Skocz do zawartości

DVB-T Skrzyczne/Katowice


Jasu12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 lat później...

No i stało się, tak jak ostrzegałem od dawna, że będą tylko same problemy przez DVB-T2, tak też praktyka to potwierdziła, ja wiedziałem od dawna już że będą o wiele większe problemy z odbiorem HEVC - bo miałem z tym formatem do czynienia od dawna na satelicie, tak też stało się po przełączeniu sygnału na nadajniku Wisła Skrzyczne - trudny teren górski gdzie do tej pory sygnał DVB-T jeszcze jako taki odbierał, teraz HEVC to o wiele trudniejszy odbiór a raczej jego poprawne dekodowanie, muxy ledwo się w ogóle wczytały o poprawnym dekodowaniu nie ma co mówić, jest 4 razy więcej pikseloxy niż do tej pory w starym (dobrym) formacie, na dodatek już nawet głos ma pixelozę niezłą, gdzie do tej pory MPEG jeszcze sobie jakoś radził. GRATULACJE wszystkim którzy uwierzyli w tą propagandę że będzie tak pięknie, ładnie, NIE BĘDZIE i nie będzie też tak pięknie na forum emitel, gdzie widzę że moje 11 letnie konto już jest zablokowane (który to już raz za mówienie tam prawdy). Proszę mi tu nawet nie opowiadać o instalacjach za pierdyliard zł i pozłacanych stykach, bo instalacja która jest u mnie warta była znacznie więcej a i tak wszystko ... bombki strzelił. Dziwie się że nadawcy prywatni tak łatwo dali się również wyd..ać bo teraz na pewno utracą sporo widzów, bo problemy są wszędzie i znacznie spadła jakość sygnału do tego stopnia że teraz to nie ma sensu nawet oglądać. 

ps.

Jutro wystawiam bardzo dobry odbiornik DVB-T/2 do sprzedania, który dobrze radził sobie ze słabymi sygnałami gdzie inne odbiorniki nie podołały. Teraz nawet on nie podołał z powodu o wiele trudniejszych warunków odbioru.

Od jutra będzie na pewno wysyp podobnych wpisów po całym internecie odnośnie zrąbanego odbioru.

 

Dla mnie cyfryzacja i historia z naziemną TV się zakończyła po 10 latach z dniem dzisiejszym.

 

Bez odbioru.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,taka oto sytuacja Telewizor PHILIPS 55PUS7956/12 miejscowość Radziechowy 9km do obiektu Wisła Skrzyczne zasięg wzrokowy bez przeszkód. Mux 1,2,3,8 jakość 100 siła 95,mux6 80/60 a mux4 0/90 czasami wskoczy 30-40/90. Gdzie tkwi problem?  Skoro wszystkie muxy 1,2,3,4 z tego samego obiektu,tej samej mocy,ta sama wysokość.Kabel wymieniony antena wymieniona instalacja pasywna bez żadnych wzmacniaczy. Dodam że odbieram tyłem mux 3Kraków z Miedzybrodzia(Żar) o mocy znikomej jakość30 siła40 bez problemu działających programów więc wykluczam złe ustawienie anteny i instalacji w kierunku Skrzyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był opisywany przypadek że niektóre telewizory Philips sobie nie radzą z MUX4.

Czy masz wyłącznie problemy ze skokiem siły i jakości sygnału, czy także gdy ta jakość i siła jest wysoka, odbiór również jest problemem?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...