Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat nienajlepszy. Szczęsny dwa lata pobronił w Romie (jeden sezon dobry, jeden średni) i razem z Wengerem zdecydowali, że chce zostać we Włoszech, bo tam ma większą szansę na grę i może się rozwijać (mówił o tym Szczęsny w wywiadzie z Rudzkim). Co innego sentyment do klubu i trenera, a co innego kalkulacja, gdzie będzie zawodnikowi lepiej. Szczęsny w tamtym wywiadzie jasno dał do zrozumienia, że w 2 lata we Włoszech się rozwinął bardziej niż w Arsenalu - to była trochę krytyka, po której raczej się nie wraca do klubu, a trochę jasny sygnał, że Włochy bardziej mu pasują niż chłodny Londyn, więc transfer był tylko kwestią czasu. Jedyne co było kontrowersyjne to cena - 14 mln funtów to jakiś skandal, a nie kwota za takiego bramkarza. Czas pokazał, że Arsenal stracił, a Szczęsny zyskał, ale każdy jest mądry po czasie.

Bo zła polityka kadrowa Wengera, powinien stawiać na Polaka,a nie sprowadzać wiekowego Cecha,bramkarza bardzo dobrego,ale nie przyszłościowego. Wolał go wypożyczyć,a później lekką ręką oddał, bo wolał stawiać na Petra. Zresztą także uważam,że Mourinho robi błąd, Martial i Rashford to gracze przyszłościowi, takim graczem dla mnie Sanchez nie jest . Takie mam zdanie, ci gracze odejdą, troszkę okrzepną i zrobią duże kariery, a w United będą występowali przepłaceni piłkarze bez perspektyw. 

Szczęsnemu polityka Wengera wyszła na dobre, tylko,że Wenger jest menedżerem Arsenalu i powinien podejmować decyzje najkorzystniejsze dla klubu. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salah to też spory produkt marketingowy jeśli chodzi o ten obszar Północnej Afryki. Pamiętam jak odchodził w cieniu lekkiego skandalu z Fiorentiny do Romy to w kilka dni ubyło "fioletowym" kilka milionów lajków na fejsbuku, na innych kontach w mediach społecznościowych też odnieśli pod tym względem spore straty. Było o tym głośno we Włoszech.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oczywiście nic nie jest jego winą. Odstrzelenie De Bruyne i Lukaku też. Chelsea na pewno sobie pluje w brodę, że wypuścili z rąk takich grajków. Jestem przekonany, że i MU będzie za jakiś czas złorzeczyło jak sprzeda Martiala czy Pogbę. Już dochodzi coraz więcej sygnałów, że część szatni Mourinho już stracił. Nie ma się co dziwić- niedługo będzie trzeci sezon jego pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pluje bo to jest bez sensu a tym bardziej ocenianie zawodnika z perspektywy dziś. Tak samo jakby ktoś powiedział, że ten gość z ŁKS Paulinho za kilka lat będzie grał  w reprezentacji Brazylii i Barcelonie, takiej osobie proponowane byłby leki na głowę i wizyta w szpitalu psychiatrycznym. Życie piłkarza jest specyficzne i wiele czynników wpływa na to czy piłkarz odpali czy nie, choćby przykład Andre Gomesa czy Enke. Wtedy byli innymi piłkarzami, poszlo do słabszych klubu odbili się i znowu wypłynęli. A takie ocenie z kiedyś z perspektywy dziś jest śmieszne.  Gdyby Salah wtedy trafił do Legii, to nawet nie zadebiutował by ESA i skończył by jak Ahmed Ghanem Soltan czyli gdzieś na dnie piłki , to że ktoś ma potencjał nie znaczy że w każdym klubie go rozwinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą. O ile o Salaha nie mam większych pretensji, to już odstrzelenie De Bruyne to była zbrodnia. Zresztą najbardziej imponuje mi sposób działania Realu Madryt- albo wypożyczenie, albo sprzedaż z możliwością odkupienia za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij sobie skąd przychodził to raz i za ile. I porównaj teraz jego i Hazarda który przychodzi z innej ligi i za inną kasę.  Dziś oceniasz Kevina po grze w City, a tak samo oceniałbyś jakby został w Chelsea i skończył jak Kakuta, Piazon czy Marin który przyszedł z lepszej ligi za taką samą kasę jak Belg a miał większy potencjał nawet tylko była jedna różnica  pomiędzy nimi, on latał po wypożyczeniach i aż w końcu odszedł 2 lata temu do Grecji. W każdym klubie takich graczy jest pełno.

