Skocz do zawartości

DVB-T Skrzyczne/Katowice


Jasu12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też odbieram w Jaworznie kanał 38 siła 80% jakość 100%; kanał 62 siła 90% jakość 100% oraz z czeskich nadajników kanały 36 siła 91% jakość 100% i 54 siła 90% jakość 100%. W zależności od pogody odbieram też czeskie multipleksy na kanałach 28, 40 i 59. Niestety słowackich muxów nie udało mi się odebrać, mimo iż analogowo odbieram je bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem na pionową ale bez żadnych rezultatów. Może gdy zwiększą moc nadawania wtedy coś się pojawi. Za to na kanale 39 szczególnie rano i wieczorem odbiera czeski Mux2 z Ostrawy a gdy przekręcę antenę to stale odbieram nasz mux2 z Częstochowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram ze Skrzycznego k38 (czasem przytnie), k62 (bdb) i z Pradziada k36 (bdb).

Antena siatkowa najgorsza z najtańszych ze wzmacniaczem MC-9102.

Antena skierowana na Skrzyczne, umiejscowiona nisko na dachu.

Kiedy antena była 20cm wyżej nie było szans odebrać k38.

Testowałem wcześniej antenę kierunkową 19 elementową, której skuteczność w porównaniu z siatką była gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam kilka pytań do forumowiczów, którzy korzystają z dobrodziejstw DVB-T dzięki kartom podłączonym do komputerów.

U mnie (Sumina, zach. granica powiatu rybnickiego, dolina, antena siatkowa+wzmacniacz z regulacją) odbieram nasze MUXy na k. 38 i 62 oraz czeskie na k.37 i 54.

Pierwsze pytanie : czy mam szansę na dzień dzisiejszy znaleźć jeszcze jakieś kanały (mam jeszcze 2 anteny, kierunkową i siatkę, ale szczerze mówiąc boję się zbytnio ingerować w obecną instalację, żeby nie stracić tego co mam)?

Pytanie 2 : w jakiej rozdzielczości nadawane są nasze MUXy? Do odbioru używam AltDVB, i on pokazuje mi na wszystkich "naszych" kanałach "720/576", w ustawieniach w zakładce DVB AVSource mam rozdzielczość 1280/720, a na forum pojawiły się informacje, że Liga Mistrzów na Polsacie leciała w Full HD - sprawdziłem, to samo co na reszcie kanałów. Już próbowałem wielu ustawień, ale zawsze jest to samo.

3 : Odnośnie samego AltDVB - zdarza się że programik mi się wiesza i nie daje się całkiem wyłączyć (interfejs znika, ale proces AltDVB jeszcze przez kilkanaście minut działa). Jakieś pomysły?

Jeszcze gwoli ścisłości : poziomy siła/jakość dla k. 38 i 62 są odpowiednio ~90 i ~98% i zmieniają się jednocześnie, takie wysokie wartości są chyba mocno przesadzone i to z winy wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Myślę że masz szansę na czeski MUX3 (z jednym programem TV PRIMA Love i jedną stacją radiową) - leci to na k.51 z Ostravy - Hošťálkovic z mocą 100 kW (odbierany w Katowicach):

http://www.digitalnitelevize.cz/informa ... sit-3.html

ad 2. I nasze i czeskie MUXy lecą z rozdzielczością SD, czyli 720/576. Wyjątek, to Polsat HD, ale ten emitowany na razie testowo w Warszawie. Faktem jest, że wspomniany mecz leciał z MUX2 "tesowo" / "omyłkowo" w HD i wtedy zajął też pasmo z obecnych nie obsadzonych jeszcze programów TV7 i TV8.

NB. obecnie (aż do 15 maja) na Słowacji też nadają mistrzostwa w hokeju w HD (ale już nie omyłkowo, tylko oficjalnie) na Verejno-Pravnim multipleksie - program 1 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mieszkam w woj.świętokrzyskim w miejscowości Skociszewy, posiadam tv LG Flatron M227WDP z wbudowanym tuner DTV MPEG-4. Swoją zwykłą antenę siatkową z zasilaczem( zestaw za 30zł) mam ustawiony w kierunku Kraków/Katowice, coś takiego i odbieram 1,2- średniej jakości w dzień, czyste wieczorem, czyściutki Polsat i TVP Kraków, średniej jakości TV Puls w dzień, wieczorem czy czyściutki, Tv 4 i TvN różnie. Iteraz moje pytanie dlaczego nie mam tego EPG? i nie odbieram Tv Puls 2 jak inni??? co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

HEj, jestem nowym posiadacze tunera DVB-T mam go podlaczonego do anteny siatkowej i kierunkowej skierowanej na Katowice, ale łapie mi też SKrzyczne, wszystkie programy śmiagają aż miło tylko TVP1, TVP2 i TVP Katowice nie mam, czy możecie mi pomóc w tej sprawie, jak to ustawić czy coś tego typu? czy musze z anteny siatkowej zrezygnować a zakupić antenę DVB-T

 

POZDRAWIAM I DZIĘKUJE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o swojej lokalizacji, skąd jesteś, czy masz jakieś przeszkody w kierunku nadajnika, jak wysoko i gdzie jest zainstalowana antena itd. Bo jak narazie to nie wiadomo jak ci pomóc.

Mux3 z paczką TVP nadaje ze znacznie słabszą jakością stąd pewnie Twoje problemy z odbiorem. Nie wykluczone że może być potrzebna antena kierunkowa + ewentualny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Sosnowca dokładnie z Milowic mieszkam w domku jednorodzinnym, mam antenę siatkową oraz kierunkową którą używałem do tej analogowej telewizji, dziś na giełdzie mi doradzili bym nie kupował narazie anteny bo na 90% będzie odbierać ta moja siatkowa oby dwie sparowane ze wzmacniaczem, antena jest na wysokości ok 2 piętra bloku, na wprost nie mam przeszkód dopiero po ok 300m zaczynają się bloki. kanał w tunerze ustawia mi sie automatycznie na 38, intensywność sygnału 63%, jakość sygnału 94% wskazuje, tuner firma : CABLETECH URZ0083

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...