Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na TVP2 horror "Amityville"

I ten sam film ma być 5 maja na TVN...

 

Poza tym, TVP2 fajnie zbyła sobie CSI Las Vegas. Pod koniec lutego Dwójka, po wielu zmianach emisji i przerwach, skończyła pokazywać 7 sezon. O 8 dalej nic nie wiadomo. Pisałem w tej sprawie do TVP z 5 razy, żadnej odpowiedzi. Szkoda, że to nie jakaś inna stacja ma prawo do pokazywania tego serialu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nawet jakby zakodowali naziemnie, to bym się nie zdziwił. Patrząc na ostatnie(ostatnie pół roku) poczynania TVP.

Jak mogą zakodować program, który nadaje naziemnie? Zresztą podpisali umowę na transmisje 4 spotkań w sezonie w telewizji otwartej, więc poważnie złamali by umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy lokalne i teleturnieje straciły widzów po zmianie ramówki TVP 2

 

Na zmianie pory emisji teleturniejów i programów lokalnych w TVP 2 tracą na razie zarówno przeniesione audycje, jak i objęte zmianami pasma – wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

 

Programy regionalnych oddziałów Telewizji Polskiej od 20 kwietnia ukazują się w TVP 2 o godz. 16. Po czterech dniach emisji gromadziły średnio 430 tys. widzów. Tymczasem w marcu, gdy były nadawane o 17.30, przyciągały niemal dwa razy tyle widzów – 850 tys. Spadł też ich udział w rynku: o godz. 16 wynosi 5,8 proc., w marcu o 17.30 wynosił 7,5 proc.

 

W wyniku zmiany straciły też teleturnieje, które są teraz nadawane o 17.30 i po czterech dniach gromadzą średnio 0,5 mln widzów. W marcu emitowane o 19.30 teleturnieje miały trzy razy więcej widzów – 1,5 mln. Ich udział w rynku w nowym paśmie spadł do 5 proc. (w marcu wynosił 9,9 proc.).

 

Straciły też pasma, których dotyczą zmiany. W godz. 16-16.30 programy lokalne dają Dwójce średnio 690 tys. widzów mniej, niż w marcu przyciągały o tej porze powtórki. W paśmie 17.30-18 teleturnieje ogląda teraz 350 tys. osób mniej, niż w marcu przyciągały do tego pasma audycje lokalne. A powtórki (głównie serialu ”Bulionerzy”) w paśmie o 19.30 mają 660 tys. widzów mniej, niż w marcu gromadziły o tej porze teleturnieje.

Zmiana pory emisji programów regionalnych w Dwójce była podyktowana ”dążeniem do optymalizacji ramówki” ( :D ) - tak decyzję zarządu TVP uzasadniał rzecznik prasowy Stanisław Wojtera.

 

Zastanawiam się, kto im podpowiada takie ruchy (wtyczka konurencji?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalista nie będzie chciał pracować w TVP :D . No chyba, że dostanie "worek" pieniędzy. Niestety, to nieopłacalne. Taki "profesjonalista" będzie miał własne zdanie np. przy komponowaniu ramówki, nie pozwoli na zatrudnienie w "Wiadomościach" znajomej prezesa. Czyli mnóstwo potencjalnych konfliktów - a pieniądze lecą.

 

Teleturnieje chciał likwidować już Pawlak - widocznie miał mniejsze "jaja" (czyt. słabsze plecy) niż Rastawicki, który to dzielnie przesuwa ich porę nadawania. Bo zmniejszona oglądalność to jedyny poważny powód, jaki można podać przy usuwaniu tych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza "Szansa na sukces" w analogu była rozciągnięta a w NTC bez flagi WSS. W przypadku analogu spowodowało to, że użytkownicy telewizorów w 16:9 mogli się cieszyć prawdziwym 16:9 a nie letterboksem. W NTC brak flagi WSS jest już efektem nie porządanym. Sytuacja dotyczyła nadajników w Raszynie i Warszawie. Na Hot Birdzie na 10.892 flaga WSS była i emisja szła tak jak należy.

