Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ariva 100E

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#361 Barti

Barti

Moderator

• Moderacja
  • 6091 postów
  • Od: 12 maj 2007
  • LokalizacjaOpolszczyzna

Napisano 13 styczeń 2014 - 00:45

@kyniu

Ad.1.
Tutaj już w sumie sam sobie odpowiedziałeś. Rozdzielczość ekranu w ustawieniach tunera masz ustawioną nieprawidłowo. Powinno być 1080i.

Ad2.
Faktycznie, nawet mimo zastosowania pendrive'a lub dysku przenośnego sformatowanego w systemie NTFS pliki i tak są przez tuner dzielone na rozmiary nie większe, niż 4 GB. To już jednak jest chyba wina softu tunera, który najprawdopodobniej "nie rozróżnia" systemu NTFS od FAT32. :roll: W przypadku mojej Arivy 202E też dokładnie tak jest. :?

barti_skforum_sign_ipb_02.pngAwatar_QR_06.png

Nie udzielam porad za pomocą Prywatnych Wiadomości (PW). Masz problem? Masz jakieś pytania? Pisz na forum w odpowiednim dziale i wątku.

#362 kyniu

kyniu

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 106 postów
  • Od: 25 wrz 2009

Napisano 13 styczeń 2014 - 15:42

Pomyliłem się, rozdzielczość mam ustawioną na 1080i. Większość programów nadawanych w HD mam na cały ekran. Ostatnio oglądany film np LOT leciał z pasami. Najczęściej zdarza się to na C+ HD.

#363 regenwalde

regenwalde

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 809 postów
  • Od: 23 maj 2013
  • LokalizacjaResko

Napisano 14 styczeń 2014 - 09:00

Posprawdzaj w ustawieniach TV (proporcje obrazu).

Extra, 8xC+, 3xHBO, multiroom, Pace PVR i Sagemcom: 84,99zł. Umowa do 30.04.2018

#364 rororo

rororo

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Od: 04 lut 2014

Napisano 04 luty 2014 - 13:42

Witam.
Może poradziłby mi ktoś jak zrobić żeby Ariva obsługiwała podwójne napisy.
Czyli oglądam film i mogę sobie wybrać czy mają się wyświetlać napisy polskie czy niemieckie.

#365 rororo

rororo

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Od: 04 lut 2014

Napisano 08 luty 2014 - 02:35

Mam plik *.ts nagrany z TV sat na arivie.
Zawiera on video x264 i audio mp2.
I w takiej formie bez problemu ariva to odtwarza ale nie czyta napisów.
Żeby były napisy to muszę zmienić kontener na *.mkv.
Ale po takiej zmianie nie odtwarza dźwięku mp2.
Żeby był dźwięk to muszę mp2 przekonwertować na AC3.
Czy nie ma sposobu żeby ariva odtwarzała dźwięk niezależnie od kontenera w jakim się znajduje.

#366 RaTaJ_87

RaTaJ_87

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 07 cze 2012

Napisano 22 kwiecień 2014 - 16:03

lista kanałów

datowana na 27.04.2013 - 14:22

http://upek-plff.cba...p? ... kanalow

Ma ktoś nowszą liste z uwzględnieniem darmowych kanałów PL między innymi Stopklatka itp...

Pozdrawiam

#367 cosik_ktosik

cosik_ktosik

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 151 postów
  • Od: 02 lis 2009
  • LokalizacjaPrzysucha/Warszawa

Napisano 21 lipiec 2014 - 18:59

Witam,
mam problem z wgraniem własnej listy kanałów. Ułożyłem sobie swoją listę w programie SetEditHD100. Zawsze bez problemu wgrywała się do dekodera. Po ostatniej aktualizacji softu nie mogę za czarta jej wgrać. Wyskakuje jakiś komunikat o niezgodności pliku bin czy coś takiego. W czym może tkwić problem? Chcialem zrobić listę w programie Ariva Editor ale tam nie mogę zrobić dubli kanałów... :(

#368 mmaly83

mmaly83

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 14 gru 2014

Napisano 14 grudzień 2014 - 14:20

Witam serdecznie,

Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Pewnego dnia odkopałem starego fergusona i postanowiłem zaktualizować oprogramowanie przy pomocy usb. Znalazłem gdzieś na jakimś forum software i siup. Instalacja przebiegała bez zarzutów do momentu restartu dekodera. Soft widać że ładuje się bez problemów ale w momencie przejścia do użytkowania oprogramowania"menu" zapala się czerwona dioda i gaśnie obraz. Od tego momentu żadnej reakcji. Próbowałem aktualizacji oprogramowania poprzez rs232 i aplikacje dostarczona przez producenta, która również nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Po ustawieniu portu i prędkości, dodaniu oryginalnego oprogramowania, restarcie dekodera zero reakcji. Wygląda to na brak komunikacji z dekoderem.

Dołączona grafika

W związku z tym faktem postanowiłem podejrzeć co się faktycznie dzieje w interfejsie. Ku mojemu zdziwieniu wygląda że wszystko jest ok:

<0>APP init ok...

APP init ok

Reset Chip OK...

Good job! ^_^~~~
x_mem_len:0x200000, db_buf_len:0xA0000, epg_info.config.buf_len:0x40000
smsc9220_task()=>Int missed(0x00040002).
***********listen ok 0
fs_apcallback : event_type = 2, type=0,sub_type=0
fs_apcallback : event_type = 2, type=0,sub_type=2
send ap unmount msg ...
<0><0>

Nie mam pojęcia w jaki inny sposób ugryźć ten problem, proszę o wskazówki, sugestie, za które z góry serdecznie dziękuje.
Pozdrawiam mmaly83

#369 Gość_poziom_*

Gość_poziom_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 15 grudzień 2014 - 02:14

Spróbuj tym http://www.hamamsat.... ... oader2.rar

u mnie poszło na przelotce usb, ten oryginalny program ze strony fergusona wywalał to co u ciebie i nie szło.

