Skocz do zawartości

Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zupełnym przypadkiem przełączyłem sobie na FOX i powiem szczerze, że mnie totalnie zamurowało, jak zobaczyłem tę nową nazwę. Z jednej strony jestem total zażenowany tą zmianą loga, z drugiej strony widzę, że nie mieli do niej praw, stąd ta zmiana. Ale zmiany oprawy to już nigdy nie wybaczę. Moim zdaniem oprawa z lat 2019-2023 jest audiowizualnie najlepsza w historii całego FOX-a. Muzyka w dżinglu reklamowym genialna, tak skomponowana idealnie pod kanał filmowy z taką twardą akcją, ruch animacji też taki typowo dynamiczny. Bardzo będę tęsknić również za tym głosem lektora, który wypowiadał słowa "tylko na FOOOX", no i oczywiście pauzę miał niesamowitą animacyjnie też tak typowo filmowo i jeszcze ta muzyka taka trzymająca w napięciu tak jakby przenosiła do zupełnie innej krainy. Dla mnie ta oprawa była po prostu bezbłędna, idealna, właściwie do niczego nie mógłbym się przyczepić, liczyłem na to, że ta oprawa będzie jedną z najdłużej emitowanych, bo absolutnie mi się nie przejadła. Oczywiście jak coś jest najlepsze, to zawsze zmieniają na dużo gorsze, zauważyłem że tak często jest w tym roku. A taki TVN Turbo, który w 2009 roku popełnił ogromny błąd zmieniając logo i oprawę, to ta dzisiejsza beznadzieja przebiła nawet sam Polsat (2006-2019), bo już 14 lat nadają ten sam smęt. Co do rebrandingów, jak dobrze, że np. ZigZap nie dożył do tych żałosnych "plusowych" czasów

 

Wracając do FOX, a właściwie niestety do FX miałem "okazję" zobaczyć nową oprawę. To, że jest beznadziejna to tak jakby nic nie powiedzieć. Wygląda jak potworna karykatura poprzedniej oprawy, bo kolory zostały z niej zapożyczone, ale ident i dżingiel reklamowy wyglądają i brzmią tak, jakby ktoś zaczął je robić i w pewnym momencie nagle przerwał, wyglądają na total niedokończone, oprawa bardzo zimna i nieprzyjemna w odbiorze, bardzo odpychająca i jeszcze to "efeks" co to w ogóle ma być? Na temat pauzy nie wypowiem się, ponieważ jeszcze jej nie widziałem

Edytowane przez Telewizorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed erą serwisów stramingowych to był jeden z najlepszych kanałów z serialami, które już dziś niektórzy nazywają kultowymi. 

Nagrywało się odcinki i cały tydzień byłn oczekiwania co będzie w następnym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W erze serwisów streamingowych kanały serialowe straciły rację bytu i w moim odczuciu dzisiaj po prostu wegetują. Wystarczy się cofnąć kilka, kilkanaście lat wstecz i powspominać jak AXN był jednym z najpopularniejszych kanałów serialowych w Polsce, a dzisiaj jest jedynie cieniem samego siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te kilkanaście lat pikują już w dół. Nje lepiej nawet zaoferowałć klientom kablówek, ofert telewizyjnych kanałów bez reklam ? Z pewnością byliby chętni. Nawet drożej, ale nie...zatem  chytry traci 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed erą serwisów stramingowych to był jeden z najlepszych kanałów z serialami, które już dziś niektórzy nazywają kultowymi. 
Nagrywało się odcinki i cały tydzień byłn oczekiwania co będzie w następnym..
Dalej jest
Na FX i FX Comedy nie jest lepiej. Wiecznie te same seriale maglowane. Wiecznie kiedy nie trafię, to "Dr House", "Kości", "Jak Poznałem Waszą Matkę" etc. Ile razy można.
Nie ma w tym nic dziwnego. Żadna stacja. Nie zaoferuje 10 godzin premier seriali, stąd w ciągu dnia i w nocy powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop dokładnie nie sprawdzam, ale możliwe jest, że obecnie premierowe odcinki nowych seriali są na tym kanale, później cały sezon pojawi się  na Disney+ lub są z opóźnieniem?

Z tego co pamiętam taka sytuacja miała miejsce w przypadku TWD ze 2 lata temu.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niektórymi serialami jest jak piszesz np. Chirurdzy czy TWD były najpierw na Foxie, potem na D+. Są też seriale, które są tylko na FX, takie jak Magnum czy NCIS Hawaje. Ostatnio zaczęły też wpadać seriale, które wcześniej były na D+, jak Will Trent czy Zbrodnie po sąsiedzku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał(a):

Dalej jestNie ma w tym nic dziwnego. Żadna stacja. Nie zaoferuje 10 godzin premier seriali, stąd w ciągu dnia i w nocy powtórki.
 

Jestem tego świadom i nie o to mi chodziło. Tylko o to, że FOX, teraz FX do porzygu magluje te same tytuły jakby w swojej bibliotece nie mieli innych tytułów.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do ramowki FX trafią polskie seriale Viaplay - "Sprawa Iwony Wieczorek" - od 15 stycznia, a "Morderczynie" - od 5 lutego. Emisja w poniedziałki o 22:00. 

 

Natomiast w paśmie o 21:05 - od poniedziałku do piątku - drugi sezon serialu "La Brea" znanego z anteny CANAL+. Emisja od 15 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale obecny FOX w USA, to nie ten sam FOX, co pod skrzydłami Disney'a na całym świecie i na całym świecie Disney zmienia nazwę FOX na Star, tylko (póki co) w Polsce powstał "efiks". Więc nie wiem, czy to lepiej, ponieważ za 2-3 lata nikt nie będzie kojarzył nazwy FX, tylko Star i polska wersja (nazwy) będzie dla świata dziwolągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...