Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To tak samo jak Mourinho :) Efekty jakie są, każdy widzi. 

 

Guardiola niszczy Premier League, nie podoba mi się to ale co poradzić? Chelsea w lecie zamiast się wzmocnić to w najlepszym przypadku ma porównywalną ekipę jak sezon wcześniej. Wielu wręcz stwierdzi, że się osłabili. Liverpool nie ma obrony a i Klopp swoją taktyką nie jest bez winy w tym stanie rzeczy, Arsenal od kilku sezonów notuje zjazd, Tottenham też bez formy. To z pewnością pomaga Guardioli ale oni sami są niesamowici. Jeśli utrzymają formę do maja to dla mnie to jest faworyt do wygrania LM. 

 

Co do Mourinho, to już podczas jego drugiego pobytu w Chelsea było widać, że to nie jest ten Mou co kiedyś. W Manchesterze na ten moment też zawodzi ale jakoś mnie to nie martwi :)

 

Mou może i zawodzi ale ludzie,on ma tam dwóch światowej klasy zawodników.Reszta to średniaki poziomem z West Brom.Pięknie to powiedział po meczu z Leicester.Władze albo sięgną do kieszeni albo to będzie średniak z którego i Pogba i De Gea odejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady za samego Lukaku Mou zapłacił grubą kasę i teraz uważa go za średniaka? Podobnie Martial i Rashord talentem co najmniej porównywalni z Sane czy Sterlingiem. Tyle, że Ci pierwsi pod wodzą Jose się nie rozwijają, a Pep świetnie oszlifował talent Niemca i Anglika. "The Special One" nigdy nie umiał pracować z młodzieżą. On by nawet Jesusa czy Mbappe na obronie postawił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mou może i zawodzi ale ludzie,on ma tam dwóch światowej klasy zawodników.Reszta to średniaki poziomem z West Brom.Pięknie to powiedział po meczu z Leicester.Władze albo sięgną do kieszeni albo to będzie średniak z którego i Pogba i De Gea odejdą.

A kto odpowiada za to, jak kadrowo wygląda Manchester United? Nikt mu nie kazał tyle przepłacać za Lukaku a na obronę brać Lindelofa. Byli na rynku dostępni lepsi zawodnicy, szczególnie od tego drugiego. Manchester United to wielka marka, jeden z największych klubów świata, Mourinho również przyciąga zawodników, tygodniówki płacą kosmiczne. Ich stać na naprawdę wielu zawodników. Po drugie z tą kadrą też bym nie przesadzał, bo w lidze tylko Man City wygląda pod tym względem lepiej.

 

Bez przesady za samego Lukaku Mou zapłacił grubą kasę i teraz uważa go za średniaka? Podobnie Martial i Rashord talentem co najmniej porównywalni z Sane czy Sterlingiem. Tyle, że Ci pierwsi pod wodzą Jose się nie rozwijają, a Pep świetnie oszlifował talent Niemca i Anglika. "The Special One" nigdy nie umiał pracować z młodzieżą. On by nawet Jesusa czy Mbappe na obronie postawił. :)

Mourinho nie potrafi pracować z młodymi, on musi mieć gotowych zawodników z których wyciska jak najwięcej. W tym aspekcie to przeciwieństwo Guardioli. Nie wygląda to na ten moment korzystnie dla Jose, obstawiam że nie zagrzeje zbyt długo miejsca w Manchesterze. Drugi sezon bez znaczących sukcesów - a wiele wskazuje na to, że ich nie będzie, to może być zbyt wiele. W dodatku gra zespołu nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto odpowiada za to jak wygląda United.No cóż...Ferguson.Zostawił zespół bez następców Giggsa,Scholesa czy Ferdinanda.Potem polecił Moyesa,który pociągnął to w dół.Winienie tylko Mourinho to kompletna bzdura.Decyzje po kolei podejmowane bez sensu,zawodnicy sprowadzani na zasadzie kogo sie uda.Bez ładu i składu.Mou też swoje dołożyl.Spodziewał się więcej od Lindelofa,Lukaku czy Pogby.Sam też nie potrawi wykorzystać młodych,zresztą Martial z Rashfordem są na wylocie,podobnie Mikitaryan.Muszą sięgnąć do kieszeni,może już w styczniu Ozil jeśli nie to latem.Weźmy pod uwagę teź że Lukaku nie otrzymuje podań jakie powinien.Dużo rzeczy zawodzi by tak jednogłośńie obwinić jedną osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto odpowiada za to jak wygląda United.No cóż...Ferguson.Zostawił zespół bez następców Giggsa,Scholesa czy Ferdinanda.Potem polecił Moyesa,który pociągnął to w dół.Winienie tylko Mourinho to kompletna bzdura.

