Skocz do zawartości

Splitter divISO


cm812
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, że na forum poruszyłem temat splitter'ów divISO i równocześnie obiecałem garść informacji - realizuję obietnice.

 

Na rynku splitterów bezprzewodowych pojawiły lub są od dłuższego czasu:

1. ClientRFLink100

2. Clone+ Home Edition 150

3. SmartWi

oraz

4. divISO MULTISYSTEM AIR - jest od niedawna, ale jemu przyjrzymy się z bliska

 

Zamówienie poszło z serwisu aukcyjnego ale równie dobrze można zrobić to ze strony "splitery" lub "alfatronic".

 

Klient splittera divISO MULTISYSTEM przygotowany do współpracy ze wszystkimi tunerami cyfrowymi DVB i modułami CI.

Można go stosować zarówno w dekoderach bez klapki jak i z klapką. Jednak ze względów estetycznych do dekoderów z zasłoniętym slotem

SMARTCARD polecamy klienta divISO MULTISYSTEM FLEX. Obsługuje tunery zarówno w systemie SECA MEDIAGUARD S2 S4

(CYFRA+, VLAANDEREN, CANAL Digitaal Satelliet) jak też w systemach CONAX (TnK Telewizja na kartę, MTV Base Dance Hit Technisat, TVN)

i VIACCESS I i II (FreeX-TV, Dorcel TV) . Nadaje się do współpracy ze wszystkimi spliterami systemu divISO MULTISYSTEM.

Zasięg po przewodzie telefonicznym to ok. 300 metrów. Wbudowany bootloader umożliwia w przyszłości zmiany oprogramowania.

To garść informacji bezpośrednio ze strony internetowej tak aby tylko przybliżyć to co divISO umieć powinien!

 

Sprzęt otrzymałem szybko (bardzo) - biały kartonik ale dobrze zabezpieczony, bez zbędnych "cukiereczków"

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/917769aaa7f1bb9d.html

 

a oto zawartość "kartonu" zabezpieczona dodatkowo od wewnątrz gąbką

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d5293b00ae5c4e1.html

 

po wyłożeniu na stół wszystkich części

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a08de40e4935b42.html

 

sam splitter, z przodu jak i z tyłu - mały ale...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/26ea71f15201c20d.html

z tyłu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/12d7a9d6948ee2f4.html

 

karta wifi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2fc5ba20db3e58f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d47843c83fdb0729.html

 

obie "dwie"

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24b904c686d1c543.html

 

i zwykła przewodowa

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/88c5845494686660.html

 

sorki za jakość zdjęć ale miałem pod ręką tylko telefon ;)

 

Jako, że po raz pierwszy miałem styczność "fizyczną" z takim ustrojstwem moje obawy o zgranie

tych wszystkich elementów było wielkie ale jak się okazało zbyteczne. Sam splitter to małe zgrabne pudełko

z dwoma wyjściami na przewód telefoniczny dla kart abonenckich przewodowych, oraz rzecz ważna to

wyjście na odkręcaną antenę wifi SMA. Dalej jest wejście na kabel USB A/B oraz sam zasilacz USB co w przypadku

tunerów z gniazdem USB może dać nam coś jeszcze (choć tego nie sprawdziłem) Jako, że posiadam tuner

PACE HD z dyskiem 500GB a ma on "aktywne" wyjście USB dzięki któremu można np. ładować MP3/4 lub telefon

pojawia się pytanie czy nie zasili on samego splittera? Ale to trzeba by sprawdzić - ja nie zdążyłem ;(

Jeśli by się to potwierdziło a gniazdo USB nawet w standby podawało zasilanie byłby to kolejny plusik.

Dokładnie opisane części i możliwości urządzeń są na stronce internetowej - ja nie będę powielać informacji.

 

Wracamy do tematu. Posiadam dwa tunery do odbioru C+ i na nich też testowałem divISO: wspomniany PACE

oraz Philips DSX-6010. W domu jednorodzinnym (wczesny Gierek) PACE jest na piętrze a Phill na parterze.

Zestaw podłączyłem następująco: do PACE włożyłem kartę przewodową, którą podłączyłem do splittera

otrzymanym kabelkiem telefonicznym, sam divISO został zasilony z gniazdka zasilaczem USB, karta C+ w spliterze

chipem do dołu. Antenkę wkręciłem taką kątową około 10cm, w zanadrzu była z mojego routera 40cm.

Włączyłem TV i po "odpaleniu" PACE pojawił się obraz, jakość SD jak i HD bez zarzutów :brawo:

Przeskakując z kanału na kanał ani razu nie odczułem jakiegoś spowolnienia czy spadku jakości.

