Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam arive 100e ktory dziala z 3 innymi dekoderami pod splitterem greneightsystem ... na arivie na kanalach sd jakosc sygnalu jest na granicy 70-75% a jak tylko dam na kanaly do jakosc syngalu skacze od 40 do 70 % tak samo jak bitrate na ktory jest podglad ... co to moze oznaczac ? jak to ustabilizowac ? z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. 2 dekodery hd chodza na jednej czasy 90 z nowym konwerterem opticum z 4 wyjsciami. pozostale dwa dekodery sd chodza na osobnych czaszach. wydaje mi sie ze na pace pvr kanaly odbieraja lepiej niz na arivie. no ale to moja opinia moge sie mylic. kwestia jest to dlaczego na kanalach hd jakos tak skacze a co za tym bitrate ? i jeszcze jedno w arivie jest mozliwosc wyboru w czytniku kart ustawienia czestotliwosci 6 i 3.6 mhz ... ktora powinna byc ustawiona na greena ? z gory dzieki za odpowidzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TnK to 3,6. A tuner nie ustawia tego automatycznie? Poza tym jak poprawnie dekoduje to nie ruszaj.

 

A pikseluje czy coś? Jeśli sobie tak po prostu skacze a nie odbija się na jakości to nie ma się czym martwić. Na wszelki wypadek sprawdź czy czasza nie drga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy ktos moze mi powiedziec czy ariva 100 e ma opcje automatycznego ustawiania FEC bo nie chce mi wyszukac kilku kanalow i jak dzwonilem do cyfry to pytali czy przestawilem fec na 3/4 a ja na to a gdzie to jest w dekoderze a oni ,ze nie wiedza no a ja tez za bardzo nie wiem prosze o pomoc .

Hotbird 8 (13.0E) - 12188.00 V - Txp: 74 - Beam: HB8 Europe DVB-S (QPSK) - 27500 3/4 (38.5 Mbps) - NID:113 - TID:7400

to sa niby namiary na transpordera z ,ktorego powinienem wyszukac brakujacych kanalow ale niestety ariva nie wyszukuje wiec moze ta opcja FEC ? pomoze ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transpondery przeszukalem wszystkie dostepne (jest ich 101 ),i co mnie wogole zdziwilo to to ,ze znalazly sie kanaly radiowe ale jak chce przelaczyc z tv na radio to pokazuje ,ze kanalow radiowych nie ma wiec wyszukalem radiowe jeszcze raz i tez nic ale radio w sumie mi nie jest potrzebne a tych brakujacych wciaz nie ma i tak sie zastanawiam po co mi byl ten ferguson czytalem duzo ,ze sie psuja i wogole zawieszaja i inne problemy z nimi sa i okazalo sie prawda no ale w sumie lcd bez hd to bez sensu poproboje jeszcze i zobaczymy co bedzie dzieki LPM11 za info

ps.sila 90 %

jakosc waha sie pomiedzy 72-75 % wiec to chyba raczej nie konwenter i antena bo jest w miare duza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam ten tuner od dwóch dni niby ok, ale mam dwie sprawy

1. tuner bardzo się grzeje (czy ten typ tak ma?)

2. aktualnie posiadam wersje oprogramowania 1.06B2 i przy zaprogramowaniu włączenia na konkretną godzinę włącza się prawidłowo ale nie wyłącza się tak jak jest zaplanowane wyskakuje tylko info "ZDARZENIE ZAKOŃCZONE" i nic tuner nadal włączony (czy ten typ też tak ma? :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuner nadal włączony (czy ten typ też tak ma?

