Skocz do zawartości

DVB-T Lubelskie, Piaski


modrih
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to nie wiem które Piaski w Lubelskiem mi google pokazało :P no i racja, jak analog chwyci to i dvb-t też, tyle że istnieje problem z np zakłóceniami pochodzącymi z zakładów produkcyjnych, jak będzie duże wzmocnienie w danym kierunku to można zebrać wiele tych zakłóceń, i to jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damians1: a analog z Raszyna odbierasz? w jakiej gminie mieszkasz?

młody technik: Piaski raczej są za Lublinem w kierunku na Zamość xD

Gmina Stężyca - od Dęblina w stronę Warszawy dokładnie 12km. Analog z Raszyna odbieram całkiem dobrej jakości jedynie puls, TVN i TV4 maja słabszy sygnał mniej więcej taki jak na zdjęciu: DSC00080.png (czasem lepiej, czasem gorzej)

Wszystko na zwykłej siatce pod dachem (nie mam możliwości zamontowania masztu na ścianie czy kominie). W stronę Raszyna mam prawie płaski teren, brak jakichkolwiek przeszkód na drodze, natomiast w stronę Piask rzeźba terenu niestety utrudnia odbiór, mimo wszystko odbiór analogu jest w dosyć dobrej jakości, nawet tyłem anteny odbieram TVP info Lublin (co prawda wtedy jakość pozostawia wiele do życzenia)

 

Zgadza się Piaski są w kierunku na Zamość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Raszyna udało mi sie złapać tylko POLSAT na 44 k. ale to też z trudem po wielokrotnym kręceniu anteną. Mam Yage taką:

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A8820.htm

 

Musiałem ją kupić żeby lepiej odbierać TVP info z Bożego daru bo były zakłócenia z Łosic ( na tym samym kanale TVP info tylko że wersja warszawska). Odbieram też POLSAT i TVP 2 z Piask w bdb jakości oraz TVN i TV 4 z Lublina w znośnej jakości, a także TVP 1 z Ryk. Interesował mnie odbiór z Raszyna bo przy takiej antenie i wzmacniaczu na k. 39 - 60 telmora to powinno choć troche śmigać. A tu nic. Dlatego zastanawiam się czy pójdzie coś z DVB-T z Raszyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilo9, w jakiej lokalizacji mieszkasz? jak wysoko masz antenę? Może wyższy maszt zwiększyłby odbiór. TVN z Raszyna (kanał 35) nadaje z mocą 100kW, jeśli dałbyś rade złapać sygnał to jest szansa i na DVB-T.

Skoro odbierasz TVP1 z Ryk to jest szansa że stamtąd będziesz odbierać DVB-T (chyba wcześniej wystartuje niż w Piaskach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co sugerować mapkami 100kW to spora moc aby była szansa odbioru. Skoro kolega łapie TVN nadający z mocą 1kW z takiej odległości to czemu miałby nie odebrać 100kW z niewiele dalej położonego Raszyna (ok 25km więcej licząc od centrum Łukowa). Nie znam dokładnej lokalizacji ale od Raszyna do Łukowa jest ok 100km, profil terenu korzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tym TVN z Raszyna to nie da rady bo na 35 kanale nadaje POLSAT z Piask, sygnał u mnie jest tak silny że nawet na kawałku druta odbiera, nawet na antenie przekręconej na Raszyn dalej widać POLSAT zamiast TVN'u. Mieszkam w gminie Stanin, miejscowość Borowina. Około 100 metrów od domu jest las, nieduży ale zawsze, w kierunku właśnie na Raszyn. Maszt jest ok. 14 m nad ziemią, ok 5 m nad dachem i dalej niewiele odbiera z Raszyna ... Poczekam na Ryki, bo i tak nic nie wycuduję z tym DVB-T..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok widzę twoja lokalizacje na mapie - jeśli dobrze znalazłem to przy torach kolejowych pomiędzy Grabowem szlacheckim a Łukowem ?? Tu masz odległości i przekroje terenu do 4 nadajników http://damians1.pl/files/mappdfexport.pdf - mapa dostępna na: http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

Maszt 14m to sporo, ja antenę mam znacznie niżej i pod dachem, ale jednak lepszy przekrój terenu. W tej sytuacji faktycznie nic nie uzyskasz, trzeba czekać na emisje z Ryk. Wygląda na to że jeszcze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Dziennik Wschodni tak napisał:

Darmowa telewizja cyfrowa w każdym domu już w przyszłym roku

 

Program będzie można oglądać bez zakłóceń, a kanałów do wyboru będzie więcej. Najwcześniej w lutym przyszłego roku na Lubelszczyźnie będzie dostępna telewizja cyfrowa. Żeby odbierać sygnał, trzeba mieć nowy telewizor albo zainwestować w stary.

W tej chwili w województwie lubelskim są miejsca, gdzie lokalny program TVP nie dociera. Nadawanie w systemie cyfrowym zmieni tę sytuację

 

– Obecnie kupujemy nadajniki – mówi Tomasz Burzyński, rzecznik prasowy Emitela. To właśnie ta spółka Telekomunikacji Polskiej zajmuje się przygotowaniem do wprowadzenia telewizyjnego sygnału cyfrowego dostępnego przy pomocy anteny, a nie w kablówce.

 

W naszym regionie telewizja cyfrowa może być dostępna w lutym przyszłego roku. Data nie jest jednak pewna, wszystko zależy od porozumienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i Rządowego Centrum Legislacji, które w tym zakresie na razie nie potrafią się dogadać.

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /990227243

 

Informacja nie jest zbyt precyzyjna nie mówi się o nr mux'a ale jest jakaś data tzn wcześniej nie będzie a może być później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chyba z Lublina dowiedziałem się tego z innego forum mieszkańcy potwierdzają że emitel coś już kombinuje na razie pojawiły się same nazwy kanałów i tyle , sam mam telewizor DEWOO mpg 2 i jak skanuje kanały cyfrowe automatycznie to brak jakiegokolwiek sygnału DVB-T, pewnie nie czyta mpg4.

Mógłby ktoś przeskanować kanały DVB-T i napisać na jakim kanale są te kanały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

odgrzeję temat - te kanały mobilne które się programują w czasie wyszukiwania są wtedy gdy ustawicie w swoich telewizorach w menu jako lokalizację UK lub Irlandię. Tak jest na moim Samsungu. Oczywiście nie da się ich oglądać.

Jeszcze jedna rzecz, posiadając tv lub tuner tylko z MPEG2, zaprogramują się stacje dvb-t MPEG4, o ile jesteśmy w ich zasięgu, ale nie będzie można ich oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...