Skocz do zawartości

Golden Media Uni-Box 9060/9080 2CR2CI HD PVR


Rekomendowane odpowiedzi

Z menu wyszukiwania trzeba wybrac transponder do przeszukania.

Niestety trzy razy w ciągu jednego popołudnia tuner zamiast wybranej przeze mnie częstotliwości przeszukiwał pierwszą z listy. Pomagało całkowite wyjście z menu i ponowne wejście w wyszukiwanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jest oficjalny - pochodzi z niemieckiej strony producenta (Cynextra). W Polsce będzie udostępniony 1.1.79 (być może w tym tygodniu), ale jak na 1.1.78 coś pada, to zapewne na 1.1.79 będzie podobnie (tyle, że chyba sam producent nie wypuściłby softu, który uwala ich własne tunery).

 

Uwaga techniczna: połączyłem tematy, bo w dwóch miejscach gadaliśmy o tym samym, co jest z założenia bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to soft na polski rynek, więc nieoficjalny. Nawet na forum GI nie skomentowali zapytania o ten soft, więc tym bardziej jest nieoficjalny.

@Mr. Orbita

Czy ty zawsze musisz być taki cyniczny? Wiem, że masz większą, dużo większą wiedzę ode mnie (ja jej właściwie nie mam) na temat tv sat, ale nie musisz się tym tak obnosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie tu cynizm widzisz, jesteś zbyt delikatny :P Stwierdzam fakty. Golden Media to produkt niemiecki (tzn. dokładniej to marokański, ale to dłuższa historia), wypuścili soft, pojawił się na stronie producenta. Tunery sprzedawane w Niemczech niczym od polskich się nie różnią, więc czemu soft od producenta ma być nieoficjalny? Normalnie jest tylko nie udostępniony w Polsce, choćby z powodu listy kanałów, zapewne GI w Polsce czeka na jakieś dodatkowe poprawki, na koniec zrobią listę pod polskich użytkowników i wypuszczą ;) Nie ma co przesadnie panikować - soft jak każdy ;) W pełni legalny (żadnych dodatkowych opcji, czytniki tylko Conax), kto się obawia powinien czekać na wersję udostępnioną na golden-interstar.pl, ale krążenie plików z oprogramowaniem jest wskazane, gdyby nie takie krążenie, to na Opticumach nie byłoby MCAS, bo Globo ich nie udostępnia, użytkownicy muszą sobie radzić też trochę sami ;)Ale zawsze na własne ryzyko ;)

 

Jak już o softach mowa, to jest z tego co widzę MCAS do UNI-BOX-a, ale muszę się upewnić, że nie ma żadnych nieładnych bajerów. Dla poszukiwaczy mogę podpowiedzieć, że jeśli to dobrze rozpracowałem, to pliki z "mc" w nazwie to MCAS, a o "sp" nie będziemy na forum dyskutować z wiadomych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś cyniczny i nie mam zamiaru zmienić zdania. Poczytaj swoje posty to może to zauważysz.

Nie jest to soft oficjalny na polskim rynku. Jakby tak było to był udostępniany przez GI Polska, a tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Proponowałbym, abyś nie wrzucał nieoficjalnych softów. Niestety, ale często na tych softach pada pamięć.

Kolego jak będziesz programował w C++ to pogadamy co ubija tunery .......

 

A tobie nikt nie każe tego wgrywać...

 

 

Pozdrawiam .........

 

 

 

 

*********************************************************

 

 

Soft z czytnikiem wielosystemowym :D wersja mcas

 

GM_UNIBOX_mc_1.2.84.zip

 

Ustawieniach OSD >>> można zmienić ustawienia obrazu

 

i inne poprawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wersja conax prosto od producenta :D

 

2010-09-30
Kolejna wersja oprogramowania do tunerów Golden Media Unibox 9060/9080. Numer wersji 1.2.84, lista zmian:

- dodano możliwość regulacji jaskrawości, kontrastu oraz nasycenia kolorów przez HDMI
- zmieniono nazwy list Ulubionych
- zaktualizowano parametry TP oraz satelitów
- zmienione nazwy kanałów Canal+ Gol (dawniej Canal+ Sport 3) oraz 13th Street (dawniej Hallmark)
Plik zawiera domyślną listę kanałów, w przypadku chęci zachowania własnej, proszę wykonać aktualizację w trybie "Tylko Software". 

 

GM_Unibox_1_2_84_20100930_lista.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim SAT Kurierze jest artykuł poświęcony temu właśnie odbiornikowi i informacja że nie działa w nim moduł Canal+ HD od SCM z aktualizacją 4.

Czy tuner działa z modułem od SmartDTV aktualizacja 11?Nie chciałbym dodatkowo inwestować ani w mcas ani Astona....

