmisje z francuskiej Ligue 1.

W każdy czwartek mecze FC Barcelona, oczywiście F1, MS motokrosu, szwedzki żużel Elite Serie, Indy Car Series, nowy rocznik LeMans Series, ATP Masters włącznie z Turniejem mistrzów, 12 turniejów golfa PGA Tour i Euro PGA, basket ball WNBA, światowy boks i wiele innych.

 

Przypominam, że 11 stycznia startuje w SKY Linku także nowa telewizja TV Barrandov 11,798/H, programem Karnawał na Barandowie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

spray1.gif

 

Na czeski rynek wstępuje nova płatna telewizja Spray TV.

W jej ofercie znajdą się zarówno bardzo dobrej jakości programy SD jak także programy HDTV. Organizatorem nowo powstającej platformy jest stowarzyszenie SELF serwis spółka z o.o. a wykonawcą Moravianet.cz.

Ostry start platformy jest zaplanowany na początek marca 2009.

Gdzie i w jaki sposób usługa Spray TV będzie dostępna?

Platforma będzie pracowała w paśmie DVB-MT (znane z wcześniej jako pasmo MMDS) w zakresie częstotliwości 2,252 do 2,3 GHz. Na stronie odbiorcy abonenta będzie potrzebna specjalna antena, która będzie konwertowała odbierany sygnał do pasma UHF. Ten następnie przerobi klasyczny set-top-box do odbioru telewizji naziemnej DVB-T, który będzie traktował sygnał jako klasyczny multipleks DVB-T.

Zasięg Spray TV

W pierwszej fazie pokrycie sygnałem płatnej telewizji Spray obejmie takie lokalizacje w Czechach jak Praga, Brno, Ostrawa, Pilzner, Jihlava, Hodonin i Ołomuniec. Chodzi wiec o miejsca w których działa już klasyczna telewizja naziemna DVB-T jak i tereny które nie są jeszcze w zasięgu (Spray TV takie lokalizacje doświetli własnym sygnałem i umożliwi nieodpłatny odbiór ogólnie dostępnych bezpłatnych programów z własnej platformy).

Oferta programowa i ceny Spray TV

Spray TV jako płatna usługa zaoferuje klientom trzy pakiety programów, które będą nazwane:

Podstawowy – Základní

Rozszerzony – Rozšířeny

HBO

W pakiecie Podstawowym znajdą się wszystkie te programy które są dostępne w DVB-T (ČT1, ČT2, ČT4, ČT24, Nova, Nova Cinema, Prima, TV Barrandov, Z1, Óčko, Public TV) oprócz tego kolejne takie jak CS Film / CS mini, Minimax/Animax, Viasat Explorer / Spice, Discovery Channel, National Geographic Channel, The History Channel, Jetix, Film+, AXN, TV Noe, Eurosport, Sport 5, MGM, Fishing and Hunting Channel.

Programy radiowe:

ČRo 1 – Radiožurnál, ČRo 2 – Praha, ČRo 3 – Vltava, ČRo 4 – Radio Wave, ČRo D-dur, ČRo Leonardo, ČRo Rádio Česko.

Kanały w pakiecie podstawowym mogą się pochwalić wysoką jakością techniczną nadawania z transmisją danych powyżej 4 Mbit/s! Takiej jakości nie ma w żadnej satelitarnej platformie DTH działającej na terenie Czech (UPC, DigiTV, SKY Link), takiej jakości nie ma nawet na pozycjach dosyłowych.

SELF serwis zabezpiecza sobie dystrybucję większości programów sieciami optycznymi, stąd ta jakość do której nie można porównać żadnego innego operatora. W końcu doczekamy się wysokiej jakości odbieranych programów (komentuje autor artykułu).

W ofercie rozszerzonej będą dostępne na razie dwa HDTV programy: Eurosport HD i The History Channel HD. Trzeci pakiet nazwany HBO zawiera HBO HD.

Pakiet rozszerzony i HBO można będzie zamówić tylko razem z pakietem Podstawowym który będzie oferowany za około 30 zł/m (200,-Kč).

Programy wysokiej rozdzielczości będą nadawane w standardzie MPEG 4.

Cennik udostępnianych usług:

Oferta Podstawowa … 30 złotych miesięcznie

Rozszerzona … 22 złote miesięcznie (płatne dodatkowo do oferty Podstawowej)

HBO HD …. 30 złotych miesięcznie (płatne dodatkowo do oferty Podstawowej)

 

Abonent może dowolnie bez żadnych konsekwencji robić przerwy w opłatach (np. urlop wyjazd) na okres od 1 do następujących po sobie 11 miesięcy.

 

Spray TV będzie kodowana w systemie dostępu warunkowego Conax, w związku z tym do odbioru będzie potrzebny set-top-box z zabudowanym albo zewnętrznym modułem systemu Conax, ewentualnie telewizor z wbudowanym slotem na moduły dostępu (CAM).