 

5dc449c382525ffbmed.jpg

 

W Pozostałej części Polski również tak było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaczęło WKURZAĆ, że ostatnio na napisach końcowych seriali zaczęli "wmiksowywać" zwiastuny innych pozycji (co zresztą przejęli z "TVNu" i "Polsatu"), bo czasem np. na napisach "Barw Szczęścia" leci jakaś fajna piosenka i nie można się teraz spokojnie w nią wsłuchać :D!

 

Według mnie w ogóle tego typu "wmiksowywanie" powinno być zabronione, bo w pewnym sensie narusza prawa autorskie (widz ma utrudnione zapoznanie się z listą autorów danego programu).

TVP ściąga wszystkie komercyjne rozwiązania od Polsatu i TVN. Zapowiedzi pod logo, miksowanie napisów, zapowiedzi na napisach, wyskakujące w trakcie filmów zapowiedzi. TVP nieudolnie kopiuje rozwiązania konkurencji. Szkoda, że nie kopiuje sposobu pokazywania transmisji sportowych bo nawet najbardziej nieudolna kopia byłaby lepsza od tego co jest.

Zgadzam się w zupełności z przedmówcami.

Mnie również denerwuje to, co obecnie TVP wyprawia.

 

Niech sobie wrzucają te wyskakujące zapowiedzi/reklamy na serialach czy programach rozrywkowych - tak jak było dawniej, ale filmy niech zostawią w spokoju !!!

Szlag mnie trafia, jak podczas oglądania filmu co 10-20 min wyskakują jakieś durne, olbrzymie, rozpraszające uwagę okienka z jakimiś reklamami "Tak to leciało", itp.

Dodatkowo jeszcze podczas napisów końcowych wmiksowują dodatkowe zapowiedzi.

Czy nie można tego zrobić tuż po zakończeniu filmu?

 

Komu przeszkadzało emitowanie filmów tak, jak było do niedawna? Czyżby ktoś się w TVP nudził i próbuje na siłę upodabniać TVP do Polsatu czy TVN? A może robią to celowo, aby człowiek nie mógł sobie przypadkiem nagrać w spokoju filmu? Wszak głupio ogląda się po pewnym czasie film, podczas którego co 10-20 min wyskakują jakieś "Tańce na lodzie", czy inne głupoty, które były kiedyś "w piątek o 20:00".

Żeby było ciekawiej nawet komercyjne stacje TVN7 i TV4 nie robią tego typu rzeczy.

A tu niby publiczna telewizja. Śmiech.

 

Zastanawia mnie, czy to w ogóle zgodne z prawem. Niby TVP nie może przerywać programów reklamami, a zakłócać wizję co 10-20 min już jej wolno? Co na to KRRiT?

 

Jakiś serwis medialny powinien poruszyć tę sprawę, to może by się opamiętali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to byście zakazali emisji logotypu podczas programów, bo "reklamuje wybraną stację telewizyjną" :lol: . Trochę powagi.

 

Zastanawia mnie, czy to w ogóle zgodne z prawem. Niby TVP nie może przerywać programów reklamami, a zakłócać wizję reklamami co 10-20 min już jej wolno? Co na to KRRiT?

:lol2::lol2:

To nie jest reklama, a "tylko" autopromocja, za którą TVP nie otrzymuje żadnych dodatkowych pieniędzy. KRRiT może co najwyżej... no właśnie? Nic :lol: Gdyby ta autopromocja była wyjątkowo "wredna", to może coś mogłaby zrobić.

 

EDIT: Nie wiedziałem, że słowo u p i e r d l i w a jest cenzurowane :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to w pewnym sensie reklama - swoich innych programów. Niech ci będzie "autopromocja".

Logotyp jest wyświetlany od dawna i każda stacja go wyświetla. Jest mały i nikomu nie przeszkadza. Gdzie ktoś pisał o jego zakazaniu? :lol2:

Znaczek wiekowy wyświetlany jest z przymusu (KRRiT), ale też jest mały i nie przeszkadza.

Ta "autopromocja" nie dość, że wyskakuje z nienacka, to jest olbrzymia i zasłania często istotne fragmenty filmu. Do niedawna nie było potrzeby jej wyświetlania, a chyba każdy ma gazetę, Internet czy Telegazetę, że może sobie sprawdzić o której godz. będzie emitowane "Tak to leciało", itp.

