Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder TNK HD nie będzie blokowany, jeśli nie zostanie dokonane doładowanie TNK HD, czyli gdy klient nie zapłaci na płatne kanały. Oznacza to, że taki dekoder spokojnie będzie można używać na kanały FTA i DVB-T. Na początku dekoder TNK HD nie pozwoli na wyszukiwanie kanałów oraz nie będzie działać PVR Ready. Te funkcje zostaną udostępnione po 1 września 2010.

 

 

z https://satkurier.pl/news/55283/telewizja-na-karte-hd-od-17-maja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od paru dni mam TNK HD zamiast Cyfry+. Jest fajnie, ale... No właśnie. Ale.

 

Przy pierwszym włączeniu dekoder przywitał mnie informacją o tym, że jest nowe oprogramowanie. Super. Zgodziłem się na aktualizację.

Restart dekodera, ekran loadera i seria komunikatów:

 

TUNER LOCKING

TUNER LNB OVERLOAD

RETRIEVING DOWNLOAD HEADER

DOWNLOAD HEADER NOT FOUND

NO ETHERNET LINK

 

no i na koniec - FAILED.

 

I tak bez względu na to, jak tę aktualizację inicjalizuję (czy to poprzez zimny reset dekodera, czy to z menu, czy też po przywróceniu ustawień fabrycznych - zawsze to samo).

 

Najbardziej dziwi mnie ten TUNER LNB OVERLOAD. Ki czort?

 

Efekt uboczny - już dawno minęło magiczne 48h jakie TNK HD daje sobie na aktywację wszystkich kanałów, i ciągle wiele z nich wita mnie informacją, że muszę kupić szerszą ofertę, by móc go oglądać. Część z nich jest w pakiecie podstawowym, część w domowym HD - a obydwa są przecież włączone na 3 miesiące w pakiecie startowym.

 

Dekoder do wymiany...? Sygnał jest ok - Jakość/Siła 100%.

 

BOK oczywiście jest dostosowany do klienta typowego, któremu trzeba pomóc znaleźć przycisk na pilocie, a nie do rozwiązywania problemów troszkę bardziej zaawansowanych użytkowników.

 

BTW - czy EPG/menu aktualnego oprogramowania TNK HD powinno wyglądać tak, jak

(ja tak nie mam) czy
(tak to wygląda u mnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Miałem podobny problem z aktywacją i aktualizacją tunera . U mnie wynikał on z tego , że między konwerterem a tunerem pośredniczyła obrotnica . Po odłączeniu obrotnicy pasek siły wzrósł z 85% do 87% , co pozwoliło na pomyślną aktualizację . Pierwszy link z filmikiem pokazuje menu po aktualizacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od paru dni mam TNK HD zamiast Cyfry+. Jest fajnie, ale... No właśnie. Ale.

 

Przy pierwszym włączeniu dekoder przywitał mnie informacją o tym, że jest nowe oprogramowanie. Super. Zgodziłem się na aktualizację.

Restart dekodera, ekran loadera i seria komunikatów:

 

TUNER LOCKING

TUNER LNB OVERLOAD

RETRIEVING DOWNLOAD HEADER

DOWNLOAD HEADER NOT FOUND

NO ETHERNET LINK

 

no i na koniec - FAILED.

 

I tak bez względu na to, jak tę aktualizację inicjalizuję (czy to poprzez zimny reset dekodera, czy to z menu, czy też po przywróceniu ustawień fabrycznych - zawsze to samo).

 

Najbardziej dziwi mnie ten TUNER LNB OVERLOAD. Ki czort?

 

Efekt uboczny - już dawno minęło magiczne 48h jakie TNK HD daje sobie na aktywację wszystkich kanałów, i ciągle wiele z nich wita mnie informacją, że muszę kupić szerszą ofertę, by móc go oglądać. Część z nich jest w pakiecie podstawowym, część w domowym HD - a obydwa są przecież włączone na 3 miesiące w pakiecie startowym.

 

Dekoder do wymiany...? Sygnał jest ok - Jakość/Siła 100%.

 

BOK oczywiście jest dostosowany do klienta typowego, któremu trzeba pomóc znaleźć przycisk na pilocie, a nie do rozwiązywania problemów troszkę bardziej zaawansowanych użytkowników.

 

BTW - czy EPG/menu aktualnego oprogramowania TNK HD powinno wyglądać tak, jak

(ja tak nie mam) czy
(tak to wygląda u mnie)

 

Co do problemu odbioru kanałów - przed aktualizacją softu dostępny jest tylko pakiet Informacje i rozrywka taki jak w n w tym FOX Life HD.

Po aktualizacji otrzymujesz dostęp do wszystkich programów TNK HD, bez w/w FOX.

 

Niestety nie wiem w czym leży Twój problem z aktualizacją. Jakie masz odczyty sygnału? Siła, Jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz odczyty sygnału? Siła, Jakość?

 

100%/84%

 

Pytanie brzmi, czy instalacja może być problemem? Mam tak:

 

- antena 90cm

- konwerter quad

- Sumator - http://www.dipol.com.pl/sumator_swe_4-0 ... R85248.htm

- Multi Band Converter - http://www.johansson.be/en/products/SFU ... 40KIT.html

- 1 kabel do pomieszczenia

- rozdzielenie SAT (2 oddzielne sygnały) i TV

- jeden z kabli sygnałowych SAT wpięty do dekodera TNK HD

 

Na CYFRA+ działało to bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z tym mam właśnie problem, bo od TV do szafki rozdzielczej są dwa piętra, a porozłączać i złączyć na krótko też nie mogę, bo brak mi odpowiednich kabelków.