Nic, poleciałem na parter. Do karty wifi dokręciłem najmniejszą antenkę chcąc sprawdzić czy w podstawowym

układzie cały zestaw będzie "chodził" - i zadziałał! Kanały równie szybko jak na PACE przełączały się na PHILL'u

Zrobiłem jeszcze jedną rzecz, zadziwiającą bo odkręciłem małą antenkę z karty i ... zabrałem ją na piętro

bo i bez niej łączność wifi działała bez zarzutu - cały Boży dzień!!! (bo musiałem oddać divISO kumplowi).

 

Podsumowując:

Dla laika, kogoś kto miał pewne obawy "czy kabel bo pewny, czy wifi bo bez roboty" splitter okazał sie dobrym

wyborem - a divISO w roli do jakiej go stworzono zdał pierwszy egzamin. Pierwszy, bo to nowy gracz na rynku

ale myślę, że podoła konkurencji. Nowością jest już nowe młodsze "dziecko" a mianowicie splitter z 4 wejściami

RJ-11 i dwoma slotami na dwie karty abonenckie co daje możliwości dekodowania dwóch systemów.

 

Plusy oraz minusy ew. zakupu wyjdą dopiero w "praniu", jeszcze niedawno tylko divISO potrafił obsługiwać kilka

systemów teraz i CLONE+ zyskał takią opcję. Dla mnie nadal przewagą jest możliwość korzystania przewodowego

jak i wifi a dodatkowo przy ew. słabszym zasięgu zawsze można dokręcić mocniejszą antenę! Plusami też są

możliwości ukrywania kart specjalnymi przejściówkami oraz łatwa aktualizacja oprogramowania.

 

Ja (i kumpel) jestem zadowolony z tego urządzenia i nie ukrywam, że spodobała mi się jego funkcjonalność

oraz bezproblemowa współpraca z moimi tunerami - o sile wifi nie wspomnę, bo jest OK!

Teraz po testach pojedynczego splittera chyba zdecyduję się kupić dla siebie tą "nowość" dwuslotową a, że to będzie

mój divISO to testować go będę rzetelniej - choć to ma po prostu działać i nie zaprzeczę bo tak jest!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Widzę, że kolega wyprzedził mnie z opisem tego zestawu, jestem użytkownikiem ponad miesiąc i powiem tylko tyle-serwer "duo air" +4 karty klient bezprzewodowe +1 przewodowa i rozdzieloną kartą Cyfry+ w dwupiętrowym dość dużym domu działa stabilnie i praktycznie bezobsługowo na różnych tunerach.

Do powyższego opisu mogę też dodać,że producent z którym miałem dobry kontakt telefoniczny przekazał mi kilkukrotnie pomoc z informacją techniczną dotyczącą tego jak i innego produktu i można było odczuć, że jest profesjonalistą i będzie wspierał te systemy Diviso.

Szczerze polecam jako godną uwagi alternatywę dla produktów SmartWi czy PYCH (RfLink i Clone+). Jeśli chodzi o zasięg to proszę się nie obawiać-u mnie jest komunikacja przez 3 stropy a jako opcja jest możliwość dokręcenia mocniejszej anteny.

Rzadko udzielam się na forach ale postanowiłem tym razem dodać swoją opinię, bo w przeciwieństwie do np.Clone+ bardzo mało jest opinii na temat tego splittera a moje oczekiwania spełnia dotychczas w 100% i jest zdecydowanie konkurencyjny. I chyba tylko szkoda,że nie można go spotkać na półkach sklepowych obok tak już popularnych producentów splitterów, które jak piszą niektórzy-nie do końca bywają stabilne w pracy i efektywne w użytkowaniu.

Po więcej informacji polecam zajrzeć na stronę producenta, gdzie jest pełny i przystępny opis działania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To dobrze, że i inni użytkownicy dają coś od siebie odnośnie opinii na rzecz splittera divISO :brawo:

Fakt, informacji o tym sprzęcie na próżno szukać po internecie a jeszcze opisów lub takich z życia

testów jednym słowem jest brak. Dlatego też postanowiłem napisać ten wątek aby inni mogli choć

mieć możliwość do porównania go z konkurencją. Wiadomo, jedni wolą RfLink'a inni Clone+ ale jedynie

z braku wiedzy, informacji i opinii użytkowników nie mieli (do teraz) możliwości odnieść się do divISO.

