Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, no bo w sumie nigdy nigdy oficjalnie o multiroom nie mowil. Wlasciwie gdyby nie bylo tej anteny to i problemu by nie bylo. Ale zobaczcie: C+ i CP tyle czasu juz istnieja i multiroomu zadna z nich nie wprowadzila. Takze spokojnie, moze wkrotce uda sie i multiroom wprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - obiecywali Multiroom nawet na konferencji. I jak sobie kojarzę, to wszyscy myśleli, że na konferencji listopadowej 2006 będzie uruchomiona ta usługa.

I nie chodziło tutaj o anteny, tylko o możliwość oglądania 2 różnych kanałów Nki na 2 telewizorach.

 

Ludzie sami tego nie wymyślili. Skądś musieli o tym usłyszeć.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy w jakimś wywiadzie czy konferencji ale o tym mówili.

Żaden problem podzielić kartę w C+. Mimo, że nie jest to oficjalna usługa multiroom ( może to i lepiej bo nie trzeba za nią płacić). Wystarczy tylko kupić splitery i dowolna ilość dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mówimy o N-ce.

Mnie nawet pytali podczas podpisywania umowy (pażdziernik), czy będę chciał skorzystać z takiej oferty - zaznaczali to na umowie.

Nastepnie mówiono o multiroom na konferencji oraz pisano na stronie głównej N. Jeszcze mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie wiem czy to dobry temat, ale ok.

 

Mam w planie kupić nbox HDTV recordera. Przyzwyczaiłem się do myśli, że nie obejrzę programów na komputerze, tak jak dotychczas w kablówce. W pewnym numerze 'To i Owo' wyczytałem, że podłączając kablem EURO do na przykład magnetowidu (i tracąc przy tym możliwość oglądania kanałów w HD - nie zależy mi na tym) mógłbym rozdzielić sygnał na komputer tak jak dotychczas. Czy ograniczyłoby to opcje takie jak np. EPG, serwisy internetowe itp., gdybym podłączył to w ten sposób? Czy mógłbym oglądać różne kanały w tym samym czasie? Jak mi się coś przypomni, to dodam.

 

Pozdrawiam, Kuba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można coś takiego zrobić, jednak zasada jest prosta - na komputerze będziesz widział to samo, co w danej chwili na TV. Nie będzie można ogląda różnych kanałów tu i tu. Co więcej EPG i serwisy interaktywne będą, ale na tej samej zasadzie, czyli jeśli wyświetlisz je na TV, to pojawią się na monitorze komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A niby co ma nie wydolić? LAN? 100Mbit/s do 1 Gb idzie spokojnie podczas gdy dobre HD ma kilkanaście...Niby wystarczy jedna instalacja antenowa ale tylko z konwerterem Twin i podwójną głowicą w tunerze. I to będzie działać tylko na dwóch TV podczas gdy obecne splittery C+ oferują więcej, podobnie modułow do multiroomu C+ też można by wynająć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, chodziło mi o sprzęt a nie o wydajność połączenia ethernetowego.

Czyli o ile dobrze zrozumiałem to "biała skrzynka" ma działać jako zwykły odtwarzacz czyli Turbo będzie obrabiał dwa strumienie a nawet trzy bo jeden będzie potrzebny do zapisywania nagrań na dysku, drugi do wysyłania obrazu z kanału który sobie wybiorę na ekran podpiętego do niego telewizora a trzeci do nboxa bo niby nbox nie musi być podpięty wcale do konwertera (choć ktoś wcześniej mówił że musi) więc połączenie kablem nie ma nic wspólnego ze splitterem i podziałem uprawnień a karta w nboxie w zasadzie będzie dla picu chyba żeby tylko sam tuner "ożywić".

Stąd miałem te wątpliwości czy sprzęt wydoli bo 3 strumienie i to w HD to już nie przelewki.

Jeśli coś przekręciłem to niech mi ktoś rozjaśni, może james_b będzie wiedział. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sie martwicie jak nBox Turbo wyrobi gdy ma szybszy procesor i wiecej pamieci to spokojnie da rade odbierac 3 strumienie i nagrwac ale zastanawia mnie czy jak cos bedzie nagrywane na Turbo to czy osoba bedaca w 2gim pokoju bedzie mogla nagrac tez inny program przez bialego nBoxa na dysk czrnego tzn czy beda mogly byc nagrywane 2 programy jednoczesnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...