Skocz do zawartości

Zdjęcie

odbiór DVB-t z Łysej Hory

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#61 raiki

raiki

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 46 postów
  • Od: 22 kwi 2008

Napisano 10 sierpień 2010 - 14:42

Witam!

Udało mi się odebrać z Gliwic DVB-T z Łysej Hory na najprostszej antenie szerokopasmowej Delta Plus. Sygnał utrzymuje się ok. 65, a jakość ok. 50. W zasadzie nie przycina. Niestety przez przestawienie anteny pogorszył się odbiór kanałów analogowych z nadajnika Katowice-Kosztowy. W związku z tym chcę dorzucić do instalacji drugą antenę skierowaną na Łysą Horę, a starą Deltę Plus z powrotem ustawić na Katowice. I zastanawiam się na jej wyborem. Na oku mam:

http://www.hollex.pl...a-maximum-uhf14.

Myślicie, że się sprawdzi? Czy może wystarczy dołożyć kolejną Deltę Plus, chociaż na logikę to na tej proponowanej powinienem chyba uzyskać jeszcze lepszy odbiór z Łysej Hory niż te S: 65 i Q: 50.
Z góry dzięki za podpowiedź!

#62 młody technik

młody technik

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Od: 27 cze 2008
  • LokalizacjaPolitechnika Śląska w Glwicach

Napisano 10 sierpień 2010 - 15:07

Pewnie. Skoro na takiej niezbyt antence złapałeś Lysą to na takiej tym bardziej powinno się udać złapać. Będziesz to łączyć zwrotnicą antenową?

#63 raiki

raiki

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 46 postów
  • Od: 22 kwi 2008

Napisano 10 sierpień 2010 - 15:42

No właśnie myślałem o zwrotnicy 2-wejściowej standard 6-12/21-69 Badmor lub sumatorze sygnału antenowego dwudrożnym S-2 transformatorowym
2 anteny / 1 odbiornik Badmor, ale nie za bardzo wiem czym to się różni i co będzie lepsze. Aha, mam jeszcze zainstalowany aktualnie rozgałęźnik sygnału na 2 telewizory, rozumiem, że jak powyżej zamontuję tą zwrotnicę lub sumator to nie będzie jakoś niekompatybilne?

#64 młody technik

młody technik

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Od: 27 cze 2008
  • LokalizacjaPolitechnika Śląska w Glwicach

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:52

nie, czemu miałoby być niekompatybilne? Wybierz tą zwrotnicę bo to z transformatorem umie przekładać impedancję. Jedyny problem jaki się może pojawić to zbyt duże straty jak będziesz mieć dużo kabla

#65 Kpc21

Kpc21

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Od: 01 maj 2010

Napisano 11 sierpień 2010 - 00:14

Nie czytałem tego tematu od początku i pisząc posta na poprzedniej stronie myślałem, że chodzi o Łysą Górę w Górach Świętokrzyskich (czyli inaczej Święty Krzyż).

Może mógłby ktoś poprawić tytuł tematu - zapisać nazwę góry po czesku albo napisać że chodzi o czeską Łysą Górę. Bo teraz jest mocno niekonkretny - Łysych Gór w Polsce jest kilka, a na jednej z nich jest ważny ośrodek nadawczy.

#66 am haarec

am haarec

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 191 postów
  • Od: 06 lut 2010
  • LokalizacjaPiekary Śląskie

Napisano 23 maj 2015 - 09:04

17 czerwca br.na nadajniku Lysa Hora nastąpi przerwa konserwacyjna od 6:00-15:00 mux.1(k.54) i mux.2(k.37) :(