 

Kupiłem wersję "jednoslotową" ale teraz przymierzam się do "dwuslotowej" i wielkie dzięki za utrzymanie

mnie w przekonaniu, iż to dobry wybór. Bardzo na plus są tu te anteny odkręcane co w innej gałęzi internetu

bezprzewodowego WiFi jest znaczącą zaletą routerów i kart. Producent widać przytomnie unowocześnił swój

produkt co stanowi nie lada wyzwanie dla konkurencji, która widać bojąc się o swoja pozycję udoskonaliła

jedynie soft dający możliwość odbierania kilku platform.

 

Wszystko jedynie w rękach CANAL+ i możliwości rozdziału ich systemu, bo póki dają tą możliwość takie urządzenia

będą miały swoje miejsce w rynku. Innym tematem jest utrzymanie przez producenta stałego kontaktu z klientem

oraz szybkie reagowanie na zmiany firmware - a to widać z Twojej wypowiedzi jest na wysokim poziomie.

Resztę zweryfikuje samo życie i pierwsze "przeciwności", które mam nadzieję nie wpłyną negatywnie na wizerunek firmy.

 

Na stronie producenta wszystko jest wyjaśnione przejrzyście ale dla wielu jedynie opinie użytkowników mają

głębszy sens i są bodźcem do zakupienia sprzętu. To tutaj czynimy, na razie jest super i nie ma sensu szukać "dziury

w całym" jeśli wszystko gra! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam.ile żył ma przewód łączący ten splitter z przewodową kartą klientem i jak się on fachowo nazywa.pytanie na pozór banalne ale ja jestem skołowany gdyż w zestawie jest on określany jako rj11 a według mojej wiedzy taki przewód ma 4 żyły natomiast na zdjęciach widze że karta klient ma wejście na sześć pinów.proszę o odpowiedz.z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

"Odkopię" trochę temat. Do tej pory używałem Clone+. Sprzedałem. Głównie dlatego, że miałem problemy z Arivą 100. Konkretnie z 2. A mam ich 3. Po konsultacji z działem technicznym diviso zdecydowałem się na ich sprzęt. I mały zgrzyt na początku. Działa pięknie, ładnie, ale.... Nie mam HBO HD, Polsat Film, ESPN Classic i jeszcze kilka. I to właśnie na Ariva 100. Karty bezprzewodowe zostały ustawione w tryb pracy właśnie z nimi. Co ciekawe, te kanały nie działają ani bezprzewodowo, ani po włożeniu karty podłączonej przewodem z serwerem. Tuner Pace PVR HD Cyfry działa bez zarzutu na tych kartach. Co jest nie tak z Arivą? Napisałem do producenta, ale może ktoś z użytkowników coś wie.

 

Pozdrawiam.

 

Edit:

Problem rozwiązany....wystarczyło zresetować tuner do ustawień fabrycznych :smile: Cóż....najlepsi popełniają błędy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkurzamy ;)

 

Teraz czas i na mnie aby kupić dla siebie splitter.

Jedyny problem to niestety CYFRA, która coraz skuteczniej zniechęca mnie do przedłużenia

umowy - a to z kolei rzutuje na splitter. Bo po cóż ta zabawka jeśli jedynie tą platformę można

podzielić - no i TNK - ale to lichutkie troszkę.

 

Napisze do producenta z innej ciekawej strony, otóż interesuje mnie i chętnie to po testuje,

czy można do tego splittera "ciągnąć" zasilanie z tunera PACE PVR z portu USB, tego który

pozwala na dzień dzisiejszy ładować np. komórki lub inne inności ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam dziś dostałem bezprzewodowy splitter divISO czyli serwer i dwie karty klijenckie bezprzewodowe Air podłączyłem cały zestaw do tunerów SD Pace 2221 bo jak na razie nie biore tunerów HD Cyfry dlatego że stwarzają dużo problemów z odbiorem i jakością , naprawdę mogę wszystkim z czystym sumieniem polecić divISO wystarczy wsadzić glówną kartę do serwera a katy kijenckie do dekoderów i działa bez zająknięcia prawdziwy zestaw bezprzewodowy do podziału Cyfry czy tez Tnk , osobiście uważam i po doświadczeniach z inna firma Clone+ który to splitter jak dla mnie jest pseudo splitterem w którym zamiast antenek poszerzających zasięg są w środku blaszki odpowiadające za zasięg śmiech na sali można powiedzieć no i po pewnym czasie te zawieszania ciągle ach szkoda gadać. Ja polecam naprawdę firme divISO świetne splittery bezprzedwodowe z antenkami które to dają prawdziwy zasięg a nie sztuczny tak jak w Clone+ niby 150 metrów chciałbym naprawdę żeby fachowic od Clone+ pokazał mi ten zasięg tego splittera żeby uzyskał 150 metrów. Pamiętajcie tylko divISO jeśli chodzi o zestaw splitter bezprzewodowy i przewodowy mam spory domek jednorodzinny i żadnych zawieszeń na divISO bezprzewodowym pomoc techniczna tez na wysokim poziomie zawsze można ja uzyskać a aktualizacja bardzo prosta i przyjemna jeśli wychodzi do tego splittera. Polecam http://diviso.pl/pl_index.php :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się dwiema rękami!

