Skocz do zawartości

Zagraniczne gazety telewizyjne


MisterFan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Ja natomiast mam francuską gazete telewizyjną pt. ''Tele magazin''. A oto lista kanałów:

 

TF1, France 2, France 3, M6, CANAL+, France 5, ARTE, D8, W9, TMC, NT1, NRJ12, France 4, D17, Gulli, HD1, Cherie 25, 6Ter, L'Epique 21, France O, Numero 23, BFM TV, RMC Decouverte, LCP/Public Senat, I>Tele, CANAL+ Decale, Cine+ Premier, Cine+ Emotion, Cine+ Frisson, Cine+ Famiz, CANAL+ Cinema, TCM, 13'eme Rue, TF6, Planete+, CANAL+ Family, Orange Cinemax, Orange Geants, Comedie+, Serie Club, CANAL+ Sport, Orange Cinechoc, Teva, TV Breizh, TV5MONDE, Eurosport, Eurosport 2, Disney Cinemagic, Paris Premiere, RTL9. Sport+, Ushuaia TV, Voyage, Historie, Jimmy, AB Moteurs, Syfy Universal, RTS Un, RTS Deux, RTBF La Une, RTBF La Deux, RTL, ZDF.

 

Jest to codzienny tygodnik telewizyjny, którego cena wynosi 1,10€, gdzie stron ma 112. Przy kanałach są zaznaczone oznaczenia informujące na jakim kanale znajduje się dana stacja telewizyjna:

 

niebieski - niekodowane kanały TNT

żółty - kodowane kanały TNT

zielony - kanały Canalsat

czerwony - kanały HD w Canalsat

 

Natomiast niekodowane pozycje CANAL+ są oznakowane myślnikiem przy godzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Z niemieckich programów to znam Nur TV i TV direkt

Mam od wczoraj u siebie pierwszą z wymienionych przez ciebie gazet. Nur TV (bo to o nim mowa) jest miesięcznikiem zawierającym program dla 46 stacji telewizyjnych zawartych na 3 i 4/6 strony. Zawartość gazety jest w miarę prosta - strona wstępna, omówienia po stronie na tydzień, program i 8 stron rozrywki (krzyżówki, sudoku, quizy i zagadki - wszystko z rozwiązaniami na ostatniej stronie) no i oczywiście strony okładkowe wypełnione w rzeczywistą okładką (1 strona) i reklamami (3 strony) co łącznie daje ilość 132 stron za 0,98 Euro tj. 6,90 zł (według ceny w empiku) a więc całkiem niedrogo. Jeżeli chodzi o strony listingowe to tam na 2/6 pierwszej strony są omówienia. Największą wadą tej gazety jak i innych niemieckich pism telewizyjnych jest dawanie długiej kolumny dla pierwszego (i ewentualnego utworzonego na nim drugiego rzędu) kosztem skromnego programu dwóch kolejnych rzędów. Plusem natomiast jest czytelna grafika i przejrzysta nawigacja po dniach tygodnia.

Ogólnie mówiąc to bardzo ciekawa gazeta pomimo tego że nie wydaje ją Wydawnictwo Bauer a właściwie jego niemiecki oddział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie specyficzne hobby że zawsze z podróży przywożę sobie "pamiątki" w postaci lokalnych tv-guide'ów z różnych krajów. W tym wątku postaram się dodawać kolejne opisy elementów mojej kolekcji, posortowane na kraje.

 

Na początek: przegląd włoskiej prasy z programem tv pod linkiem do bloga:

http://radiacja.blogspot.com/2014/08/wo ... zyjne.html

 

Zachęcam także do wrzucania skanów/zdjęć obcojęzycznej prasy tv jeżeli posiadacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

@Telewizja Urbanski

- W Hiszpanii, nie licząc ew. wkładek do dzienników, wychodzi chyba tylko jeden tygodnik (!) - "Teleprograma" w formie małego zeszyciku w formacie między A4/A5. Przynajmniej w Katalonii.

 

Chciałbym natomiast pochwalić się, że w kolejnym artykule na blogu wziąłem pod lupę litewską prasę.

Mimo że w trakcie pobytu stwierdziłem, że LT nie ma stricte tygodników z programem TV, udało się zebrać całkiem ciekawy materiał.

Na koniec posta - perełka: skany z polskojęzycznego "Kuriera Wileńskiego".

 

Ogólnie dużo wymądrzania się i parę sentymentów...

Zapraszam!

 

http://radiacja.blogspot.com/2015/01/litewska-prasa-telewizyjna.html

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
@Telewizja Urbanski

- W Hiszpanii, nie licząc ew. wkładek do dzienników, wychodzi chyba tylko jeden tygodnik (!) - "Teleprograma" w formie małego zeszyciku w formacie między A4/A5. Przynajmniej w Katalonii.

 

Chciałbym natomiast pochwalić się, że w kolejnym artykule na blogu wziąłem pod lupę litewską prasę.

Mimo że w trakcie pobytu stwierdziłem, że LT nie ma stricte tygodników z programem TV, udało się zebrać całkiem ciekawy materiał.