Sprawdź w menu ustawień timera czy masz ustawione na "wyłącz po nagraniu" - to raz, a dwa - na tym akurat sofcie mnie się sporadycznie zdarza, że się tuner mimo wszystko po nagraniu z timera nie wyłączy. Nie mogę znaleźć żadnego wspólnego mianownika w tych sytuacjach.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, prosiłbym kogoś w następującej sprawie, parę dni temu zakupiłem dekoder FERGUSON ARIWA 100 E i mam problem z podłączeniem go przewodem HDMI z telewizorem - pokazuje mi 'brak sygnału'. Połączyłem eurozłączem i pracuje ale wiadomo to nie to w obrazie. Podpowiedżcie mi proszę jak sobie mogę z tym poradzić. Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialbym podrazyc inny temat poniewaz moja ariva 100 e gubi kanaly albo raczej sygnal slabnie na transponderze 12188 raz jest dobrze a pozniej pokazuje ,ze brak sygnalu lub ,ze zakodowane dodam ze mam jeszcze starego pioniera cyfrowego i jak go podlacze to wszystko jest wporzadku .Ktos moze napisac ,ze przez te pare sekund moze sie pogoda zmienila albo antena sie poruszyla ale pietro nizej corka ma telewizje na karte i z tego transpondera ma discovery chanel i on tam jest caly czas z tej samej anteny i konwertera wiec sam na to wpadlem ,ze to musi byc wina arivy ale moze ktos wie dlaczego takie cos sie dzieje ,ze te kanaly a konkretnie obraz raz jest a pozniej go nie ma .Dodam ,ze cala reszta jest wporzadku .Bardzo bym prosil o odpowiedz jesli ktos mial z ariva 100 e takie objawy i prosze moderatorow zeby tego nie kasowali bo to nie jest to samo co wczesniej a poza tym nie uzyskalem zadnej konkretnej odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corka ma ten malutki dekoder co jest w pakiecie telewizji na karte CHYBA TECHNISTAT sie nazywa ten dekoder no a ja mam arive 100 e .Dziwi mnie to bo na starym pionierze cyfrowym a nie jak ariva HD wszycho bylo ok .Wie ktos czy da sie to jakos "naprawic "

?

 

albo inaczej bo widze ,ze na stronie TNK jest inna czestotliwosc przy kanale discovery niz na stronie cyfry moze to miec wplyw na znikajacy obraz.

TNK - 15 Discovery Channel TVN Hot Bird13.0 East11508 v 27500 5/6 15802 660 513

CYFRA + -nr na dekoderze: 62

częst./pol.: 12188 V

transponder: 7400

język: polski

rodzaj: DOKUMENT

czy moze da sie to przestawic jakos zeby byl z tej samej czestotliwosci co w TNK czy to telewizja ustala z ,ktorego to nadaja ? no i dlaczego akurat na tym konkretnym transponderze (12188)i na tym dekoderze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sofcie 1.06B2. a brakujace kanaly to te z transpondera 12188 z cyfry ,konkretnie te ktore mnie interesuja i ktore ogladam to :

DISCOVERY CHANEL , ESPN CLASSIC , EXTREME SPORTS , DISNEY XD ,NAT GEOG WILD sa jeszce pewnie inne ale mnie te konkretne interesuja ich przewaznie nie ma .Antene mam 60 cm powyzej pierwszego pietra zamontowana i nie zaslonieta niczym tzn.drzewem czy czyms sila 90 % jakosc 74-75 % ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sofcie 1.06B2. a brakujace kanaly to te z transpondera 12188 z cyfry ,

Masz możliwość sprawdzenia na innym dekoderze, do którego włożysz kartę C+ (kolegi, sąsiada)? Masz konwerter twin, możesz zamienić przewody miejscami na konwerterze. Możesz też wgrać poprzedni soft i zobaczysz, czy objawy te znikną. Takie znikanie programów może być wywołane burzą nad stolicą, ale od kilku dni w zasadzie nic złego z odbiorem się nie dzieje - tzn ja nie zauważyłem.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja tez nie zauwazylem a chce podkreslic ,ze wciaz mam poprzedni cyfrowy dekoder z cyfry pionera bct 17 :( 30 czy jakos tak i na nim wszystko jest ok caly czas wiec dlatego caly czas tutaj proboje uzyskac jakies info czy ktos kto ma arive 100 e HD ma tez moze takie objawy bo nie moge sie zgodzic z tym ,ze np. w Warszawie jest burza a z racji tego ,ze ten nadajnik czy transponder wlasnie tam sie znajduje i to moze byc powod i przez to sie to dzieje ,ze nie mam obrazu bo podkreslam na cyfrowym pionera jest wszystko ok caly czas .A skad moge pobrac poprzedni soft ten 1.05 bo na stronie fergusona nie moge znalesc ? jesli ktos moze link podeslac to prosze i odrazu dziekuje a arive chyba oddam na gwarancji bo troche o irytujace jest .Konwenter mam poczworny wiec sproboje zamienic kabel na inne wejscie dodam ze sile mam 90 % caly czas a jakosc pomiedzy 72-75 % maks wiec lepiej tez sie juz chyba nie da jesli ktos ma jakis pomysl to dawaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...