Nie no, Ferguson odszedł w 2013 roku, wiem że kadra jaką zostawił nie powalała na kolana ale było trochę czasu, żeby to zmienić.

No i ja nie winię za aktualny stan rzeczy wyłącznie Mourinho. Uważam, że Jose miał wystarczająco czasu, żeby przebudować skład pod siebie. Dostał odpowiednie fundusze i mógł ściągnąć wielu. Wybrał tak jak wybrał. Jak na aspiracje Manchesteru United to na ten moment wygląda to mizernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ściągnął ale nie naprawisz błedów poprzedników w dwa lata.United nie ma na dziś jednego porządnego obrońcy.Za dużo młodych zawodników.

 

Tak,Martial i Rashford na wylocie.Nie są w stanie grać równo,jeden mecz nieźle następny kompletne dno.Tak się nie da grać o najwyższe trofea.

Niestety odkąd mamy takie PSG to ciężko o najlepszych piłkarzy.Dziś ceny za nich poszybowały w górę.Przypomnę że Coutinho to dziś 2oo milionów.
I za nim ktoś napisze:on tyle nie warty.To już bez znaczenia.

Jak to Mou nazwał ten zespół?Amatorka i dziecinada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo można napisać o MC. Przecież Guardiola musiał zmienić całą obronę i bramkarza. Kwoty jakie wydały w dwóch ostatnich latach oba kluby z Manchesteru są porównywalne, zresztą Chelsea też wykładała niemałe pieniądze na piłkarzy. Tyle, że wydaje się, przynajmniej na tę chwilę, że najsensowniejsze transfery przeprowadził Pep i przede wszystkim naprawdę widać postęp wśród jego podopiecznych.

Jeśli ktoś w MU wpadnie na idiotyczny pomysł sprzedaży Martiala i Rashforda, to kompletnie tego nie zrozumiem. Przecież to będzie zbrodnia. Już Mou sprzedał z Chelsea Lukaku i szczególnie De Bruyne. Tu potrzeba innego trenera, choćby typu Tuchel.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ściągnął ale nie naprawisz błedów poprzedników w dwa lata.United nie ma na dziś jednego porządnego obrońcy.Za dużo młodych zawodników.

No i właśnie ja o tym pisałem. Dwa lata i nie zdołał ściągnąć choćby jednego porządnego obrońcy? Aż dziw bierze, że Jose nie pomyślał w pierwszej kolejności o defensywie i nie kupił kogoś, kto by mu tam rządził w tyłach.

 

 

Tak,Martial i Rashford na wylocie.Nie są w stanie grać równo,jeden mecz nieźle następny kompletne dno.Tak się nie da grać o najwyższe trofea.

No i tu po raz kolejny dochodzimy do konfrontacji Mou vs Guardiola. Zobacz co zrobił z Sane i Sterlingiem Pep a jak wyglądają Rashford z Martialem. Marzenie, żeby chociaż jeden z nich przyszedł do Chelsea. Świetni i młodzi zawodnicy, którzy za kilka lat mogliby stanowić o sile wielkiego Manchesteru United, gdyby tam pracował inny trener.