Do odbioru Spray TV zalecane są dwa modele odbiorników:

HD/SD - Arion AT - 2410 VHD

SD - HANDAN VT-3100 MPZB

 

Specjalna antena, potrzebna do odbioru sygnału w paśmie DVB-MT (MMDS)

SP-305.gif

schemat3.gif

schemat4.gif

 

ODBIÓR INDYWIDUALNY DVB-T i SPRAY TV

spray-04.gif

 

PRZYKŁAD PODŁĄCZENIA SPRAY TV DO ANTENY ZBIORCZEJ

spray-05.gif

 

źródło http://www.parabola.cz/

 

Wydaje mi się, że o ile cena oferty podstawowej jest bardzo atrakcyjna o tyle pakiety dodatkowe HD są beznadziejnie drogie.

U nas nikt ich by nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spray1.gif

 

Zasięg Spray TV

W pierwszej fazie pokrycie sygnałem płatnej telewizji Spray obejmie takie lokalizacje w Czechach jak Praga, Brno, Ostrawa, Pilzner, Jihlava, Hodonin i Ołomuniec. Chodzi wiec o miejsca w których działa już klasyczna telewizja naziemna DVB-T jak i tereny które nie są jeszcze w zasięgu (Spray TV takie lokalizacje doświetli własnym sygnałem i umożliwi nieodpłatny odbiór ogólnie dostępnych bezpłatnych programów z własnej platformy).

 

Wydaje mi się, że o ile cena oferty podstawowej jest bardzo atrakcyjna o tyle pakiety dodatkowe HD są beznadziejnie drogie.

U nas nikt ich by nie kupił.

 

Chyba Pilzno, nie Pilzner :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logo_pilsner.giftak to jest reklama :wink:

Zasugerowałem się angielskim, a właściwie angielską nazwą plzeňského piva.

dopisane: 5 marca

 

Zapraszam na nowe strony www platformy CS LINK http://www.cslink.cz/

 

Prima Cool:

Prima%20COOL_1.jpgPrima%20COOL_0.jpg

Prima%20COOL_2.jpgPrima%20COOL_3.jpg

 

satelita: Astra 1G (23,5°E)

częstotliwość: 11,876 GHz

polaryzacja: horyzontalna

SR: 27500

FEC: 3/4

norma: DVB-S

service ID 13112

video PID 3008

audio PID 3009

system kodowania: CryptoWorks

karty dostępu: Gital/CS LINK, SkyLink

kategoria: podstawowa bezpłatna oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Sport 2 rozpoczął testy na Amosie 3 (4°W).

Nowy program jest przeznaczony dla widzów w Czechach i na Słowacji.

Rotujący napis: „Szanowni partnerzy! Na tym kanale już niedługo zobaczycie program Sport 2”

Jakość techniczna pętli promo jest bardzo dobra: bit rate w granicach 5 Mbit/s rozdzielczość 704x576, dźwięk 192 kbit/s.

Dane techniczne:

częstotliwość: 11,260 GHz

polaryzacja: pozioma

SR: 27500

FEC: 3/4

norma: DVB-S

service ID: 2

video PID: 512

audio PID: 513 (czeski)

kodowanie: tymczasowo brak

Program pierwotnie miał mieć swoją premierę na platformie UPC Direct (Astra, 19,2°E).

Niestety wobec braku miejsca jedynym rozwiązaniem było uruchomienie go na innym satelicie.

Sport 2 uzupełni ofertę już istniejącego programu Sport 1 (DigiTV), operatorem obu programów jest spółka Chello Central Europe.

 

screen_sport2cz_01.jpgscreen_sport2cz_02.jpg

 

źródło http://www.parabola.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AUKRO można kupić Telewizję Na Kartę w cenie 400Kč. Jak widać cieszy się aukcja popularnością. W uwadze jak przy większości ichnich akcji jest napisane "Nesouhlasím se zasláním předmětu do zahraničí".

Ciekawe, czy na Allegro ktoś zacznie sprzedawać karty np GITAL. Myślę, że cieszyłyby się również popularnością jak nasze TNK. Obserwując sprzedaż tych kart na AUKRO zawsze jest uwaga z brakiem zgody na wysyłanie za granicę. A szkoda...

Czy na Fergusonie AF6318 cr można odbierać CSlink? Ewentualnie na jakim oprogramowaniu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to jest właściwie z tą kartą? Kupujemy i co dalej? Oglądamy bez rejestracji czy trzeba zarejestrować? A jeśli nie mamy znajomego w CR lub na Slowacji to co wtedy? Dużo pytań, ale chyba nikt jeszcze nie zebrał tego do tzw. kupy a pewnie zainteresowanie tą kartą u nas byłoby duże...

PS. Odbiegając trochę od naszych sąsiadów, czy jeszcze w jakimś kraju są podobne karty do tnk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na stronie cslink rejestrację karty można zrobić przez stronę www. (Nie podaję już linków, bo niestety poprzedni mój link z kartą gital został usunięty). Należy podać kraj -do wyboru Czechy albo Słowacja, gdzie się będzie kartę używało. Ciekawe, czy kupując kartę na AUKRO, udało by się ja zarejestrować np na Czechy? Jeden ze sprzedających zgadza się na wysyłkę karty za granicę, a już kilkakrotnie sprzedawał karty gital. Myślę, że mógłby również ją zarejestrować...Może warto by było spróbować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...