Skocz do zawartości

MUX 2 (komercyjne)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę do kolegów co wyżej piszą w obecnej chwili to wygląda tak:

MUX-1 - TVP1, TVP2, TVP Info, i 4 kanały dla nowych "graczy" czyli pewnie: 4FunTv. | Tele5 | Polonia 1 lub jakiś naukowy kanał typu. Discovery | oraz Kanał Regionalny / Miejski

MUX-2 - Migracja z MUX-1 ( TVN, Tv4, Tv Puls, i Polsat ) oraz dodatkowy jeden kanał od tych nadawców.

MUX-3 - TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko w Warszawie ojj nie tylko... Zobacz harmonogram wdrążania, kiedy i gdzie... Jeszcze tylko 3 etap i MUX 1 będzie na terenie całej polski, ale jeszcze w jesieni 1 etap MUX 3. :) Więc całkiem nieźle to idzie. Tylko jestem kiedy mux II, jakie są jego etapy, hehe mam nadzieję, że Lubuskie w I etapie lub chociaż w II etapie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten harmonogram dotyczny multipleksu pierwszego. W związku z problamami w multipleksie pierwszym, na wskutek których nie mogą następować kolejne etapy harmonogramu, aby ratować sytuację 4 programy z multipleksu pierwszego zostały przeniesione do multipleksu drugiego. W związku z tym cały ten harmonogram jest bezużyteczny. "Harmonogramuje" coś co nie istnieje - nikt nie będzie uruchamiał pustego multipleksu (bez kompletu programów). To raz.

Dwa - gdyby faktycznie etap drugi (MUX1) został wdrożony, obecnie więcej niż połowa Polski miałaby NTC, a tak nie jest. Nawet nie wszystkie miejscowości wymienione w etapie pierwszym mają NTC.

(Pomijam oczywiście emisje testowe. W końcu test to test, a normalna emisja ma być emisją normalną. Na dobrą sprawę wszystkie emisje NTC w Polsce nadal mają charakter testowy.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... To kiedy oni ruszą z 3 etapem? Jak wybiorą w konkursie kanały? Ehh... Bez komentarza. :/ Ja napisałem w tej sprawie jakie będą kanały i jeszcze nie przysłali odpowiedzi, ale gdzieś wyczytałem na wiarygodnej stronie o NTC, że do wolnych miejsc zgłaszają się: 4FunTv, Eska Tv, Canał + Cyfrowy, Grupa RMG czy tam RMF, Tele 5 i jakieś tam jeszcze... Niech sie pospieszą z tym konkursem i włączaniem odpowiednich nadajników DVB-T! Masakra. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Tak, tak, już nadawcy prywatni się postarają żeby szybko ruszyło :lol2: Co do muxa3 już coś mniej więcej wiadomo,jest harmonogram, ruszyły testy, a co do mux2 ciągle cisza. Poza wyrażoną nadzieją przez rozwiązaną KRRiT że ruszy na jesieni.
Logiczne ,ze będą chcieli wystartować przed uruchomieniem muxa III,ewentualnie w tym samym terminie.Co do drugiego kanału Polsatu ,będzie to prawdopodobnie Polsat news :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle by dał sobie w stopę gdyby ograniczył widownię do 3 mln (+kablówki). Reklamodawcy zaraz uciekną. Poza tym raz zdobytych widzów nie wolno tracić. A co jeśli abonentów nie przybędzie a po czasie nawet ubędzie (np. gdy wzrośnie konkurencja)? Prywatny biznes to raz na wozie raz pod wozem. DVB-T to stały, niezagrożony dochód. Coś tak jak ciepła państwowa posadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechęc Polsatu do DVB-T jest zastanawiająca. Polsat boi się moim zdaniem odpływu abonentów CP, zwłaszcza tańszych pakietów, nie musi to byc jednak regułą. Brak Polsatu w naziemnej cyfrowej telewizji oznacza koniec naziemnego Polsatu. Druga sprawa to zarzuty do planów wprowadzenia przez tvn drugiego kanału do dvb-t w postaci powtórkowego tvn 7. Obecnie kanał jest dostosowany do zasięgu jaki ma. Myślę, że wraz ze wzrostem zasięgu oraz liczby widzów zmieni się także ramówka stacji. Ostatnie kilka lat płaciłem CP a obecnie C+ w którym posiadam prawie pełen pakiet, z chwilą uruchomienia naziemnej cyfrowej telewizji, przynajmniej 2 może 3 multipleksów zrezygnuję z płacenia abonamentu. Co do drugiego mux'a zakładam, że wkrótce prywatne stacje się dogadają, wybiorą operatora czyli Tpemitel i wszystko będzie mogło ruszyc na jesieni skoro KRRiT oraz UKE się porozumiały w tej sprawie. Oby jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...