 

@Arkon zapomniałeś jeszcze o Salahu :)

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda jeszcze Salah. Jak można pracować i wyszukiwać zawodników za stosunkowo niewielkie pieniądze(jak na standardy Premier League) pokazuje też Klopp- Egipcjanin czy wcześniej Mane to perełki. Niestety zapomniał o obronie, poza tym to nie ta półka finansowa co MC, MU czy Chelsea, co pokazują przykłady Coutinho czy Cana. Taki Rashford czy Martial to są piłkarze na miarę najlepszych klubów świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie Sane i Martiala to niepojęta bzdura.To zupełnie inna liga.Gdzie leży problem?Nie wiem,pewnie same władze United nie wiedzą.Ale Mou to już tylko nazwisko.Co do Pepa to on od lat kupuje kawałki puzzle,które z czasem pasują idealnie...niestety z Mou już od dawna jest na opak.

Jego defensywne podejście znamy od dawna ale tu zwyczajnie nie ma wyjścia.Dwa błedy z Leicester i pozamiatany sezon.Lindelof grał kapitaline w Benfice,tu już nie idzie tak dobrze...

 

Można się czepiać poszczególnych zawodników ale jeśli on nie jest w stanie wpłynąć na zawodników inaczej niż użalając się w mediach to czas by odszedł.

Dziś Burnley i już głupia gadka że oni przecież grają i LE,to samo przed meczem z West Brom...w moich oczach to nadal jest zespól jak za Gaala.Bez pomysłu i odwagi.Pełen zakompleksionych chłopców nie wiedzących co począć gdy coś nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie Sane i Martiala to niepojęta bzdura.To zupełnie inna liga.

Pod względem talentu są to bardzo porównywalni zawodnicy. Problem polega na tym, że Martial się cofa(ewidentna wina Mourinho), a Sane z każdym miesiącem staje się lepszym zawodnikiem(zasługa Pepa).

@Mrozio

Wyobraź sobie pierwszą linię Chelsea- Hazard, De Bruyne, Salah, Lukaku. To byłoby bardzo realne, gdyby nie idiotyczne decyzje Jose. Przy świetnym bramkarzu, defensywie i drugiej linii z rewelacyjnym Kante byłby to zespół niemal kompletny. Ostatnio natknąłem się na listę największych rozczarowań http://transfery.info/109128,goalcom-najgorsza-jedenastka-pierwszej-czesci-sezonu-premier-league Chyba trochę szkoda Maticia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cofa się ale jest zwyczajnie nudny,wiecznie wygląda na zmęczonego.To samo było za van Gaala.Problem jak pisałem jest złożony.To samo miało być z Depayem a nawet w lidze francuskiej nie daje rady..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bzdury ciężko się czyta. Kogo prowadził Pep? Barcelonę, czyli samograj, Bayern czyli kolejny gotowy produkt po Juppie Heynckesie(który oddał triumfatora LM)i teraz MC , z którym jeszcze niczego ważnego nie wygrał. Jakby nie patrzeć Pep prowadzi dwa kluby z absolutnego topu, przychodził do nich nie w momencie głębokiego kryzysu,a prosperity. Z Bayernem jednak nic spektakularnego nie wygrał, ba raczej zawodził jak chociażby w Pucharze Niemiec. City to też nie jest jakiś średniak z ograniczonymi funduszami. Jakby poszedł do takiego właśnie Porto i go doprowadził do triumfu w LM czy do Interu, z którego to przypominam odszedł kluczowy gracz- Ibrahimovic, bo z Interem nigdy nie wygra Champions League .

Wydaje mi się,ze zbyt łatwo eksperci się zachwycają  niektórymi trenerami jak np. Zidane, którego wartość właśnie widzimy- niesamowity zjazd z sierpnia do dziś. Właśnie prawdziwy szkoleniowiec wychodzi w momencie kryzysu, kiedy już Ronaldo w pojedynkę nie wygra meczu, wtedy widać jak trener reaguje z lawki, na kogo stawia(na Benzemę bez względu na formę) . Choć statystycznie wygląda na to,że to najlepszy rok w historii klubu. Czasami trzeba widzieć pewne sprawy szerzej. 