#370 mmaly83

mmaly83

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 14 gru 2014

Napisano 19 grudzień 2014 - 18:35

Spróbuj tym http://www.hamamsat.... ... oader2.rar

u mnie poszło na przelotce usb, ten oryginalny program ze strony fergusona wywalał to co u ciebie i nie szło.

Witam serdecznie,

Dziękuje za pomoc jednakże problem stał po stronie sytemu operacyjnego. Niestety nie udało mi się odnależ właściwych sterowników pod "Windows 7 Ultimate 64bit" dla przejściówki USB-RS232 na układzie PL2303. Jeśli ktoś dysponuje sterownikami które sam przetestował na tej platformie proszę o wsparcie. Aktualizacje dekodera przeprowadziłem na innym komputerze gdzie mam zainstalowanego Windowsa XP. Na tej platformie przejściówka jak i oprogramowanie działa bez zarzutów.

Pozdrawiam serdecznie mmaly83

#371 Tomcio-Paluszek

Tomcio-Paluszek

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • Od: 29 lis 2009

Napisano 21 grudzień 2014 - 14:35

No i moja ariva 100e. którą mam od paru lat sypie się na całego. Mam starą kartę C+. Od jakiegoś miesiąca kilka razy dziennie (czasami kilka razy co pół godziny) wszystkie kanały się kodowały. Pomagało wyciągnięcie i włożenie karty lub zresetowanie odbiornika.
Dzisiaj wgrałem najnowsze dostępne oprogramowanie i teraz problem z kodowaniem powtarza się co kilkadziesiąt sekund. Nie pomaga wyciągnięcie karty czy reset. Tylko odłączenie z prądu i ponowne włączenie, ale tylko na kilkadziesiąt sekund i sytuacja się powtarza. Zaglądałem do środka. Kondensatory nie są spuchnięte.

Mogę coś jeszcze zrobić, czy lepiej szukać nowego tunera ?
Ariva 100E
LG LF2510

#372 WojtekSzcz

WojtekSzcz

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów
  • Od: 17 wrz 2013

Napisano 21 grudzień 2014 - 20:59

A jesteś pewien, że to jest problem z tunerem, a nie z kartą? Masz możliwość przetestować tę kartę na jakimś innym tunerze? Może to karta jest uszkodzona i warto ją wymienić.

Jeśli to problem z tunerem, zacząłbym od sprawdzenia, czy styki w czytniku kart się nie poluzowały (mogło się tak stać, jeśli karta była zbyt często wyciągana i wkładana).

#373 gorat

gorat

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 23 cze 2015

Napisano 23 czerwiec 2015 - 18:42

Witam

mam Arivę 100E kupionego w 2011 r.
Obecnie na jednym z kanałów informacyjnych nc+ mam
info, że "niedługo planowane jest wyłączenie mpeg2
na rzecz mpeg4, którego twój dekoder nie obsługuje".

Czy rzeczywiście tak jest i po wyłączeniu stracę
możliwość oglądania części kanałów?

Pozdrawiam
gorat

Ok Mr. Orbita.
Dzięki za szybką odpowiedź.

#374 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14033 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 czerwiec 2015 - 18:44

Ariva 100E już obsługuje MPEG-4, więc Ciebie to nie dotyczy. nc+ nie ma możliwości, aby wyświetlić tą planszę tylko posiadaczom starych dekoderów, więc widzą ją wszyscy, ale Ci co mają sprzęt obsługujący HD - nie są niczym zagrożeni ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#375 wojtekasza

wojtekasza

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 19 cze 2015

Napisano 23 czerwiec 2015 - 20:11

Posiadam ferguson ariva 100e. Uaktualniałem oprogramowanie i teraz mam napis na wyświetlaczu ASH. Posiadam kabel rs232 z końcówką na usb. W laptopie usb jest przydzielony port com3 przez program który dostałem z kablem. Łączę się z programem ArivaUpgrade, postępuje według instrukcji tzn kiedy pojawia się napis „please reset target” włączam Arive i tak zostaje, zero dalszej reakcji. Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie, może jakiś inny program który połączy się z tunerem. W serwisie powiedzieli ze moze być uszkodzona pamięć flash. Z góry dziękuję.

#376 85r

85r

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 31 postów
  • Od: 11 paź 2012

Napisano 11 styczeń 2018 - 13:17

Ariva 100E  dwa egzemplarze przycinają niektóre kanały np TVP2 HD, AXN HD, FOX HD.

Siła sygnału 90%

Jakość sygnału 70%

Soft najnowszy  ściągnięty ze strony producenta V2.18B8

Konwerter 8 letni  Quad Opticum gold

NC+ karta

Czy to wina starego konwertera czy może tunerów? Czy ktoś ma taki sam tuner i taki sam problem?

Użytkownik 85r edytował ten post 11 styczeń 2018 - 13:56

#377 85r

85r

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 31 postów
  • Od: 11 paź 2012

Napisano 17 styczeń 2018 - 16:40

Wymieniłem konwerter na nowy televesa i nic to nie dało dalej przycina kanały. Napisałem w tej sprawie do fergusona po znajomy ma taki sam tuner i ten sam problem. Ciekawe co odpowiedzą.

Użytkownik 85r edytował ten post 17 styczeń 2018 - 17:35