Dobijam się do sąsiadów, może u któregoś uda mi się na chwilę podpiąć dekoder...

 

Pytanie jednak brzmi - jeśli to na przykład byłaby wina sumatora czy też Multi Band Convertera, to dlaczego? W końcu sygnał jest sygnał i albo jest, albo go nie ma. Mimo wszystko za słaby na aktualizację softu? Pewnie czegoś nie wiem o specyfice broadcastu softu przez satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą N'ką jest trochę dziwna sytuacja... bo oni nadają z tego co pamiętam na słabszych transponderach jak Cyfra i CP... do tego może tuner trochę przekłamuje %-owo i masz już duży problem. Pamiętam jak kumpel jechał do USA i zostawił mi N'ke... u mnie nie chciała ruszyć choć mam CP i wszystko super śmiga. Myślę że potrzebne będzie dobicie do 87% jak to było w przypadku @skystaruser :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z tym mam właśnie problem, bo od TV do szafki rozdzielczej są dwa piętra, a porozłączać i złączyć na krótko też nie mogę, bo brak mi odpowiednich kabelków.

Dobijam się do sąsiadów, może u któregoś uda mi się na chwilę podpiąć dekoder...

 

Pytanie jednak brzmi - jeśli to na przykład byłaby wina sumatora czy też Multi Band Convertera, to dlaczego? W końcu sygnał jest sygnał i albo jest, albo go nie ma. Mimo wszystko za słaby na aktualizację softu? Pewnie czegoś nie wiem o specyfice broadcastu softu przez satelitę.

 

Może sumator czy multiband(pierwsze słyszę ;)) działa pasywnie(biernie)? Tj. odbiera sygnał ale zwrotnych informacji nie może przesłać? Spróbował bym z sąsiadami i połączeniem konwerter- dekoder bez zbędnego przesyłu przez inne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pruży? Masz dźwięk, widzisz pobieżnie obraz? Opisz bardziej swój problem. Napisz jaki masz kabel, do jakiego TV podłączasz.

Jeżeli nie masz ani obrazu, ani dźwięku to znaczy że problem z HDCP występuje w twoim TV. Jeśli masz kilka gniazd HDMI, to spróbuj się to innych podłączyć, u mnie tak było, że podłączyłem do HDMI1 i nic, do HDMI2 i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wysyłałem jeszcze w przed MŚ. Zgłosiłem w piątek, zamówiłem DHLa i przesyłka poszła. W poniedziałek w okolicach południa zadzwonili do mnie, gdzie jest gwarancja i paragon bo nie mogli znaleźć. Włożyłem ją do koperty tam gdzie jest pakowana farbycznie. Znaleźli i potem się już zajęli sprawą, nie dzwonili do mnie(sądzę, że gdyby wysyłali za pobraniem z wliczniem wszelkich kosztów to by zadzwonili) ale w środę przesyłka już była u mnie. Niestety po aktywacji karty smsem dostawałem zwrot, że treść nie prawidłowa, i tak kilka razy. Po kontakcie z BOK, okazało się, że karty nie ma w systemie(wymienili mi w serwisie cały dekoder ze sparowaną kartą). Następnego dnia w czwartek już po smsie miałem komunikat, że Ponowna aktywacja karty nie jest możliwa, ale nadal nie mogłem nic oglądać. Zadzwoniłem do BOKu, a pan kazał mi czekać, bo aktywacja idzie drogą satelitarną a dekoder ma mieć włączony cały czas(jakbym nie wiedział) i odziwo za kilka minut od telefonu już działało. Ktoś musiał tego nie dopilnować i nie 'wcisnął enter'a' ;)

 

Ale do tej pory problemów już nie miałem. a minął już prawie miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pruży? Masz dźwięk, widzisz pobieżnie obraz? Opisz bardziej swój problem. Napisz jaki masz kabel, do jakiego TV podłączasz.

Jeżeli nie masz ani obrazu, ani dźwięku to znaczy że problem z HDCP występuje w twoim TV. Jeśli masz kilka gniazd HDMI, to spróbuj się to innych podłączyć, u mnie tak było, że podłączyłem do HDMI1 i nic, do HDMI2 i śmiga.

 

Sory, że tak późno odpisałem, ale problem już prawie rozwiązany. podłączam HDMI, widzę tylko obraz, nie ma dźwięku. Wiecie może o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie odbieram Astry. Mam taka antene, ktora jest ustawiona tylko na Astre, ale programiści nie przewidzieli takiego rozwiązania (że nie ma sie dostepu do Hotbirda i astry jednoczesnie). Zaczynam coraz bardziej żałować zakupu ADB 2850ST. Same ograniczenia, po wyłączeniu i włączeniu do gniazdka 230v, nie mozna ogladac DVB-T, jak tuner nie dostanie sygnału z HotBirda. Na dodatek strasznie sie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem posiadaczem dekodera ADB 2850ST TNK HD Problem mój jest taki: Połączenie dekodera z telewizorem kablem HDMI . Obraz w TV nie jest dobrej jakości , jest naruszona równowaga czerni .Na obrazie występuje niebieska poświata . Mam również Arivę 200 i tego problemu z obrazem niema obraz jest czysty i bez zakłóceń. Proszę o radę co mam z tym fantem zrobić A może Programiści z takim problemem nie spotkali się i nic w tym kierunku nie robią

 

PS Programy z Astry są wyszukiwane dekoderem ADB 2850ST TNK HD ja ich odbieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...