Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam nowy watek, aby nie zasmiecac istniejacego "Ekstraklasa i wszystko co w niej piszczy" :wink:

 

Juz niedlugo zacznie sie bitwa o prawa do transmisji meczow Ekstraklasy w latach 2011-2014 o czym informuje nas dzisiejszy "Przeglad Sportowy":

Wkrótce ruszy nowy przetarg telewizyjny na pokazywanie piłkarskiej ekstraklasy.

Do 450 mln zł ma zdaniem ekspertów wzrosnąć wartość nowego, 3-letniego kontraktu telewizyjnego na pokazywanie ekstraklasy. Ważność obecnego wygaśnie z końcem przyszłego sezonu, a nowy konkurs zostanie rozstrzygnięty zimą. Zanim w szranki staną stacje telewizyjne, czeka nas prestiżowy pojedynek pomiędzy SportFive i UFA Sports, które chcą być pośrednikiem w tej transakcji. 

 W tej chwili właścicielem głównego pakietu jest Canal Plus do spółki z Orange Sport. Za prawo do pokazywania wszystkich meczów na żywo obie stacje płacą w sumie 360 mln za trzy sezony. To rekordowa kwota, bo wartość poprzedniego kontraktu była ponad dwa razy niższa. Teraz rekord ma być jeszcze bardziej wyśrubowany. - To prestiżowy przetarg, bo chodzi o prawa do ligi rozgrywanej aż do czerwca 2014 roku, czyli tuż przed oraz po EURO 2012 i na nowych stadionach - podkreśla Jacek Masiota, zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. 

 Na razie Ekstraklasa SA szuka firmy doradczej, która przeprowadzi przetarg. Chodzi m.in. o określenie zawartości pakietów, a nieoficjalnie wiadomo, że będą się one różnić od pakietów, które obowiązują obecnie.
Kluby chcą, aby bardziej został wyeksponowany magazyn piłkarski w otwartej telewizji (obecnie pojawia się on w niedzielny wieczór na antenie TVP), chodzi m.in. o porę i czas emisji. Pośrednik musi więc określić zmodyfikowane warunki i zainteresować nimi potencjalnych kontrahentów. Za swoje usługi dostanie wysoką prowizję. Ostatnio była to kwota sięgająca 5 proc. wartości całej transakcji, choć pierwotnie była znacznie wyższa (ok. 10 proc.), ale pod naciskiem opinii publicznej została zmniejszona. 

SportFive pośredniczył we wszystkich biznesowych negocjacjach, bo taką miał umowę z PZPN, więc inni odprawiani byli z kwitkiem. Działo się tak, ponieważ do 2000 roku ta firma była właścicielem praw telewizyjnych aż trzynastu klubów ekstraklasy. Przed dziesięciu laty zgodziła się je definitywnie oddać (z inicjatywy ówczesnego wiceprezesa PZPN Zbigniewa Bońka zostały one scentralizowane, aby można je było łatwiej sprzedać jako jeden atrakcyjny produkt) pod warunkiem, że przez kolejne sezony będzie aktywnym uczestnikiem wszystkich negocjacji. Ale czas umowy właśnie się kończy. Według naszych informacji nowy pośrednik dostanie co najwyżej 1-1,5 proc. wartości kontraktu, co oznacza, że będzie więcej do podziału między samymi klubami.

Bitwa pośredników

- Nasza rola jako pośrednika dobiegła końca, ale ponownie złożyliśmy ofertę - przyznaje Andrzej Placzyński z polskiego oddziału firmy SportFive, która przez 10 najbliższych lat robi biznesowe interesy w imieniu PZPN, za co ma zapłacić 60 mln euro. O miano doradcy Ekstraklasy SA ubiega się też inna niemiecka firma, UFA Sports, w której działają m.in. Stefan Felsing i Nikolaus von Doetinchem, a więc byli pracownicy warszawskiego oddziału SportFive. Starcie z dawnym pracodawcą traktują niezwykle prestiżowo, tym bardziej że już przegrali wyścig o miano partnera biznesowego PZPN.