Mourinho- winienie go za to,że zdobył w zeszłym roku trzy trofea? Manchester jeśli chodzi o grę wygląda NAJLEPIEJ od czasów Fergusona  Czy to wystarczające na wygranie w tym sezonie Premier League czy LM? Bardzo prawdopodobne,że nie,ale United ostatnio nie zawsze nawet grał w europejskich pucharach. Od czasów Fergusona wiele się zmieniło, United nie zalicza się do ścisłego topu klubów piłkarskich . Komentarze niektórych przejawiają mentalność włodarzy polskich klubów- zwalniać. Tylko pytanie kto da mi gwarancję ,że ktoś inny będzie osiągał dużo więcej z United. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem zachwytów na Mourinho. Niby on nie prowadzi topowych klubów? Ciągłe wracanie do Porto jest już odrobinę śmieszne, to prehistoria. Ilu trenerów wzoruje się na Jose? Natomiast Guardiola jest inspiracją dla całego pokolenia młodych szkoleniowców choćby w Niemczech, którzy wypowiadają się o nim z ogromnym szacunkiem. Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica- Mou ZAWSZE odchodził(a właściwie był zwalniany) skłócony z całym światem, Pep rezygnował sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, włodarze Bayernu nie krytykowali stylu gry tego zespołu za Guardioli? Wiem,że lubisz pomijać niewygodne fakty. Mourinho odnosił sukcesy także z klubami bez ogromnych pieniędzy i topowych graczy jak Porto czy Inter- o tym piszemy. Pep nie prowadził zespołu właśnie tego typu NIGDY. Gdyby doprowadził np. taką Valencię do  mistrzostwa Hiszpanii to było by coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem żadnym fanem Mourinho, daleko mi do tego. skupianie się na defensywie, to nie moja bajka. Za Chelsea Conte też nie przepadam. Więcej takich ludzi jak Guardiola, czy Klopp na ławkach trenerskich i Premier League będzie jeszcze ciekawsza.

Piszecie, że Guardiola tyle co Mourinho nie wydaje. Może i nie, ale przecież pozyskał Edersona, Walkera, wyjął dwie gwiazdy Monaco(Mendy i Bernardo Silva) tylko w ostatnim okienku. Guardiola ma teraz taką ławę, że jak ktokolwiek mu zacznie gwiazdorzyć, to może go bez żalu odstawić. 

Rekordowy transfer Pogby z kolei na razie średnio wygląda. Jak nie kontuzje, to głupie zachowania byłego gracza Juve. Czytałem nawet ostatnio(nie wiem ile w tym prawdy), że ludzie ze sztabu musieli go przywieźć na trening, bo sobie smacznie w mieszkaniu spał w porze zajęć. :)

Będę z dużym zaciekawieniem oglądał te mecze w Lidze Mistrzów drużyn angielskich, bo United z Realem nie mieli szans w Superpucharze, z kolei Tottenham ładnie wykorzystał gorszą formę Królewskich. Moim zdaniem jednak City nie wygra LM, ani żadna angielska drużyna w tym sezonie. Chociaż Guardiola jeśli powiększy przewagę jeszcze nad czołówką w lidze, będzie mógł spokojnie postawić na mocną rotację, żeby najlepsi gracze mieli siły na zwojowanie Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barcelonę Guardioli oczywiście zaliczam do jednych z najlepszych drużyn w dziejach, ale czy najlepszą? Na tak jednoznaczne stwierdzenie jednak bym się nie odważył. Sporo było równie silnych ekip w historii.

Jaka np była lepsza?

Te bzdury ciężko się czyta. Kogo prowadził Pep? Barcelonę, czyli samograj, Bayern czyli kolejny gotowy produkt po Juppie Heynckesie(który oddał triumfatora LM)i teraz MC , z którym jeszcze niczego ważnego nie wygrał. Jakby nie patrzeć Pep prowadzi dwa kluby z absolutnego topu, przychodził do nich nie w momencie głębokiego kryzysu,a prosperity. Z Bayernem jednak nic spektakularnego nie wygrał, ba raczej zawodził jak chociażby w Pucharze Niemiec. City to też nie jest jakiś średniak z ograniczonymi funduszami. Jakby poszedł do takiego właśnie Porto i go doprowadził do triumfu w LM czy do Interu, z którego to przypominam odszedł kluczowy gracz- Ibrahimovic, bo z Interem nigdy nie wygra Champions League .