Czy działa na tym tunku ITV HD na 28.2E (często Liga Mistrzów..) bo w Fergusonie musiałem klepnąć PID-y a wiem że tu nie da rady,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GM 9060 od kilku dni. Ogólną dobrą ocenę psuje niestety pilot, który stwarza wrażenie tandetnego kawałka lekkiego plastiku z kiepsko działającym podstawowym przyciskiem przerzucania kanałów góra/dół. Poza tym szczegółem (niestety dość istotnym) tuner działa nieporównanie lepiej niż oryginalny sprzęt C+ PEACE który miałem wcześniej. Uruchamia się szybko, kanały przerzuca się też bardzo sprawnie. EPG działa bez zarzutu, jakość obrazu HD zadowalająca (lepsza niż we wspomnianym sprzęcie C+). Po podłączeniu dysku zewn. na kabelku USB można zgrywać wszystko jak leci. Moja ogólna ocena sprzętu 6/10 niestety obniżona o dwa oczka przez denerwującego mnie na każdym kroku pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski góra-dół i lewo-prawo na pilocie są za małe i po dłuższym użytkowaniu bolą kciuki. Pilot ma bardzo sztywne przyciski co na razie jest wadą ale sądzę, że się wyrobią i będzie ok. Bardzo denerwujące jest opóźnienie z jakim tuner reaguje na komendy z pilota. Czasami przy ręcznym wpisywaniu częstotliwości nad ostatnią cyfrą tuner zastanawia się nawet do dwóch sekund!!! Nie przesadzam. Panuje mały bałagan w częstotliwościach wpisanych na poszczególnych satelitach: nie wszystkie są po kolei, jest wiele zbędnych częstotliwości, np. na Astrze 4, zdarzają się w nich błędy. Czcionka jest okropna: bardzo mała i nieczytelna. Czasami ciężko odróżnić 6 od 8. Mam odrobinę za słabe okulary i dla mnie odczytanie czegokolwiek z OSD wymaga przysunięcia się do telewizora. Po przeskanowaniu danego satelity tuner zapisuje kanały częstotliwościami a jako, że nie są zapisane po kolei od najniższej do najwyższej robi się mały chaos. To również jest irytujące bo znając częstotliwość kanału i tak nie wiemy gdzie go szukać. W najnowszym numerze SAT Kuriera Konrad Dąbek w teście tego tunera napisał, że nie udało mu się uruchomić nagrywania na żadnym z posiadanych pendrive'ów. Mam 2 pendrive'y Kingston: czarny z wysuwanym wtykiem USB o pojemności 2 GB oraz biały z zatyczką o pojemności 16 GB. Na obu tuner pracuje poprawnie. Zmiana kanałów i zabawa tunerem w trakcie nagrywania często objawia się pikselozą na nagraniu dlatego jeśli zależy nam na dobrej jakości nagrania po wciśnięciu REC lepiej nic nie dotykać. Ciekawie rozwiązana jest edycja kanałów, która skraca czas ustawiania swojej listy. Cieszy mnie niespotkane wcześniej przeze mnie rozwiązanie w którym można zaznaczyć dowolnie rozrzucone kanały na liście, po wciśnięciu PRZESUŃ ustawiają się obok siebie i można je hurtem przesuwać. W najnowszej wersji oprogramowania z 30 września zauważyłem wreszcie jak zmienić nazwę kanału. Z nowym softem tylko raz udało mi się go zawiesić. Niestety nadal nie działa funkcja pokazywania kilku kanałów na jednym ekranie. Teletekst zaskoczył mnie szybkością działania. Na wyświetlenie dowolnej strony nie czeka się ani chwili i poprawnie wyświetlane są polskie znaki. Zdarza mu się zgłupieć. Po wybraniu teletekstu uruchamia się ale nie jest widoczny. Wychodzi z ukrycia dopiero po wybraniu strony. Przy szybkim operowaniu pilotem tuner czasami myli komendy. Na początku myślałem, że nie trafiam w klawisze ale wciskając ciągle klawisze na dole pilota nagle wyskoczyła mi cyfra 3. Innym razem przełączył mi się tryb TV na listę radiową mimo, że wciskałem zupełnie inny klawisz. Na koniec kilka moich osobistych sugestii. Brakuje mi wyświetlania numeru kanału, który oglądamy - byłby bardziej przydatny niż godzina ale tu już jak kto woli. Po wyłączeniu tunera na wyświetlaczu jest zegar i zbędny według mnie napis STANDBY, który w nocy niepotrzebnie rozświetla pomieszczenie. Na belce w OSD brakuje mi paska z poziomem sygnału. Gdyby dopracować to cacko to za niewielkie pieniądze byłoby kawał porządnego tunera. Niestety wymienione przeze mnie niedoróbki ciągle przypominają ile za niego zapłaciliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam czcionka i dobór kolorów OSD jest tragiczny! Ponadto przy zmianie rozdzielczości na inną niż 1080 pojawiają się dziwne zakłócenia na OSD i traci mocno na czytelności. Dekoder nie ma przystosowanego poprawnie OSD dla innych rozdzielczość niż 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999

 

Popieram to co napisałeś są pewne niedociągnięcia w softach ale cóż producent zapiewnia ,że w następnych oprogramowaniach będzie poprawa odnośnie tych niedogodności.Co będzie to zobaczymy trzeba poprostu czekać na poprawę softu.