Gdzie waszym zdaniem powinna trafic Ekstraklasa?

Gdzie chcieli byscie zeby trafila?

Kto ma najwieksze szanse na jej "zgarniecie"?

 

Wydaje sie, ze faworytow bedzie tak jak przed trzema laty dwoch - Canal+ i Polsat.

Zapraszam do dyskusji! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafi tam gdzie beda wieksze pieniadze. :lol::brawo::lol: ale szczerze to gdyby ekstraklapa trafiła gdzie indziej niz do canal+ to dla mnie bylaby to wieksza sensacja niz polsat w cyfrze choc na pozor na zywo maja tylko 3 mecze obecnie jak dla mnie wystarczajaco. ale teraz maja c+ sport3 to moze pokusiliby sie o wiecej meczy??? chyba ze to tylko do zagranicznych lig dalej bedzie i tylko testowo/???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faworytem jest Canal+ ale mając do dyspozycji 3 kanały sportowe 3 mecze na żywo na kolejkę to trochę za mało.Myślę że Polsat nie ma za dużych szans ale nie wiadomo ile kto wyłoży gotówki.Wiadomo przez że nie będzie sentymentu ze strony Ekstraklasy S.A że tyle sezonów transmitowali rozgrywki.Ważniejsze wiadomo "kto da więcej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Jak dla mnie pewne jest to że główny pakiet będzie w Canal+ (3 mecze live, HD i 3D :smile: ), pozostałe 6 meczy myślę że też Canal+ w nowym kanale dodatkowo płatnym (tak jak teraz OS) Canal+ Ekstraklasa, magazyn i 2 mecze w rundzie raczej TVN, choć może TVP nas zaskoczy, ale wątpię bo z uwagi na Euro nie będą się mocno angażować w ligową piłkę, bramki w serwisach sportowych będą pewnie u wszystkich, chyba że Polsat znowu będzie protestował przeciwko czemuś podając to za powód odpuszczenia przetargu.

 

Tak to widzę... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to powinno się nieco zmienić pakiet dla otwartej TV, poprzez nawet niewielkie zwiększenie liczby meczów. Magazyn w otwartej TV - same skróty i wywiady, przed 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem, ale mało realnym jest, aby ekstraklasa trafiła wszędzie :) (po 2 mecze tygodniowo : Polsat Sport, NSport, Canal+sport i TVP sport.

 

tez bym był za tym aby tak było i sprzedali lige w 3 pakietach

 

Chyba was pokręciło ( jako ze jest kibicem prawie wszystkich druzyn Ekstraklasy poza Legia i Polonia Warszawa Śląskiem i Arka musial bym miec wszystkie 3 platformy) według mnie tak jak jest obecnie jest idealnie to znaczy 3 mecze w Canal+ reszta w Orange Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z ostatnim postem jesli chodzi o Sopcast nie mialbym nic przeciwko gdyby nie ta jakosc. Maly ekranik mnie jakos nie zadowala jednak preferuje moje 32 cale i do tego dobre HD dlatego jestem za canal+. Profesjonalnie pokazuja mecze, duza ilosc kamer, oprawa spotkan a to ma duze znaczenie bo towar musi byc dobrze opakowany i pokazany nawet jesli to jest Ekstraklasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Pewnie wielu by ucieszyło gdyby liga trafiła do CP. Ale z pewnością lepiej gdyby pozostała w C+, który zrobił z niej dobry produkt. Wszystko mogłoby pozostać bez zmian poza tym aby jeden mecz każdej kolejki (np. w poniedziałek) był pokazywany w otwartej telewizji, przecież nie musiałby to być zaraz najciekawszy mecz kolejki. Był to by tylko mecz z krótką zapowiedzią i analizą pomeczową, jeśli ktoś chciałby więcej to mógłby zobaczyć wszystko w C+. Wydaje mi się, że nasza liga jest słabo dostępna dla przeciętnego widza-kibica. Magazyn po każdej kolejce i podsumowanie serii spotkań w TVP to parodia, poza tym program jest o stosunkowo późnej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...