 

Niestety z braku czasu nie mogę przeprowadzić testów tego sprzętu z obsługą 2 kart i podziałem sygnału na 1xprzewodowa i 2x bezprzewodowa.

Na dzień dzisiejszy co zauważyłem, to minimalne zamrożenie obrazu przy przeskokach na kanały HD (przewodowa) i niestety problemy z obsługą

i tak problematycznego tunera jakim jest Ariva 100e. Po mimo wgrania odpowiedniego softu do karty często zdarza się info o braku sygnału lub o

zakodowaniu. Obraz pojawia się na kilka sekund po to aby później się zamrozić na kolejne i znów na moment wrócić. Nie wiem co jest powodem i

nie chciałbym tu szargać imienia firmy, być może cała wina leży po mojej stronie (+ brak czasu). Sama obsługa jak i możliwości splittera na wysokim poziomie,

kontakt z firma wzorowy, jak i dbałość o to by oferta nie obrosła kurzem - częste aktualizacje softu, który co najważniejsze bez kłopotu sami sobie wgrywamy.

 

Niestety info odnośnie tunera PVR 500GB PACE (operatora Cyfry), port USB faktycznie ma 5V i 500mA ale niestety zgodnie ze specyfikacją jest to za mało

dla naszego splittera. Tak więc moja idea aby splitter "ciągnął" sobie prąd już nie z zasilacza a z portu USB spalił na panewce, a szkoda - pomysł wydawał się ciekawy.

 

divISO jak najbardziej polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

 

Nie zakładam nowego tematu bo moje pytanie dotyczy pośrednio splittera divISO.

Czy mógłby polecić ktoś jakiś stabilny tuner pod ten splitter?

 

W domu przewodowo mam podpięty Ferguson FK 6900 CR (SD), Pioneer BCT-1330 (od cyfry+) i PACE PVR HD (też tuner cyfry+). Natomiast bezprzewodowo podpięty jest Sagem ISD 2210 (SD, od cyfry+).

Ferguson z tych wszystkich to największa porażka. Brak aktualizacji, brak uaktualnień listy kanałów, zawiesza się i piszczy. Pioneer czasami się zawiesi, podobnie jak Sagem (ale wtedy pomaga tylko reset). Najlepiej z tych wszystkich chodzi PACE. Czasami się zawiesi, ale co ciekawe po 5-10 sekundach obraz wraca. Tak jakby się odwiesił. Zamiast PACE, wcześniej miałem Philipsa DSR-7201 (też od cyfry+). Tam sprawa wyglądała podobnie jak w Pioneerze i Sagemie. Kiedy się zawiesił pomagał albo reset, albo wyłożenie i włożenie ponownie karty.

 

Chciałbym zaopatrzyć się w tuner HD, który będzie działał bezprzewodowo ze splitterem. Zależy mi tylko i wyłącznie na stabilności, HD, wyjściu hdmi i wyjściu s/pdif. Atutem byłby tuner DVB-T. No i fajnie by było, gdyby nie trzeba było latać co tydzień z pendrivem żeby aktualizować soft i liste kanałów. Ze wszystkich z powyższej listy najlepiej zachowuje się PACE. Czy jest coś tańszego godnego uwagi? Openbox, Ferguson itp.? Czytałem różne opinie i nie znalazłem takiego, który by się nie zacinał. Może ktoś coś może polecić?

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dopóki na telewizorze na dole w salonie nikt nie ogląda to jest ok na drugim tv na poddaszu a stropy w Anglii są cienkie .Ogólnie odległość pomiędzy spliterem a karta air jest może 10 metrów a niby mają działać do 50 metrów na standardowych antenach także nie wiem.Pisza ze niby zasilacz zakłóca sygnał no i , że powyżej 30"tv tez a u mnie jest za 46" i blisko zasilacza od splitera i dekodera Pace pvr 500gb także może to jest powód .Sprawdzę to jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...