Skocz do zawartości

Golden Media Uni-Box 9060/9080 2CR2CI HD PVR


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tuner wrócił ponownie z naprawy. Podłączyłem go i nie chciał się włączyć. Po chwili zaczął się wydobywać dym i smród znad czytnika kart. Mam pecha. Zadzwoniłem do serwisu, rozmawiałem z Panem, który go naprawiał. Stwierdził, że czytnik kart albo ktoś wepchnął na siłę albo wypadł z zawiasów w trakcie transportu. Nic nie wpychałem na siłę bo nawet jak siedzi tak jak trzeba to nie wygląda to zbyt stabilnie. Co do smrodu to serwis zareagował bardzo dobrze i aż mnie zaskoczył bowiem na swój koszt wyśle jutro do mnie kuriera po ten pechowy tuner. Trochę głupio mi bo tuner był prezentem ode mnie ale mam nadzieję, że teraz wszystko będzie tak jak trzeba.

 

Trochę moich przemyśleń. Mam GI 870 Xpeed - tuner naprawdę solidny. Wój ma 770 Xpeed - żadnych problemów. Kiedyś marka Golden Interstar to było coś z wyższej półki. Co prawda z Golden Media mam do czynienia tylko przy okazji tego felernego egzemplarza ale nawet jeśliby działał bez problemów to nadal nie jest to to co reprezentowała sobą seria Xpeed. Wiem, że to tuner, który ma wszystko za najniższą cenę i cudów nie ma co się spodziewać. Jednak wszystko w nim takie lekko tandetne, aby działało, aby było. Pachnie chińską taniością. Zamula się, grafika nieczytelna. Nie tego oczekiwałem po Golden Interstarze nawet pod marką Golden Media. Skojarzenie z niemiecką solidnością można odłożyć na półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja conax , na stronie producenta i upload

 

2012-01-19

Nowa wersja oprogramowania do tunerów Golden Media Unibox 9060/9080 oznaczona jako 1.4.41

Poprawiono działanie systemu podczas pobierania pełnego EPG dla Cyfry z transpondera 10796 V z satelity Hot Bird. Oprócz tego wprowadzono aktualizację bibliotek procesora oraz optymalizację softu.

Plik zawiera listę kanałów przygotowaną przez oriona (dziękujemy), instrukcja wgrania oraz podział kanałów w pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o alternatywne oprogramowanie z czytnikiem cyfry (to samo oprogramowanie jest do 9060 i 9080??)

1, jest to ta sam wersja co fabryczne tylko z obsługą cyfry???

2, jest pełne epg dla cyfry ???

3, jak wygląda sytuacja z nagraniami - programowanie z epg , czy są jakieś problemy np. mało stabilne lub problem z włączaniem lub przełączaniem kanałów

4, ogólnie jest stabilny szybki??

 

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@yuma20, daruj sobie ten niewypał, bo tu usterka goni usterkę.

 

ad.1.taka wersja jest i działa

ad.2.tak

ad.3.dziurawe, jak i w innych dekoderach, ale w info i EPG zdarzają się "krzaki" na polskich fontach

ad.3.ta funkcja działa dość dobrze

ad.4.nie jest szybki, a w zestawieniu z modułem "CYFRA+ HD" jest absolutnym żółwiem (7 sekund na kanał HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1 post więc witam serdecznie. Wgrałem alternatywne oprogramowanie żeby oglądac cyfrę plus z karty. GM unibox 300 mc 1.4.30. i poległem. Dekoder z nowym pilotem. Zawiesił się totalnie. Nie mogę uruchomic menu zarówno z pilota jak bezpośrednio na dekoderze żeby przywrócic oryginalne oprogramowanie. Jakieś propozycje? Kiedyś używałem tego sprzętu z modułem Polsatu plus aston z cyfrą i mtv jeszcze wersja z starym pilotem. Problemy były bardzo duże. Pora chyba zainwestowac w lepszy sprzęt. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Soft ten jest skopany. Między innymi nie można wyświetlić TVP1 z ofert TNK czy TNKk HD. Poza tym jest to soft nieoficjalny. Jest on udostępniony na forum Golden Instara przez Pana Jurka,ale jako nieficjalny tylko w celu jego przetestowania. Nie polecam tego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami dźwięk mi wysiada na tym dekoderze. Nie pomaga reset ani wyłączenie z sieci, dźwięk się pojawia dopiero po włączeniu następnego dnia. Kabel HDMI jest w porządku bo sprawdzałem na innym kablu i jest to samo. Telewizor też jest sprawny bo przy odbiorze z anteny naziemnej albo z kompa dźwięk działa bez problemu. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam mały problem z moim "Goldenikiem 9060", tzn. mam go już od samego początku od kiedy mam ten tuner, czyli od roku, ale do tej pory go ignorowałem, jednak teraz postanowiłem spróbować go rozwiązać i proszę Was o pomoc.

 

Chodzi mianowicie o to, że do rozdzielenia na dwa tunery karty "Cyfry+" od kilku lat już używam "splittera" "SmartWi" (pierwsza wersja) i w "Globo HD S1" rodziców nie ma żadnych problemów z działaniem karty klienckiej od tego "splittera" w czytniku, ale u mnie w "Goldenie 9060" karta kliencka w zasadzie nigdy nie wykrywa się bezpośrednio po włączeniu tunera (tak jakby nie była w ogóle włożona) i dopiero po jej wysunięciu i ponownym włożeniu zaczyna działać.

 

Co ciekawe oryginalna karta "Cyfry+" włożona bezpośrednio do czytnika w "Goldenie" wykrywa się zawsze bez problemu.

 

Próbowałem już ładować różne "softy", ale z każdym efekt jest taki sam, czyli nic w tym aspekcie się nie zmienia...

 

Może ktoś zna jakąś wersję oprogramowania, na której wszystko działa i mógłby ją polecić???

 

Ja się w ogóle teraz zastanawiam czy nie możnaby tego problemu rozwiązać w ten sposób, że podłączyć do tunera przez "usb", albo "RS232" czytnik/programator kart (mam stary programator "Duolabs Dynamite") i do niego włożyć kartę od "splittera", ale bez wsparcia takiej opcji w oprogramowaniu tunera nic to przecież nie da...

 

Z góry dzięki za porady :D .

 

P. S. A jak wygląda współpraca "Goldenika" ze "splitterem" "Clone+"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ze zwykłym modułem działa dobrze (Cameleon + CI CP). Oryginalna grafika ekranowa jest troszku brzydka. Można wgrać inny soft ale wtedy nie mamy możliwości przypisania z czego dany kanał ma być dekodowany, CI czy czytnik a bez tego praktycznie nie da się oglądać. Zapytaj na tym forum może testowali CI+ CP na tym tunerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...