Skocz do zawartości

Ferguson Ariva ALink 200


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuner ma stosowne złącze port RS232 i po podpięciu do komputera wgrywa się soft  (ArivaUpgrade), udostępniany przez producenta http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/

(program do aktualizacji przez port RS232), jak nie potrafisz to pozostaje serwis RTV.

 

Ten tuner nie ma złącza RS232 dlatego ratuje się go inaczej. To nie jest zwykła Ariva tylko Ariva @Link. Pomyliłeś wątki.

Uwaga! Po 1.10.2015 na Ariva @Link nie wyszukują się kanały z transponderów Polsat/NC+ przełączonych do DVB-S2. Odkryłem co trzeba zrobić aby wróciły - ściąga ponizej:

Nowe transpondery DVB-S2 Polsatu/NC+ nie wyszukują się ponieważ fabryczna lista transponderów w Arivach @Link ma je ustawione jako DVB-S.

 

Jak sobie z tym proadzić:

1. Otwieramy sobie na komputerze jakąś stronę ze świeżą listą transponderów dla swojej platormy. Może to być strona Sat Kurier lub inna. Ważne aby spis był nowszy niż 1.10.2015 - w sieci jest sporo starszych. Ja skorzystałem z http://pl.kingofsat.net/pack-polsat.php

2. W tunerze przechodzimy do edycji transponderów:

Przycisk MENU->Instalacja->Wyszukaj z satelity->Satelita: HotBird; Opcje wyszukiwania: Transponder->szukaj (niebieski przycisk 'Media')->

Satelita: Hotbird

Opcje wyszukiwania: Transponder

Częstotliwość: tu strzałkami lewo/prawo wybieramy częśtotliwość z listy polsatu np. z http://pl.kingofsat.net/pack-polsat.phpi sprawdzamy czy jest poprawnie ustawiona.

np. Częstotliwość: 11158 klikamy czerwony przycisk WEB i przechodzmiy do edycji: szare parametry stają się białe.

Zmieniamy zgodnie z parametrami przedstawianymi przez Sat Kurier/kingofsat:

DVB: z DVBS przełączamy na DVB-S2

Modulacja: z QPSK na 8PSK

FEC: ustawiamy na 3/4

Pilot: utawiamy na Auto

Klikamy przycisk MENU aby zapisać zmiany.

 

Tak poprawiamy wszystkie transpondery. Kiedy już poprawimy wszystko normalnie jak zwykle wyszukujemy wszystkie kanały. Tym razem znajdą się te brakujące. Możemy zweryfikować z listą Sat Kuriera czy mamy znaleziony każdy kanał z nowych transponderów aby mieć pewność, że nic nie pomineliśmy.

 

Uwagi:

-jeśli przycisk WEB do edycji nie działa ruszamy strałką w górę na nazwę hotbird i z powrotem na numer Transpondera. Teraz edycja już będzie dostępna.

-fast scan/szybkie wyszukiwanie nadal nie działa. Trzeba wyszukiwać wszystko.

Edytowane przez zbiggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po takiej operacji jak na razie wszystko działa za wyjątkiem gniazda CA z kartą TnK SD w środku. Karta się nie zgłasza.

Problem rozwiązany - Rozwiązanie:

Trzeba przyjąć właściwą kolejność wgrywania oprogramowania:

1. dowolna wersja - zwykle recovery - ja użyłem ALink200_04.07_shaddy-Recovery.zip

2. aktualizacja z USB: koniecznie ALink200_update_18.05.zip - ta wersja aktywuje czytnik kart

3. aktualizacja z USB: dowolna wersja - ja użyłem najnowszej ze strony producenta: ALink200_update_28.11.zip

Po tej akcji mam tuner odtworzony z softu recovery, z aktywnym czytnikiem kart i w najnowszej wersji.

 

Edytowane przez zbiggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

 

 

Nie działa moduł polsatu. To nie wina modułu lecz tego, że gniazdo CI nie jest wspierane przez alternatywne oprogramowanie. Po prostu jest niewidoczne cokolwiek się do gniazda CI włoży.

