Skocz do zawartości

CSB TV


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry pomysł z tym kursem języka kaszubskiego w formie programu tv. :wink: Popularyzacja języka by była, a chyba o to im w główniej mierze chodzi. Z góry przewiduję, że kanał będzie mi się podobał, nawet mimo tego, że będą emitowali pasma muzyki Disco Polo (za którą zbytnio nie przepadam). Regionalizacja telewizji to coś, za co powinno się wręcz nagradzać. To już będzie chyba trzeci kanał regionalny o takim zasięgu (po TVS i TVN Warszawa) i oby tak dalej! Pokazywać Polskę i jej różnorodność w świecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo ciekawy. Szkoda tylko, że TV7 ze Szczecina i WTK z Poznania nie chcą wejść na satelitę...

WTK z Poznznia fakt, to dziwne, bo powinni , są bardzo dobrzy, a co do TV7... teraz to Pomerania.TV, telewizja o bardzo dużym potencjale, ale o tym co i jak by musiał powstać osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna inicjatywa, kultura kaszubska jest ciekawa, mam nadzieję że pokażą przede wszystkim ciekawe miejsca a także fajne programy kulinarne, bo kuchnia to jedna z rzeczy, które mocno wyróżniają poszczególne regiony. Ciekawe jak to rozwiążą z językiem, bo o ile śląski można skumać w większości, to kaszubski to zupełna enigma, ani to niemiecki ani angielski, ani tym bardziej polski. :D myślę że programy które nie będą na żywo powinny być tłumaczone napisami a programy na żywo, szczególnie te informacyjne, powinny być jednak w urzędowym języku polskim - zrozumiałym dla ogółu.

Fajnie że jest taki trend że powstają telewizje regionalne, tak jak np. w Niemczech. Tym bardziej że TVP Info jest już w małym stopniu zregionalizowana i teraz pałeczkę przejmują regionalne kanały komercyjne i bardzo dobrze, bo po pierwsze są ciekawe, a po drugie są dostępne w całej Polsce i poza jej granicami, a nie tylko w danym regionie.

Ciekawe jak będzie z kolejnymi regionami, bo jak na razie TVN Warszawa i TVS to naprawdę fajne kanały. Jestem ciekaw, co by było gdyby TVN przejął TVS i CSB. Powstała by flota kanałów regionalnych skupionych pod jedną marką, może wtedy byłaby większa szansa na stworzenie także kanałów z innych regionów, np Mazur, Łodzi czy Podkarpacia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając CP pewnie nie doda go do oficjalnej listy, tak jak TVN Warszawa. To już byłby 4 kanał niekodowany, którego nie dodał.

Na wyjaśnienie tej kwestii przyjdzie nam jeszcze do września poczekać. Swoją drogą gdyby kanał jednak został dodany do CP to z pewnością znalazł by się na wolnej 84 pozycji w dekoderach pomiędzy TVP Info/TVP Warszawa a TVS lub na 86 pozycji pomiędzy TVS a BBC Knowledge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...