 

Bo Real ma generalnie najlepszą akademię w Hiszpanii ale tylko dlatego, że nie korzysta z niej zasilając 1 zespół o tym się nie mówi. Takie rzeczy robi 90% klubów ale jeśli mówimy o wychowankach albo zawodnikach którzy w bardzo młodym wieku trafili do juniorów a z Belgiem tak nie było. To też nie jest tak, że zawodnik musi chcieć taką klauzulę w umowie. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co go sprzedali  definitywnie do Wolfsburga? Bo Mou go skreślił, podobnie jak teraz Martiala. Dla mnie ten "trener" to już od dawna sabotażysta. Nie dość, że jego zespoły grają straszną padakę, to nawet potencjału z zawodników nie potrafi wydobyć. Leci na opinii sprzed wielu lat. Odpowiedz mi w czym jest lepszy Sane od Martiala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oczywiście nic nie jest jego winą. Odstrzelenie De Bruyne i Lukaku też. Chelsea na pewno sobie pluje w brodę, że wypuścili z rąk takich grajków. Jestem przekonany, że i MU będzie za jakiś czas złorzeczyło jak sprzeda Martiala czy Pogbę. Już dochodzi coraz więcej sygnałów, że część szatni Mourinho już stracił. Nie ma się co dziwić- niedługo będzie trzeci sezon jego pracy.

A tak po ludzku to jesteś w stanie udowodnić ze kłamie?

Wiesz że Mou go nie puścił do BVB?Wiesz że wtedy Chelsea miało pakę w której on zwyczajnie nie miał szans zaistnieć?De Bruyne sam pchał sie na transfer..wiesz czy nie?A o co chodzi z Lukaku,Pogbą i szatnią to wybacz.Ale nie dyskutuje na tematy scifi.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mieli kilku takich jak on na jego pozycję i uznali, że on najmniej rokuje.  Dla nich to był taki Kapustka talent który może wypali, przez angielskie kluby takich zawodników przewija się rocznie setki i 90% z nich znika. I to też nie jest tak, że oni go zmusili do transferu, De Bruyne ze swoim agentem zrobili coś najlepszego dla swojego rozwoju, bo latanie po wypożyczeniach to jest coś najgorszego dla piłkarza. Poszedł gdzieś indziej wypromował się a co jeszcze ważniejsze suma transferowa ma ogromne znaczenie w postrzeganiu przez klub zawodnika bo on wtedy dostaje z miejsca szansę nie 1 a o wiele więcej. Piłkarz który przychodzi za 40 milinów jest inaczej traktowany od tego który kosztuje 8. 

 

Wiem, że nie lubisz Mourinho ale praca trenera na tym polega, Guardiola odpalał z Barcelony Ibrahimovica piłkarza dobrego ale który tam nie pasował bo okazało się bardzo dobrą decyzją. 

 

Dziś o nich mówimy bo gdzieś indziej odpalili, dlatego ja bardzo takich piłkarzy szanuje, bo oni nie czekają na wypłatę tylko zależy im na rozwoju, wolą zrobić krok w tył co jest lepsze dla ich rozwoju i wrócić potem na szczyt gdzieś indzie.  Gdyby każdy piłkarz z potencjałem wypalał wszędzie to piłka byłaby nudna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ilu piłkarzy oszlifował Pep czy Klopp albo Pochettino, a ilu Mou. Nie widzisz różnicy? Nie przepadam za Urbanem, ale to jednak on postawił na Furmana czy Borysiuka, na których potem Legia zarobiła miliony. I nie nudzi mnie temat Mourinho, bo dla mnie to taki Dyzma futbolu- kiedyś owszem miał sukcesy, a teraz leci na opinii. Szkoda mi MU, bo to wielki klub był i zasługuje na coacha z prawdziwego zdarzenia. Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...