Skocz do zawartości

Układ kanałów na twoim tunerze


patryk92
 Udostępnij

W jaki sposób masz posortowane kanały na swoim tunerze/dekoderze?  

177 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W jaki sposób masz posortowane kanały na swoim tunerze/dekoderze?

    • Alfabetycznie
      1
    • Tematycznie
      55
    • Według nadawanego języka/kraju
      3
    • Według jakości obrazu/dźwięku
      0
    • Według uznania
      46
    • Korzystam z listy fabrycznej (platformy cyfrowe)
      63
    • W inny sposób (jaki?)
      13
    • Nie mam posortowanych kanałów
      4


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również taki chaos a'la Cyfrowy Polsat a dalej : Muzyczne głównie ruskie (4,RU TV,Russian Music Box) ,zagraniczne typu Italia 1 czy RTL II potem są zagraniczne eurowizyjne typu Piervyj Kanal,Armenia 1,MKTV,ERT World czy RTS i TRI następnie Rebel TV,Edusat,(wersja FTA Cartoon Network dzielonego z TCM'em)CSB TV,TVN Warszawa a listę na 533 kanale zamyka Canal +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tylko 45 kanałów zaprogramowanych i to w zupełności mi wystarcza. Nie potrzebuje wszystkich "śmieci". :mrgreen:

 

Na początek idą ogólnodostępne, potem filmowe, informacyjne, parę dokumentalnych i muzyczne. No i na koniec mam 2 sportowe Canal+ sport HD i C+sport 2 a to tylko dla tego że oglądam GP na żużlu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Wstawiam "plomby" w liście CP, oczywiście - wg swego uznania, czyli wyciągając na najbliższe możliwe pozycje kanały nadawane w języku polskim i z preferowaną przeze mnie treścią. Oczywiście inne to układy w tunerach SD, inne w HD. Można się poniekąd zgadzać na układy dyktowane przez platformy, choć niejasne jest istnienie luk w numeracji programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z listy poukładanej przez N - bo jest logicznie poukładana według pakietów tematycznych no i nie marnuję czasu na układanie od nowa gdy się pozmieniają częstotliwości itp. Na dekoderze CP korzystam natomiast w własnej listy, bo lista Polsatowska jest bez ładu i składu i chyba niewidomy ją układał. W życiu bym się w niej nie połapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja zaznaczyłem "Korzystam z listy fabrycznej". Jednak gdybym miał możliwość posegregowania kanałów według własnego uznania to pewnie zrobiłbym to po trosze metodą jakości kanałów. Czyli kanały HD na pierwszych miejscach, a dalej cieczka w SD uszeregowana według kategorii tematycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja sobie poukładałem kanały generalnie tematycznie, choć uwzględniam też kryterium językowe. Najpierw są wszystkie polskie (układ podobny do tego w Cyfrze+): ogólne, później informacyjne, regionalne, biznesowe, filmowe, dokumentalne/przyrodnicze/historyczne, lifestylowe, o modzie, sportowe, dla dzieci, muzyczne, inne polskie FTA (Mango, Rodin TV, polonia 1, TVN Meteo) - choć generalnie planuję je przesunąć gdzieś wyżej. Po wszystkich polskich są tematycznie informacyjne z całego świata (i z różnych satelit) - ułożone tak, żeby były poszczególnymi satelitami (najpierw HotBird, później Astra 28,2E/Eurobird 28,5E, później 19,2E itd.) - układ jest przydatny zwłaszcza wtedy, gdy dzieje się coś ważnego; można wówczas będąc na jednym satelicie odbierać różne kanały info (np. CNN i euronews z 28,5E bez konieczności przesuwania obrotnicy i utraty czasu). Dalej są kanały niemieckojęzyczne ułożone tematycznie, następnie austriackie (tęz niektóre kodowane, bo nie usuwałem), włoskie, francuskie, szwajcarskie, belgijskie, holenderskie, hiszpańskie, portugalskie, bałkańskie, greckie, cypryjskie, wszystkie erotyczne, rosyjskie, z krajów dawnego ZSRR/dzisiejszej WNP, azjatyckie, arabskie, irańskie, tureckie, inne/nieprzyporządkowane (kodowane, dublujące się, feedy, przekazy, niepousuwane, niepotrzebne, jakieś jeszcze inne, okazjonalne transmisje i takie tam). Dalej są skandynawskie (szwedzkie, norweskie, duńskie). Listę zamykają kanały brytyjskie (te poukładane już tematycznie, bo jest dużo FTA - tak jak polskie). Sam ułożyłem i cieszę się z tej listy :)

Stacje radiowe są ułożone według tej samej zasady, choć nie tematycznie a językowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...