Wydaje mi się,ze zbyt łatwo eksperci się zachwycają niektórymi trenerami jak np. Zidane, którego wartość właśnie widzimy- niesamowity zjazd z sierpnia do dziś. Właśnie prawdziwy szkoleniowiec wychodzi w momencie kryzysu, kiedy już Ronaldo w pojedynkę nie wygra meczu, wtedy widać jak trener reaguje z lawki, na kogo stawia(na Benzemę bez względu na formę) . Choć statystycznie wygląda na to,że to najlepszy rok w historii klubu. Czasami trzeba widzieć pewne sprawy szerzej.

Mourinho- winienie go za to,że zdobył w zeszłym roku trzy trofea? Manchester jeśli chodzi o grę wygląda NAJLEPIEJ od czasów Fergusona Czy to wystarczające na wygranie w tym sezonie Premier League czy LM? Bardzo prawdopodobne,że nie,ale United ostatnio nie zawsze nawet grał w europejskich pucharach. Od czasów Fergusona wiele się zmieniło, United nie zalicza się do ścisłego topu klubów piłkarskich . Komentarze niektórych przejawiają mentalność włodarzy polskich klubów- zwalniać. Tylko pytanie kto da mi gwarancję ,że ktoś inny będzie osiągał dużo więcej z United.

Czyli jak Pep przejmował Barcelonę to ona była w czołówce? Weź człowieku przeczytaj sobie na którym miejscu byli i jakie wyniki osiągali byli zmęczeni czasami i era Rijkarda, Messi nie błyszczal tak jak on był trenerem tylko za kadencji Guardioli, przed Pepem dostali 4:1 na Bernabeu a rok później wygrywali 2:6 i później 5:0 ale człowiek nie mając pojęcia o futbolu będzie brednie pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem żadnym fanem Mourinho, daleko mi do tego. skupianie się na defensywie, to nie moja bajka. Za Chelsea Conte też nie przepadam. Więcej takich ludzi jak Guardiola, czy Klopp na ławkach trenerskich i Premier League będzie jeszcze ciekawsza.

 

Piszecie, że Guardiola tyle co Mourinho nie wydaje. Może i nie, ale przecież pozyskał Edersona, Walkera, wyjął dwie gwiazdy Monaco(Mendy i Bernardo Silva) tylko w ostatnim okienku. Guardiola ma teraz taką ławę, że jak ktokolwiek mu zacznie gwiazdorzyć, to może go bez żalu odstawić.

 

Rekordowy transfer Pogby z kolei na razie średnio wygląda. Jak nie kontuzje, to głupie zachowania byłego gracza Juve. Czytałem nawet ostatnio(nie wiem ile w tym prawdy), że ludzie ze sztabu musieli go przywieźć na trening, bo sobie smacznie w mieszkaniu spał w porze zajęć. :)

 

Będę z dużym zaciekawieniem oglądał te mecze w Lidze Mistrzów drużyn angielskich, bo United z Realem nie mieli szans w Superpucharze, z kolei Tottenham ładnie wykorzystał gorszą formę Królewskich. Moim zdaniem jednak City nie wygra LM, ani żadna angielska drużyna w tym sezonie. Chociaż Guardiola jeśli powiększy przewagę jeszcze nad czołówką w lidze, będzie mógł spokojnie postawić na mocną rotację, żeby najlepsi gracze mieli siły na zwojowanie Europy.

Tak było http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-5207005/Man-United-sent-staff-wake-Paul-Pogba-training.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cofa się ale jest zwyczajnie nudny,wiecznie wygląda na zmęczonego.To samo było za van Gaala.Problem jak pisałem jest złożony.To samo miało być z Depayem a nawet w lidze francuskiej nie daje rady..

Zobacz sobie ile minut Martial dostaje za kadencji Mourinho, malutko a i tak wiele razy ratował United zwycięstwa po wyjściu z ławki, talent Rashforda objawił się jak Mourinho jeszcze nie był, jedynym zawodnikiem którego Mou odkrył niedawno to Varane wciągnięty za grosze że względu że Zidane mu bardzo mocno go polecał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...