 

PS.

Co do czcionki jest faktycznie mała i nieczytelna,ale w najbliszym czasie ma być to już poprawione.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić Ciebie na ziemię. Dostałem informacje od GI, że czcionka i kolory OSD nie ulegną zmianie w najbliższym czasie. Nie ma na to najmniejszej szansy.

Zamiast fajerwerków wystarczyło OSD czarno białe jak w Dreambox wtedy przynajmniej jest coś widać.Aktualnie lista kanałów po naciśnięciu OK jest tragicznie nieczytelna nawet na 40 calowym tv.Pierwszy raz widzę tak nieczytelene OSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tutaj o tym pisać nie wolno, ale wspomnę że istnieją softy alternatywne z czytelną czcionką i ja sobie taki wgrałem.

Mam świadomość że istnieją jeszcze pewne niedoróbki softwareowe ale sprzętowo odbiornik jest jak najbardziej OK. nie grzeje się, w standby po wyłączeniu wyświetlacz pobiera mniej niż 1W, bardzo dobrze radzi sobie z niskim i wysokim SR - dla przykładu sr 1181 z Intelsata901 18W nie est żadnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze jedno pytanko ? odnośnie przycisku STANDBY na pilocie u mnie raguje z opóźnieniem na wyłączenie włączenie tunera i trzeba go dość mocno wcisnąć.Czy to jakaś wada mojego pilota czy ten typ tak ma.W dalszym ciągu prowadzę testy tego tunera i jestem rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk działa dobrze tylko dekoder reaguje ospale.

Dziwnym rozwiązaniem jest w trybie czuwania wyświetlanie napisu STANDBY, wystarczyłby tylko zegar jak w większości dekoderów.

 

 

To znaczy,że czcionka oraz kolory OSD w najbliszym czasie nie zostaną poprawione ?

Takie jest stanowisko GI Polska, dystrybutora tego odbiornika. Z całym szacunkiem, ale to jakieś osoby bez doświadczenia testowały soft.

Przy takim podejściu dystrybutor wręcz zmusza do korzystania z nieoficjalnych wersji softu z poprawionym OSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

Dzwoniłem do gościa w sprawie tego pilota telefon kom. znalazłem na wizytówce którą otrzymałem w sklepie.Pan powiedział,że taka sytuacja nie może istnieć żeby tak mocno wciskać przycisk STANDBY on twierdzi,że przycisk powinien działać przy delikatnym wciśnieciu na pilocie.Potwierdził też ,że tuner raguje z opóźnieniem na przełączanie np.programów tv pilotem itp to jest prawda i ja też to potwierdziłem.Zaproponował mi przyniesienie tego pilota do sklepu i sprawdzenie jego funkcjonowanie jeśli to się potwierdzi to zaproponował wymianę tego pilota na inny.Jutro wybieram się z tym pilotem i zobaczę jak ta sprawa się potoczy.Jutro dam znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Alternatywne OSD, moim zdaniem czytelniejsze:

http://picasaweb.google.com/lh/photo/ua ... directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/Fr ... directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/38 ... directlink

Mam nadzieje, że coś zbliżonego zostanie wprowadzone w kolejnej wersji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2010-11-09

Wersja 1.3.05 oprogramowania do tunerów Golden Media Unibox modele 9060 oraz 9080. Poprawiono odświeżanie EPG, aktualizacja listy satelitów oraz transponderów.

 

Plik zawiera wyłącznie soft, wersja z lista kanałów pojawi się w późnijeszym terminie.

 

UWAGA: Ta wersja posiada zmieniony plik startowy boot, stąd po wgraniu oprogramowania konieczne będzie ponowne zaprogramowanie kanałów z poziomu tunera. Aby uniknąć błędów proszę nie stosować list kanałów stworzonych pod wcześniejsze wersje

 

GM_UNIBOX_20101109_1.3.05.zip]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W sklepie gdzie nabyłem ten tuner stwierdzono,że jednak jest coś nie tak z tym pilotem i został mi zamieniony na inny.Teraz przycisk standby na pilocie działa normalnie jak w innych pilotach nie trzeba go mocno wciskać.Tuner sprzedałem znajomemu teraz jestem bez Goldena Media 9080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...