Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Bloo411 napisał:

Najlepsze, że jakiś czas temu główny Puls zrezygnował umieszczenia dopisku "HD" w logo na ekranie. 

Dlatego właśnie zaintrygował mnie w przypadku Puls 2 i tak jak napisałem wyżej - mam nadzieję, że to tylko czasu przełączenia wszystkich odbiorców na przekaz HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomik1 napisał:

Puls2 w wersji HD znajduje się na numerze 531 jako National Geographic

I tu mam pytanie a mianowicie z jakiej częstotliwości twój dekoder pobiera listę kanałów bo na moim Evoboxie ciągnącym listę z 12,188 GHz na pozycji 531 jest dalej National Geographic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+: pozycja 47, gdzie wcześniej był Puls 2 nadal wyszukuje się na liście pod nazwą kropka. Obecnie nadawana jest tam informacja o przeniesieniu kanału na pozycję 21. Możliwe, że wkrótce w tym miejscu coś się pojawi, bo jak już napisałam powyżej pozycja 47 nie została usunięta z dekoderów.

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe szanse na start News24. Mają kłopoty finansowe niestety i szybko nie wystartują chyba? Raczej C+ może trzymać tutaj miejsce na coś innego nowego? Puls 2 SD pewnie do końca października będzie nadawał by dać czas na przepięcie się na dosył HD operatorom lub na przekaz SD z MUX2 DVB-T a potem out.

Choć pozycja 46 to Wydarzenia 24 HD i wcześniejsze to też same kanały informacyjne. Pozycja 47 na liście C+ by pasował pod kolejny kanał informacyjny. :-)

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 20:50, pablo21 napisał:

Małe szanse na start News24. Mają kłopoty finansowe niestety i szybko nie wystartują chyba? Raczej C+ może trzymać tutaj miejsce na coś innego nowego? Puls 2 SD pewnie do końca października będzie nadawał by dać czas na przepięcie się na dosył HD operatorom lub na przekaz SD z MUX2 DVB-T a potem out.

Choć pozycja 46 to Wydarzenia 24 HD i wcześniejsze to też same kanały informacyjne. Pozycja 47 na liście C+ by pasował pod kolejny kanał informacyjny. :-)

Ale czy News24 to nie miał być po prostu rebranding Superstacji, bo chyba nawet gdzieś już o tym kiedyś czytałam??? Po za tym w C+ nadal brak Dizi HD, a ponóć mieli plany z wejściem na satelitę pozycja 47 w Canal+ też by pasowała pod kanał filmowo-serialowy, ponieważ na 48 kanale jest już Cinemax.

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aleksandra Maria (Natalia) rebrandingiem Superstacji są wydarzenia24 - ale pierwotnie ten nadawca chyba nadawał właśnie Superstacje (albo było studio w tej firmie) więc pewnie próbuje jeszcze raz utworzyć kanał informacyjny

@Darek z Ozimka podejrzewam że w niedalekiej przyszłości (1 - 5 lat) Puls Kids stanie się samodzielnym kanałem

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już czas "zdjąć" dopisek "HD" z logo Pulsu 2. Od mniej więcej tygodnia dość regularnie oglądam ten kanał i aż oczy bolą. Piksel goni piksel. A najgorzej wygląda to już na "Pingwinach z Madagaskaru".

 

Krótko pisząc jest mniej więcej tak, jak pisałem jakiś czas temu:

W dniu 18.10.2021 o 13:45, A&G napisał:

W sobotę i niedzielę oglądałem dosyć długo Puls 2 i odniosłem wrażenie, że jakość poleciała "na łeb na szyję". Czyżby to HD, które nam szykują będzie typowo "polskim HD"?

 

Wygląda mi to na typowe zagranie rodem z supermarketów - ściągamy jakość dotychczasowego SD z 5 na 2 Mbit/s przez tydzień, ludzi zaczynają boleć oczy, a my po tygodniu włączamy im nasze HD (5 Mbit/s) i wszyscy robią łooooooł, ale obraz "żyleta".