Na koniec posta - perełka: skany z polskojęzycznego "Kuriera Wileńskiego".

 

Ogólnie dużo wymądrzania się i parę sentymentów...

Zapraszam!

 

http://radiacja.blogspot.com/2015/01/litewska-prasa-telewizyjna.html

W sumie bardzo ciekawy materiał który tylko potwierdza fakt że nasz kraj nieźle wychodzi na tle innych krajów pod kątem ilości stacji i stron przeznaczanych na listing bo o ile inne kraje dają góra cztery strony to my potrafimy na ramówki dać drugie tyle. Mimo tego dalej musimy uczyć się od Niemców którzy mają miesięczniki no i nieco bardziej rozwinięty rynek tygodników i dwutygodników w którym aktywnie uczestniczą pasywne u nas wydawnictwa takie jak Axel Springer czy Burda Media. Także Bauer jest bardziej rozwinięty w Niemczech niż w Polsce a szkoda bo chyba u nas w zasadzie to wydawnictwo ma dobre warunki do rozkręcenia się z wydawaniem pism telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja tymczasem mam przed sobą trzy kupione niedawno niemieckie gazety z programem telewizyjnym (Nur TV, TV Spielfilm oraz TV Direkt) i patrząc na nie te polskie mają się czym pochwalić bo mimo wszystko mają one więcej stacji.

Układy są następujące:

Nur TV - stan na lipiec i sierpień 2014:

Str. 1 Propozycje dnia (2 kolumny na 5 poropozycji z czego 3 mają filmy), Das Erste, ZDF, RTL

Str. 2: Sat. 1, Pro Sieben, RTL 2, Kabel 1, VOX

Str. 3: Rząd 1 (przeważająca część strony): WDR, NDR, Bayern, SWR, Hessen, MDR

Rząd 2 (10 linijek): Taggeschau 24, 1 plus, 1 Festival, ARD Alpha, N-TV, DMAX

Rząd 3 (10 linijek): ZDF Info, ZDF Neo, ZDF Kultur, Phoenix, N24, Servus TV

Str. 3: Rząd 1 (przeważająca część strony w przypadku pierwszych trzech stacji i ok. 26 linijek w przypadku dwóch ostatnich): RBB, 3sat, Arte, Super RTL (podpisany jako SRTL), Kika, Tele 5

Rząd 2: Eurosport (pod Kika), Sport 1 (pod Tele 5)

Rząd 2 (10 linijek): Sixx, Pro 7 Max, RTL Nitro, Sat 1 Gold, SRF 1, ORF Eins

Rząd 3 (10 linijek): Nickelodeon/Comedy Central, Anixe, Viva, Disney Channel, SRF Zwei, ORF 2

TV Direkt - stan na bieżący tydzień:

Str. 1: Das Erste, ZDF, RTL, Sat 1

Str. 2: Pro Sieben, RTL 2, Kabel 1, VOX

Str. 3: Rząd 1: WDR, NDR, Bayern, SWR/SR, HR (Hessen), MDR

Rząd 2: Eins Festival, Eins Plus, ZDF Neo (ten kanał ma szerszy program na 26 linijek czyli 2 rzędy podczas gdy reszta w dwóch rzędach ma 12 linijek), ZDF Info, Phoenix, N 24

Rząd 3: Taggeschau 24, ARD Alpha, ZDF Kultur (pod ZDF Info), Servus TV (pod Phoenix), N-TV (pod N24)

Str. 4: Rząd 1: RBB, 3sat, Arte, Super RTL, Kika, Tele 5

Rząd 2 (umiejscowiony na wysokości środka kolumny czterech poprzednich stacji): Eurosport (pod Kika), Sport 1

Rząd 3 (12 linijek w przypadku pierwszych trzech stacji i 26 linijek przypadku dwóch kolejnych) : ORF Eins, Comedy Central, Sat 1 Gold, Sixx, Pro 7 Maxxx, RTL Nitro

Rząd 4: ORF 2 (pod ORF Eins), DMAX (pod Comey Central), Disney Channel (pod Sat 1 Gold)

TV Spiel Film - stan na bieżący tydzień:

Str. 1: Das Erste, ZDF, RTL, Sat 1, Pro Sieben

Str. 2: Kabel 1, RTL 2, VOX, 3 Sat, Arte

Str. 3: Rząd 1: WDR, NDR, Bayern, SWR/SR, HR (Hessen), MDR

Rząd 2 (19 linijek - tylko w przypadku stacji austriackich (ORF) i szwajcarskich (SRF) 8 linijek z tym że program jest od 20:00) : Phoenix, ARD Alpha, ORF1, SRF1, RTL Nitro, Pro 7 Maxxx

Rząd 3 - 9 linijek: ORF 2 (pod ORF Eins) i SRF Zwei (pod SRF 1)

Str. 4: Rząd 1: RBB, DMAX, Sport 1, Eurosport, Eins Festival, ZDF Neo

Rząd 2 (19 linijek) : N-TV, N24, Taggeschau 24, ZDF Info, Eins Plus, ZDF Kultur

Str. 5: Rząd 1: Tele 5, Servus TV, Sixx, Kika, Super RTL, Disney Channel

Rząd 2: Sat 1 Gold, Anixe, TLC, Viva (8 linijek - reszta stacji w tym rzędzie ma ich 19), RiC, Nickelodeon

Rząd 3: Comedy Central (pod Vivą)

Co ciekawe w tej gazecie część stacji czyli Comedy Central, Eins Festival, Eins Plus ZDF Neo, ZDF Kultur, RTL Nitro oraz PRO7 Maxxx nie ma logotypów przy nazwie.

