Skocz do zawartości

Spliter Clone+ i żenująca jakość pracy


regedit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam spliter clone+ 150. Stoi on na szafie i w linii prostej widzi drzwi do pokoju z dekoderem nr. 2. Dekoder nr. 1 jest w tym samym pokoju (nic nie stoi na przeszkodzie - otwarta przestrzeń pomiędzy urządzeniami). Na obu kartach palą się po 3 diody sygnału. Niby wszystko działa ok ale sezonowo, co klika dni pojawia się problem. Na dekoderze w drugim pokoju (przeszkodą są drewniane drzwi) zanikają uprawnienia. Gdy pozostałe 2 diody sygnału normalnie się świecą, trzecia zaczyna mrugać a dioda link zaczyna świecić ciągłym światłem. Pojawia się komunikat "zakodowane" no i klops.

 

Generalnie gdzie nie ustawię splitera to są jakieś problemy. Trochę to dziwne. Może sprzęt jest uszkodzony?

 

Uprzedzę pytania:

- Spliter ma najnowszą wersję oprogramowania zalecaną przez pana z infolinii

- Oba dekodery mają najnowszy soft

- Zaktualizowałem też soft na telewizorach

 

Generalnie dziwne jest to, że przestawienie splitera pod innym kątem powoduje spadek sygnału a w konsekwencji jego zakodowanie. W skrócie mówiąc - działanie tego sprzętu przypomina chińską zabaweczkę z bazaru na którym sprzedawanym jest fajans. Mam wrażenie, że sprzęt działa na słowo honoru i głośne oddychanie może powodować zakłócenia w jego pracy.

 

P.S. Wiadomość (apel) do grona moderującego. Jeśli przenosisz mój wątek do śmietnika, napisz co zrobiłem źle. Być może nieumyślnie popełniłem błąd za co z góry przepraszam. Takie zrzucanie tematu do śmietnika bez żadnego "be ani me" ani pocałuj mnie w 4 gwiazdki jest wg. mnie trochę niegrzeczne i nieprofesjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czy w pobliżu nie pracuje router wi-fi albo wi-max no i czy nie ma w pobliżu centralki telefonicznej dect albo czy ktoś nie korzysta z internetu za pomocą sieci gsm (i-plusy, bluconnecty itp.) albo czy nie pracują jakieś urządzenia w których znajdują się falowniki lub sterowanie tyrystorowe lub może też silna stacja radia CB. Jeśli w pobliżu pracuje stacja bazowa gsm też będzie zakłócać. Splittery bezprzewodowe mają bardzo małą moc i powyższe urządzenia powodować mogą jego nieprawidłową pracę pomimo że pracują na różnych częstotliwościach ale występują harmoniczne. Może się okazać że jedynym rozwiązaniem będzie splitter przewodowy albo szukanie innych miejsc ustawienia bazy bo z tunerami jest gorzej. Z ferowaniem tezy że clone+ ma żenującą jakość pracy też bym się powstrzymał bo może warunki zewnętrzne uniemożliwiają jego pracę i jakikolwiek inny bezprzewodowy splitter też się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

 

Co do kuchenki mikrofalowej to jest kompletnie w drugiej części mieszkania. Raczej nie, ale zwrócę na to uwagę ;)

---

W pobliżu być może pracuje jakiś router wi-fi. Mieszkam w bloku, więc ludzie używają takich urządzeń. Wi-max raczej nie, bo to cenutrum miasta. W moim mieszkaniu nikt nie korzysta z internetu za pomocą gsm, bo jest internet stacjonarny. Stacje gsm w Warszawie też mamy.

Splitter przewodowy na razie odpada bo trzeba by wypruć całą ścianę w salonie a to jest obecnie raczej niemożliwe.

 

Co do mojej "tezy" to sam napisałeś, że ma bardzo małą moc. Mogli by dać coś o większej mocy. Na razie jest niby ok. Najwyżej jeszcze trochę poprzekładam w inne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować taki http://www.hollex.pl/splittery-programatory/smartcard-splitter/1344-bezprzewodowy-splitter-rflink600

może będzie lepiej działał niż clone, anteny nie są w postaci paska miedzianej folii na płytce ale konkretne przez to nadajniki mają większą moc którą antena poprawnie wypromieniuje.

Może jeszcze okazać się że drobna sztuczka z zastosowaniem http://www.hollex.pl/splittery-programatory/smartcard-splitter/1347-interfejs-miekki przy sprzęcie który posiadasz pozwoli ograniczyć zakłócenia transmisji do karty pochodzące z zasilacza tunera i nie trzeba będzie zmieniać splittera (Można odpowiednio ustawić kartę kliencką). Z własnego doświadczenia - przy splitterze SmartWi pozwoliło zwiększyć zasięg i znikły problemy z komunikatem o zakodowanym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przełożyłem spliter do drugiego pokoju i wbrew wszelkiej logice (teraz splitter stoi obok fergusona a pace jest przez 60cm ścianę działową) obie karty mają stabilne 3 kreski i wszystko się nagrywa :D Wcześniej spliter miał oba dekodery jak na dłoni i były cyrki. Bardzo dziwne ale działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja po zakupie miałem podobny problem. Mała odległość ok. 15 m w linii prostej miedzy pokojami, bez załamań i też padało. Na spliterach jedna kreska.

Oddałem do serwisu. Sprzedawca powiedział mi że najprawdopodobniej w serwerze antena się odkleiła. W sumie serwis nie wyrobił się z terminem z naprawą i dostałem nowy zestaw. Ten nie ma takich problemów jak poprzednio. Czyli można wnioskować że to problem tej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Wznawiam temat.

Brakuje mi już cierpliwości na ten sprzęt. Mam spliter i 6 kart clone+. W domu jestem na weekendy i kiedy wracam czuję się jak serwisant. Za każdym razem to samo, niestablina praca sprzętu. Dom 3 piętrowy, spliter stoi w centralnym miejscu. Po zrobieniu aktualizacji i zaprogramowaniu kart wszystko chodzi pięknie. Mija kilka dni i znów problemy, co śmieszne jedne karty radzą sobie lepiej, inne gorzej. Na 1 pisze na dekoderze zakodowane na 2 znów działa z przerwami na 3 bez zarzutów... Ręce opadają sprzęt jużdawno po gwarancji. Co mam zrobić z tym fantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ten sam problem tyle tylko że w moim przypadku CLONE działa na jednej kondygnacji,objawy sie nasilają w godzinach wieczornych gdy wzmaga się ruch WIFI moich dzieci.Aktualizacja oprogramowania poprawiła ten stan na chwile . Pozdrawiam.

 

Dodano:

 

Witam ponownie, po konsultacji z serwisem CLONE pan z serwis :"proponuję dokonać zmiany ustawień – proszę w aplikacji aktualizacyjnej Clone+ Update zaznaczyć opcję limit mocy nadawczej, Tryb B oraz zmienić kanał częstotliwości transmisji na kanał 1."Jak zaprogramuje według jego zaleceń to opiszę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ma wymiary 12m x 15m... Wersja oprogramowania jest najnowsza. Ostatnio zmieniłem tryb pracy na B i było jakiś czas lepiej. Dziwne jest to, że im krótszy czas pracy karty po aktualizacji tym sprawniej działa. W domu jest sieć wifi, modem play z anteną zewnętrzną i bramka gsm play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...