Skocz do zawartości

ARION klon 1018 nie mogę wgrać boota pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam tuner ARION identyczny z wyglądu jak Fergsuson 1018 no i nie było nic wgrywane od nowości chciałbym wgrać mu nowego softa ale boot ma w wersji 7.1 softu nie chce przyjąć. RS 232 jest sprawny bo działa wysyłanie i odbieranie listy. Próbowałem wgrać boot 20.1 ze strony producenta od 1018SE programem Arioner i nic z tego. Robię wg. opisu co jest nie tak? Próbowałem zmienić nagłówek i też to samo. Proszę pomóżcie bo ręce mi opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi powiedziec po co chcesz wgrac boota 20?,nie wystarczy 16?

Ja kilka lat temu miałem Ferdka 2018 sec z fabrycznym botem 11.1 zmieniłem na 16.1 i wszystko po tej zmianie działało jak należy.

Piszesz że masz boota 7.1 to naprawdę starego,jeśli masz komunikację tunera z kompem to zrób tak:

ściągnij jeśli nie masz program AUC HEditv i przez niego dowiedz się czy ten Boot jest rozpoznawany przez program,w ten sposób nie puścisz mu czegoś co przyjmie i się uwali.Jak co odezwij się na gg nr jest podany.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam tuner ARION identyczny z wyglądu jak Fergsuson 1018 no i nie było nic wgrywane od nowości chciałbym wgrać mu nowego softa ale boot ma w wersji 7.1 softu nie chce przyjąć. RS 232 jest sprawny bo działa wysyłanie i odbieranie listy. Próbowałem wgrać boot 20.1 ze strony producenta od 1018SE programem Arioner i nic z tego. Robię wg. opisu co jest nie tak? Próbowałem zmienić nagłówek i też to samo. Proszę pomóżcie bo ręce mi opadają.

Hej

Nie wgrasz mu nowego boota, dopóki nie zmienisz mu odpowiednio nagłówka na swój model (najlepiej skopiuj co tam pisze w Informacjach w Menu literka po literce i napisz na forum, lub przynajmniej dokładnie napisz jaki to model Ariona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony producenta pobierz i wgraj najpierw Boot 20 potem soft , a wgrywasz wysyłając z komputera ( wyślij ) i włączasz dekoder do prądu...

 

Próbowałem ale tuner po włączeniu do prądu zamiast wejść w tryb standby włącza się niestety niemożliwe jest wgranie boota tej wersji:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam tuner ARION identyczny z wyglądu jak Fergsuson 1018 no i nie było nic wgrywane od nowości chciałbym wgrać mu nowego softa ale boot ma w wersji 7.1 softu nie chce przyjąć. RS 232 jest sprawny bo działa wysyłanie i odbieranie listy. Próbowałem wgrać boot 20.1 ze strony producenta od 1018SE programem Arioner i nic z tego. Robię wg. opisu co jest nie tak? Próbowałem zmienić nagłówek i też to samo. Proszę pomóżcie bo ręce mi opadają.

Hej

Nie wgrasz mu nowego boota, dopóki nie zmienisz mu odpowiednio nagłówka na swój model (najlepiej skopiuj co tam pisze w Informacjach w Menu literka po literce i napisz na forum, lub przynajmniej dokładnie napisz jaki to model Ariona.

 

Jest to model AF-7000SE a w menu, informacja pisze:

 

Hardware Version: AF7000SEAR001L

Software Version: GP1.3S00069

Database Version: 00000005

 

Próbowałem zmienić nagłówek boot 16.1 za pomocą AUXHEXEDIT potem wgrać arionerem i dalej nie mogę wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi powiedziec po co chcesz wgrac boota 20?,nie wystarczy 16?

Ja kilka lat temu miałem Ferdka 2018 sec z fabrycznym botem 11.1 zmieniłem na 16.1 i wszystko po tej zmianie działało jak należy.

Piszesz że masz boota 7.1 to naprawdę starego,jeśli masz komunikację tunera z kompem to zrób tak:

ściągnij jeśli nie masz program AUC HEditv i przez niego dowiedz się czy ten Boot jest rozpoznawany przez program,w ten sposób nie puścisz mu czegoś co przyjmie i się uwali.Jak co odezwij się na gg nr jest podany.Pozdrawiam

 

Program AUC HexEd. rozpoznaje tuner. Odezwę się na gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to model AF-7000SE a w menu, informacja pisze:

 

Hardware Version: AF7000SEAR001L

Software Version: GP1.3S00069

Database Version: 00000005

 

Próbowałem zmienić nagłówek boot 16.1 za pomocą AUXHEXEDIT potem wgrać arionerem i dalej nie mogę wgrać.

Hej

Zrób mu detect boota w auchedit ( z rozwijanej listy detect i potem w nowej tabelce zaznacz corrrection boot i dalej kroki, jak tam pisze) , bo to straszna staroć jest - nie ma m.in. info o samym boocie i podaj tu co wyjdzie w tych kolorowych polach w auchedit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to model AF-7000SE a w menu, informacja pisze:

 

Hardware Version: AF7000SEAR001L

Software Version: GP1.3S00069

Database Version: 00000005

 

Próbowałem zmienić nagłówek boot 16.1 za pomocą AUXHEXEDIT potem wgrać arionerem i dalej nie mogę wgrać.