Gniazdo kart działa. Sprawdziłem na karcie TnK SD. Z NC+ też powinno. Trzeba tylko doinstalować w menu dodatek softcam i włączyć - wszystko się wybiera pilotem z menu i samo się dociąga z neta. Jest wiele modułów cam do wyboru. Trzeba zainstalować wszystkie z konfiguracją i włączając/wyłączając po kolei trafić na ten który zadziała bez zawieszania się. Mi z tego co pamiętam zadziałał bez zwieszek dodatek oscamd z oscamd-config.

 

Jeśli podłączasz TV kablem SCART-EURO to będziesz miał 2 czarne pasy: na górze i dole ekranu. Nie da się tego usunąć choć ćwiczyłem wszystkie tryby wyświetlania w menu. Przełączenie formatu z 16:9 na 4:3 nic nie zmienia.

 

Sprawdziłem E2 i Gratelierę. Wróciłem do fabrycznego bo mam tylko moduł polsatu i wkurzały mnie te 2 czarne pasy.

 

Zrobiłem bieżącą lista transponderów HotBird 13*E i listę kanałów z dnia 17 Stycznia 2016 dla Ariva @Link do pobrania tu:

https://www.sendspace.com/file/z41g0e

można zaimportować sobie do Arivy @Link.

 

Zawiera wszystkie zmiany na transponderach jakie do tej pory się wydarzyły. Szczególnie ważne były te jesienne przełączenia do DVB-S2 w NC+ i Polsat. Teraz te kanały na nowych transponderach DVB-S2 wyszukują się na Arivach @Link co przedtem nie udawało się bez ręcznego konfigurowania transponderów w menu co opisałem wcześniej w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Mam 3 pytania.

Na pokładzie @link 200 Hyperion 4.

bardzo początkujący 2dni temu postawiłem dopiero tego hyperion.

 

1. Jak zamontować na stałe pendrive /dysk Hdd aby nie trzeba było po wylaczenu tunera z prądu. Za każdym razem inicjowac i montować dysku? Automount enable nie działa.

2. Nie są odkodowane płatne kanaly ze SMART HD plus.

Wygrany Oscam 9550, wicard, Oscar 9656 chyba.

Długo wciskam niebieski. W viewCard EMC info puste. Lub info can,t open temp/EMC coś tam. Pisze tak z pamieci

Karta aktywna. Przełączanie Oscam z jednego na drugi nie pomaga.

 

3.pendrive lub dysk zamontowany prawidłowo w opcji mountHDD pojawią się info Mount sukcesfull.automount enable. Ale w eksploratorze brak katalogów z plikami. Nie widać zawartości dysku.

proszę o pomoc. Dzieki☺

 

 

 

 

3. Po zamontowaniu dysku lub pendrive brak widocznych katalogów z dysku w eksploratorze w menu. Ale komenda mount sukcesfull

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pytanie do użytkowników oryginalnego oprogramowania: czy komuś udało się uzyskać dźwięk przestrzenny przez HDMI? Podłączyłem HDMI z tunera do wzmacniacza AV Yamaha HTR-2067 i tuner generuje na HDMI tylko PCM Stereo 48 kHz. Gdy połączyłem tuner z Yamahą przez coax SPDIF to mam PCM Stereo i Dolby Digital jeśli kanał oferuje ścieżkę Dolby Digital.

 

Przełącznik włącz/wyłącz Dolby Digital w menu tunera nic nie zmienia. Niezależnie od jego ustawienia na SPDIF jest zawsze dostępny DolbyDigital, a na HDMI tylko PCM Stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Dziś rano syn zameldował mi po włączeniu telewizora i Arivy, że nie ma obrazu jest tylko głos.
Po krótkich kombinacjach na obu pilotach niestety nie udało mi się przywrócić obrazu.
Kombinowałem przyciskami ponieważ syn ma zwyczaj zasypiać z pilotem od dekodera i łatwo naciskać wtedy różne przyciski zmieniając ustawienia.
Jest tak, że wyświetlają się wszystkie funkcje typu menu lub EPG, czy lista programów, ale obrazu z kanału TV nie ma.
Ma ktoś pomysł co się poprzestawiało [ na to stawiam ]?

PS
Reset Enigmy nic nie dał, podobnie jak wyłączenie z prądu TV.

Edit.
Na innym forum zauważono, że być może pamięć jest zapchana co się chyba sprawdziło ponieważ na fabrycznym sofcie ruszyło.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już wątkiem dotyczącym tego modelu tunera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...