Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ten dekoder w ogóle istnieje? Te zdjęcia to zwyczajne - marnej jakości renderingi i tyle wam powiem.

Jaki login taka głowa. Owszem istnieje a dziennikarze mogli zobaczyć go w akcji.Ma na pilocie napis PVR stąd chyba wszystko jasne.

Wśród przycisków można odnaleźć również przyciski typowe dla tej funkcjonalności.

 

Orion co ty w ogóle piszesz człowieku, zanim zaczniesz kogokolwiek obrażać popatrz jasno na fakty, bo zdaje się że z tym masz pewne problemy. A w ogóle co to jest za tekst ("Jaki login taka głowa."), z podwórka? Dlaczego nie pokażą real foto? To była pewna dygresja, później rozwinął ją ~padziero - głównie chodzi, o to że CP robi szum w branży po czym zdjęcia jakie dostają dziennikarze to zwykłe renderingi. Rozumiem, że jeszcze miesiąc, że z dużym prawdopodobieństwem będą gotowe - ale tutaj chodzi o podejście kolego Orion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dlaczego nie pokażą real foto?

A widziałeś żeby ktoś pokazywał zdjęcie zrobione kompaktem? Bo ja nie. Nie masz co się obawiać. Możesz być pewny, że ten dekoder w rzeczywistości nie wiele będzie odbiegał od tych co są na powyższych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jeśli HD 5000 obsługuje teletekst po HDMI to jeden problem odpada.

Nie odpada. Znając życie, to teletekst w dekoderze będzie marny (bo taki zwykle jest). W tv mam znacznie lepszy - zapamiętuje kilkaset stron. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli chodzi o teletekst w dekoderze to jak najbardziej się zgadzam. :/ Tylko jak puszczenie teletekstu po Euro wpływa na jakość obrazu, który to teoretycznie w takiej sytuacji idzie po HDMI?

Jeśli chodzi o teletekst w tv to mi najbardziej podoba się podziałka ekranu na pół - połowa to obraz z tv, a druga połowa to teletekst. Żyć nie umierać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeszcze miesiąc, że z dużym prawdopodobieństwem będą gotowe - ale tutaj chodzi o podejście kolego Orion.

Podstawowa zasada marketingu, pokazuje się dobre zdjęcia.Po drugie widziałem ten dekoder i nie wyglądał na atrapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie, uczciwie trzeba przyznać ,ze porażką jest wzornictwo ( choć to rzecz gustu).Działania nie znam więc nie pisze.Ale Znając CP i podejście do klientów to pewnie komponenty (podzespoły) zostały użyte z najniższej półki. Można to zaobserwować w dotychczasowym sprzęcie MADE IN POLSAT.

 

Mam pytanko takie orientacyjne do Raffde i innych kręcących nosem na CPT - przodowników wzornictwa przemysłowego :) - jakie Wy dekodery/STB/urządzenia pod telewizor uważacie za ładne? Może linki jakieś mógłbym poprosić z ciekawości?

 

Co do wyświetlacza to może będzie miał ściemnianie jak w 7400, będzie można sobie ustawić jak się chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion, czyli rozumiem, że dni EchoStara HDS-400E są już policzone.

Czas pokaże, ale sądzę, że koszt dekodera HD CPT na pewno jest niższy niż Echostara, dlatego należy spodziewać się takiego obrotu spraw.

Wszystko zależy jaki poziom zaprezentuje oprogramowanie 5000 w momencie wprowadzenia do sprzedaży.

Czy będzie w stanie konkurować z Echostarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że narzekaczy takich jak na tym forum w bazie klienckiej CP jest pewnie z 5%. Reszta czyli 95% dostanie wcześniej czy później ten dekoder na wymianę.

... To samo nowi klienci. Z nowych pewnie z 5% upomni się o Samsunga lub Echostara reszta tutaj też dostanie HD 5000.

 

Bez względu na to że ten dekoder poza oglądaniem kanałów się do niczego nie nadaje i tak wróżę mu wielki sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion, EchoStar DVR-7400 HD na pewno jeszcze w sprzedaży zostanie, gdyż to jedyny dekoder HD z twardym dyskiem w ofercie CP. Co do reszty, to zapewne tak będzie, choć podejrzewam, że znajdą się APS-y, w których zachowa się pewnie EchoStar HDS-400E. Teraz nawet w niektórych widziałem, że mają na stanie jeszcze EchoStara DSB-7200 HD, którego CP ponoć już nie oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony z EchoStara DVR-7400 HD. Ma fajny design i wyświetlacz, którego bodajże nie posiadają EchoStary HDS-400E i DSB-7200 HD. Ciekawe, czy HD 5000 będzie posiadał wyświetlacz :?: . Swoją drogą CP mógłby pomyśleć, aby ich dekodery umożliwiały także odbiór DVB-T, które ma ruszyć na jesieni. Szkoda, że DVR-7400 HD nie da mi takiej możliwości.

 

@Orion, skoro DSB-7200 HD jest nadal w ofercie, to dlaczego w ulotkach CP go nie ma :?: . Z klei zaś na stronie CP podczas zamawiania przez Internet jest DVR-7400 HD i DSB-7200 HD. Natomiast brak HDS-400E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 5000 ma wyświetlacz lecz tylko z numerkami kanałów. DVB-T jest protezą u konkurencji na brak Polsatu. Docelowo i tak nie można będzie oglądać innych kanałów niż FTA, nie ma potrzeby dvb-t w 5000.Wolę aby odbiornik sat w pierwszej kolejności zapewniał stabilny i dobrej jakości obraz z oferty operatora, a dopiero w drugiej kolejności realizował inne usługi, akurat w N jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś 5000 doczeka się również brata z dyskiem.Będzie zestaw jak u konkurencji tyle, że tańszy i mam nadzieje lepszy jakościowo, bez zbędnych wodotrysków.HD Echostar DSB 7200 jest w dalszym ciągu w ofercie.

 

Tak.... będzie lepszy. Zwłaszcza jak zrobi go CPT :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Fantastyczne... super ergonomiczne... z najlepszych tworzyw... piloty... :lol2:

 

Ciekawi mnie jeszcze jedno... czy grafika ekranowa tego cuda będzie dostosowana do HD :?:

Na to, że można wyszukać jaki się chce kanał z Hotbirda, a nie jest narzucone jak w ustroju komunistycznym, które kanały można oglądać a które nie, uwagi już nie zwrócisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...