TV Spielfilm ma 216 stron, TV Direkt ma ich 148 a Nur TV tylko 136 przy czym ta ostatnia gazeta jest miesięcznikiem.

W TV Spielfilm omówienia filmowe są dopiero po programie i zajmują 6 stron na każdy dzień a zaraz po nich na 1 stronie są reklamy, a na dwóch następnych omówienia dla kategorii Seriali, Programów dla Dzieci, Rozrywki Dokumentu oraz Sportu) i dopiero potem program na kolejny dzień. Łącznie na omówienia przypada 8 stron a na dany dzień aż 10 stron.

Ramówki są w Niemczech prezentowane tak jak u nas w To i Owo TV od soboty do piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wstawiaj może z tych gazet zdjęcia :) A ja tymczasem mam unikat - niemieckie "TV Genie" z stycznia 2015 roku :D Jest to taka gazeta, którą można kupić w Niemczech za 0,79€, no i jest to dwutygodnik. Oto skany z tej gazety.

Okładka:

http://zapodaj.net/2d40454c69619.jpg.html

 

Listing:

http://zapodaj.net/945e7ae96ab0a.jpg.html

http://zapodaj.net/0a86d3b4b747e.jpg.html

http://zapodaj.net/f406db6be1e38.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to brawo ;) A ja mam kilka zdjęć z niemieckich gazet. Najpierw znalezione na dysku skany z "TV Spielfilm". Uwaga - nie moje, ale pochodzą z 2011 roku:

8197941400_1442076733_thumb.jpg7033646500_1442076735_thumb.jpg4379797000_1442076736_thumb.jpg4514704100_1442076738_thumb.jpg

Gazeta "Gong" należąca do firmy o nazwie Funke Medien (bo zdjęcia listingu znalazłem na stronie właśnie tejże firmy). Przy okazji dodam ciekawostkę że "TV Genie" (obecnie zapewne TV Digital), które kiedyś miałem było oczywiście wydawane przez Funke Medien:

5648697700_1442076739_thumb.jpg5478710700_1442076739_thumb.jpg6403065200_1442076740_thumb.jpg

TV Klar od Bauera:

9429100700_1442076741_thumb.jpg8659026300_1442076741_thumb.jpg

I jeszcze czeski "Tydenik Televize" z okolic 2012 roku:

5163179100_1442077550_thumb.jpg 2159687300_1442077551_thumb.jpg 3093594900_1442077552_thumb.jpg 

No i to tyle.

 

EDIT: I jeszcze niespodzianka: dla tych, co nie chcą jechać do Niemczech wystarczy w internecie spojrzeć na układ TV Direkt. Tak naprawdę to jest wersja XXL czyli ta która ma też stacje satelitarne, ale można zobaczyć na tej stronie:

http://www.tvdirekt.de/xxl/leseprobe.html

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy zabieg w tym "TV Spielfilm", kanały dla dzieci w osobnym dodatku, tam też drukują rozpiskę porannych audycji dla dzieci na ARD i ZDF, więc ogólny listing zyskuje bo wklepuje się tam tylko "5:30 Kinderprogramm" i załatwione :) Ciekawe czy w Polsce by to przeszło, w sensie wyodrębnienie kanałów dziecięcych i danie ich w osobnym dodatku.

 

A w czeskim magazynie mały fajny polski akcent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w Polsce można by coś takiego zrobić pod nazwą "Tele Kids" bezpłatnie - byłoby taniej, można dużo na nim zaoszczędzić, ale to dopiero w przyszłości :D Co do Tydenik Televize, to zdjęcia, które dałem kiedyś przesłał nam Poland i uważał, że taki listing może być w Tele Tygodniu ;) Świetne! A "TV Direkt" wygląda o wiele lepiej w wersji XXL - jego listing w sam raz do polskiego "Tele Świata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Gong to fajna gazeta z programem! Listing w tej gazecie mym zdaniem pasowałby bardzo dobrze do Tele Tygodnia, bądź Tele Świata. A ten TV Direkt XXL... normalnie to on jest taki świetny. Idealny w sam raz do To i Owo mym zdaniem :) W każdym razie Niemcy mają znacznie lepsze gazety z programem niż my. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też lepsi, choć... To i Owo u nas ma najwięcej stacji niż wszystkie inne ;) Chyba według mnie bardziej odwrotnie - bo Gong ma o nieco mniej stacji bo ma ich tylko 61 (zaś bez podziału na zagraniczne stacje - 56). Więc listing TV Direkt idealnie pasuje do Tele Tygodnia lub Tele Świata - myślę, że na 100% Tele Świat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...