Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj nagle HD 5000 przestał działać . Świeci się tylko czerwona dioda - żadnej reakcji na pilota . Po odłączaniu od prądu dioda gaśnie a po załączeniu znowu się zaświeca i nic więcej się nie dzieje na wyświetlaczu dekodera. Co mogło się zepsuć w dekoderze? Wymienią mi w punkcie CP na nowy czy używany? Co mam tam wziąć ze sobą?

Edytowane przez berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 13:33, berserker napisał:

Dzisiaj nagle HD 5000 przestał działać . Świeci się tylko czerwona dioda - żadnej reakcji na pilota . Po odłączaniu od prądu dioda gaśnie a po załączeniu znowu się zaświeca i nic więcej się nie dzieje na wyświetlaczu dekodera. Co mogło się zepsuć w dekoderze? Wymienią mi w punkcie CP na nowy czy używany? Co mam tam wziąć ze sobą?

 

Dekoder i pilota i zanieś do APS-u. Na miejscu dostaniesz nowy HD5000, a jak nie będzie bierz HD5500s.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kfm877 napisał:

Nie wiem co to za praktyki i zwyczaje wymiany dekodera w CP bez zasilacza. Przecież większość zwiech itp jest wywołanych także przez niewłaściwe napięcie ! 

Nie przesadzaj- ja 95% resetów robię przez wyjęcie wtyku zasilacza z dekodera bez odłączanie zasilacza od sieci (bo musiałbym praktycznie zdemolować cały stolik TV by dostać się do wtyczki) i po każdym takim resecie dekoder wraca do właściwych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pewność że te zwiechy nie są od wadliwego zasilacza? To że go nie odłączysz od prądu nic nie zmienia, zasilacza się nie resetuje, ale przez niewłaściwe napięcia dekoder wyspie się znowu i zaś wyciągniesz wtyczkę od zasilacza...
Pójście po wymianę wadliwego dekodera na sprawny bez zasilacza uważam za bezsensowny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W technice zasilaczy popularnego sprzętu RTV, GSM i komputerowego  - od XXX lat stosuje się zasilacze impulsowe ze względu na dużą sprawność i niewrażliwość na napięcie sieciowe. Jeśli padają to wyłącznie wskutek słabych elektrolitów. Zasilacz w moim HD 5000 chodzi jak szwajcarski zegarek, już jakieś 10 lat.

:-D

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
14 godzin temu, czytnik napisał:

Witam. Proszę o przywrócenie ustawień fabrycznych na dekoderze. Aby tego dokonać należy nacisnąć przycisk Ustawienia na pilocie dekodera i następnie wybrać opcję Ustawienia sprzętowe -> Ustawienia domyślne. Standardowy kod PIN to 0000.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A to dopiero, teraz już wiadomo dlaczego wstrzymali aktualizacje bodajże z 2019 roku, zmiana planów. 😄

Szczerze myślałem że to koniec wsparcia tych dekoderów. Pewien szpec pisał raz tu na forum że nowego softu te dekodery już nie udźwigną. 😂

Ja sam wymieniłem HD 5000 na Evobox PVR i nie żałuję. 😂😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...