Hej

Zrób mu detect boota w auchedit ( z rozwijanej listy detect i potem w nowej tabelce zaznacz corrrection boot i dalej kroki, jak tam pisze) , bo to straszna staroć jest - nie ma m.in. info o samym boocie i podaj tu co wyjdzie w tych kolorowych polach w auchedit.

 

Próbowałem tym programem zrobić detect i wykrywa że jest to;

Type: Arion

Ver: ARS1

Model: ARH1

 

Niestety nie mogę zaznaczyć correction boot automatycznie jest soft zamiast boot co mam zrobić? Mam pytanie jaki trzeba wpisac kod do zgrania boota w tunerze bo wpisywałem 24680 i wywala komunikat download fali - multiarioner wrong header. Co mam robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersje auchedit masz?

Boota zgrasz aucheditem po wysłaniu kodu 14802.

Dziwne, że nie możesz tam zaptaszkować w detect boota.

Tak poza tym to 1018 były w dwóch wersjach 1018se i 1018 sec, z tym , że sec były później.

I kolejna wątpliwość, to, że masz model ARH1 - to może tez być stary model 2018 old

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersje auchedit masz?

Boota zgrasz aucheditem po wysłaniu kodu 14802.

Dziwne, że nie możesz tam zaptaszkować w detect boota.

Tak poza tym to 1018 były w dwóch wersjach 1018se i 1018 sec, z tym , że sec były później.

I kolejna wątpliwość, to, że masz model ARH1 - to może tez być stary model 2018 old

 

auchedit 099ve - próbowałem wgrać boot 16.1 od 1018se nie da rady. Jak pisesz może trzeba spróbować wgrać innego boota ale czy trzeba zmieniać nagłówek bo wiem że softy zmienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba zmienić nagłówek, ale trzeba wiedzieć na jaki.

Może weź boota od 1018se otwórz go w auchedit i spróbuj teraz detect "W oknie, które się pojawi zaznaczasz "Correction" i "Boot",wybierasz port COM, przełączasz tuner w tryb STAND BY, wpisujesz z pilota kod 14802 i naciskasz "Start".

 

Nawiasem mówiąc, nie spotkałem się z taki modelem nigdy - czy na obudowie pisze to AF 7000SE ?

Dobrze również byłoby go rozkręcić i spisać dane z procesora - oraz sprawdzić czy na płytce w rejonie zasilacza jest jakaś świecąca dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba zmienić nagłówek, ale trzeba wiedzieć na jaki.

Może weź boota od 1018se otwórz go w auchedit i spróbuj teraz detect "W oknie, które się pojawi zaznaczasz "Correction" i "Boot",wybierasz port COM, przełączasz tuner w tryb STAND BY, wpisujesz z pilota kod 14802 i naciskasz "Start".

 

Nawiasem mówiąc, nie spotkałem się z taki modelem nigdy - czy na obudowie pisze to AF 7000SE ?

Dobrze również byłoby go rozkręcić i spisać dane z procesora - oraz sprawdzić czy na płytce w rejonie zasilacza jest jakaś świecąca dioda.

 

Próbowałem tak nadal nie mogę zaznaczyć correction boot.

 

Jest to ARION na obudowie pisze też tak samo a z wyglądu jest identyczny jak 1018SE procesor na 100% STI5518. Jeśli jest to konieczne muszę go rozbierać??? Czytałem na elektrodzie na temat 2018OLD i jest identyczna sytuacja z tym że potrzebne jest lekarstwo kpl. plików z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pisze arion to nie dowodzi, że klon AF.

Są ariony, które klonami ferdków AF nie są.

Poza tym trzeba wiedzieć, czy to seria 1018 se lub inna fta , czy czasem nie 2018old - bo ten ma zupełnie inny boot i nawet jak coś do takiego wciśniesz od fta, to i tak go uwalisz na amen.

 

Rozkręciłem go piszę na płycie głównej AF-7000SE więc miałem rację procesor OMEGA STI5518DVC-X. Płyta główna zintegrowana z zasilaczem. Jest wejśćie jtag ze zworką jak w każdym fergusonie. Na bank jest to klon ferdka jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiś darmowy hosting plików typu http://www.przeklej.pl/ http://www.sendspace.pl i podaj tu linki.

 

http://www.sendspace.pl/file/3138ccb16439a8f8622d3bc

 

 

Dodam że jest to identyczny boot i soft jak w Auchedit jako model: ariter --- pasuje nagłówek ale nic nie mogę wgrać do niego:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie jestem pewien, czy to jest na pewno odpowiednik AF 1018 SE.

To są baaaardzo stare pliki - soft i boot.

Jeśli chcesz spróbować na własną odpowiedzialność ( w sumie to i tak już próbowałeś wgrywać różne booty) to możesz spróbować tego boota do 1018SE 16.1 ze zmienionym nagłówkiem > http://www.sendspace.pl/file/d85a0bb40ca679fe6e4cc3f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie jestem pewien, czy to jest na pewno odpowiednik AF 1018 SE.

To są baaaardzo stare pliki - soft i boot.

Jeśli chcesz spróbować na własną odpowiedzialność ( w sumie to i tak już próbowałeś wgrywać różne booty) to możesz spróbować tego boota do 1018SE 16.1 ze zmienionym nagłówkiem > http://www.sendspace.pl/file/d85a0bb40ca679fe6e4cc3f

 

Niestety nie da się wgrać tego boota wywala komunikat download fail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...