 

Dokładnie jak z cenami przed i w trakcie gazetki promocyjnej. :wink:

 

Przez chwilę potrzymali "jako taki" poziom i teraz można już odstawiać chałę jak zwykle, ale ... mamy HD; a, że oczy bolą i widać każdy piksel ... no to co? Żenada. :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam taką cichą nadzieję, iż po wielkiej akcji przełączania, kiedy to 1 lipca w zasadzie ogólną wersją będzie wersja HD, Puls 2 zlikwiduje dopisek "HD" przy logotypie idąc drogą swojego pierwszego kanału.

 

Zresztą moje życzenie odnosi się do wszystkich kanałów, które pojawią się w wersji HD naziemnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób wciąż nie ma świadomości że ogląda kanał w jakości HD, nie potrafią odczytać takich danych z informacji o kanale. Taki znaczek rozwiewa wątpliwości, przynajmniej do czasu kiedy rzeczywiście wszystkie kanały nie będą nadawać w HD.

Mnie osobiście znaczek HD nie przeszkadza.

 

Edycja:

Daleko nie trzeba szukać, przykład.

Nie podaję go żeby tego konkretnego użytkownika wskazywać palcem, bo ma pełne prawo do rozumienia tego w ten sposób, ale po to żeby wykazać że taki trend myślowy u wielu odbiorców mniej technicznych występuje.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak, jak napisał ktoś w przytoczonym wątku, tyle, że w odpowiedzi poniżej, dla rozróżnienia w e współczesnym świecie, w którym to HD jest już standardem, kanały w HD nie powinny mieć dopisku "HD" w logotypie, za to kanały nadające w SD powinny mieć obowiązek umieszczania w logotypie dopisku "SD".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzielnica Strachu wraca jesienią do Pulsu 2. Dokładnie trzeci sezon. Właśnie trwają zdjęcia. Świetna wiadomość.  Drugi sezon zakończył się dramatycznie.

 

https://satkurier.pl/news/219118/dzielnica-strachu-3-wkrotce-w-kanale-puls-2.html

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/serial-dzielnica-strachu-puls2-trzeci-sezon-kiedy-emisja-obsada-gdzie-ogladac

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 Lipca b.r. Puls 2 będzie świętował swoje 10-cio lecie istnienia:

https://satkurier.pl/news/219185/puls-2-obchodzi-10-urodziny.html?fbclid=IwAR2DRQNrOEyH2CVmDF30tSmAcSwZQvFsxOnrtIAf1dughbscM4YV98vviLY

 

Cytat

Od 10 lat jesteśmy obecni z Puls 2 w każdym polskim domu, gdzie codziennie dostarczamy wartościową i zróżnicowaną rozrywkę. Zapraszamy naszych widzów do świętowania tego pięknego jubileuszu: w połowie lipca ruszamy w Puls 2 z Wielką Loterią, w której codziennie przez kilkadziesiąt dni będzie można wygrać nagrody pieniężne. Szykujemy również nowe, ciekawe programy, w tym m.in. nowy sezon serialu „Dzielnica strachu” – mówi Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2022 o 12:27, Darek z Ozimka napisał:

A ja mam cichą nadzieję, że Puls Kids stanie się osobnym kanałem, wtedy Puls 2 mógłby  emitować archiwalne produkcję TV Puls.

Wg mnie to tylko kwestia czasu, kiedy to nastąpi - skoro logotyp puls kids został już zarejestrowany w UPRP i mają całą oprawę graficzną to wystarczy tylko złożyć wniosek o koncesję do KRRiT i można nadawać

A ta "marka" jest już rozpoznawalna więc i z promocją nie było by problemu

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz10 napisał:

Wg mnie to tylko kwestia czasu, kiedy to nastąpi - skoro logotyp puls kids został już zarejestrowany w UPRP i mają całą oprawę graficzną to wystarczy tylko złożyć wniosek o koncesję do KRRiT i można nadawać

A ta "marka" jest już rozpoznawalna więc i z promocją nie było by problemu

 

Tylko jak wtedy wyglądałoby to w NTC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...