Dostrzegasz teraz różnicę pomiędzy tymi rzeczami? :shock:

Jeżeli nawet komercyjne stacje powstrzymują się od emitowania tych bzdetów, to TVP tym bardziej powinna dać sobie z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas napisów końcowych wmiksowują dodatkowe zapowiedzi. (...) Nawet komercyjne stacje TVN7 i TV4 nie robią tego typu rzeczy.

TV 4 wmiksowuje w napisy końcowe zapowiedzi swoich programów. W telewizji publicznej powinno być to zakazane bo nie pozwala obejrzeć twórców danej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o brak wyskakujących okienek podczas emisji filmów na TV4. :wink:

Zgoda, czasem wmiksowują w napisy końcowe filmów zapowiedzi, ale nie zawsze.

Na pewno nie robią tego na filmach porannych i po północy.

Jeżeli chodzi o TVN7, to nie wmiksowują zapowiedzi w żadne filmy. Oczywiście nie wyświetlają też tych głupich okienek.

Z tych właśnie powodów filmy TVN-owskie oglądam na TVN7, a Polsat-owskie - na TV4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcie. Szczerze powiedziawszy to mnie zaskoczyłeś. Nie natknąłem się na to obecnie podczas oglądania filmów na TV4. Czy ta fotka jest zrobiona teraz, czy gdy "Kłamczuch" wchodził do ramówki TV4?

Jeżeli fotka pochodzi z tamtego okresu czasu, to można to jeszcze usprawiedliwić tym, że chcieli zrobić reklamę programu i aby ludzie zgłaszali się do udziału w tym programie.

 

Na TVP sytuacja jest zgoła odmienna. Reklamowane teleturnieje czy inne programy rozrywkowe lecą nie od dziś. Każdy ich fan dokładnie wie o której godz. są emitowane i nie ma potrzeby dodatkowo przypominać o nich - zwłaszcza podczas emisji filmów. :evil:

 

Dzisiaj na TVP1 podczas emisji "Mody na sukces" to przeszli samych siebie. Nie dość, że pod logo przez cały czas była olbrzymia informacja, że "Śpiewaj i walcz dziś o ..." to jeszcze (chyba dla dodatkowej pewności, gdyby ktoś przypadkiem tego nie zauważył :lol2: ) puszczali w dolnym prawym rogu okienka z tą samą informacją !!!

 

Na TVP2 z kolei zauważyłem, że jeszcze lepiej wykorzystują wolną przestrzeń na ekranie. Nie dość, że pojawiają się wyskakujące okienka w dolnym prawym rogu, to jeszcze wrzucają te same treści (w trochę inny sposóB) w lewy dolny róg !!!

 

Ciekawe co jeszcze wrzucą w środek ekranu? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zap z TV 4 jest stary ale uwierz mi na słowo, że grafiki z reklamami teraz też się pojawiają, konkursy SMS również. Nie jest to jednak całodobowa praktyka tak jak to ma miejsce w TVP 2. TV 4 wybiera sobie programy, które w szczególny sposób zaśmieca. Na "Włatcach much" często można trafić na takie ekranowe śmieci ale nie na każdym odcinku. TVP 2 niestety kopiuje wszystkie komercyjne rozwiązania, inne kanały TVP również. Brak wizji, pomysłów - tylko kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej denerwuje odgapienie od TVN i Polsatu zapowiedzi następnego programu podczas napisów końcowych poprzedniego - wtedy, kiedy obraz ściska się do połowy szerokości, a na drugą połowę wjeżdża zapowiedź - też ściśnięta. Przez to niszczy się końcówkę filmu i klimat, bo często podczas napisów końcowych są puszczane np. wpadki podczas kręcenia filmu czy po prostu epilogi, po których jadą już napisy, że o muzyce już nie wspomnę. Te reklamy wjeżdżają też w momencie, kiedy lektor czyta, kto przygotował polską wersję filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje telewizyjne z reguły mają obowiązek wyemitowania tekstu końcowego o którym mówisz, później mogą robić z obrazem i dźwiękiem co im się żywnie podoba. Dawniej TV4 po odczytaniu regułki kto, co i dlaczego, od razu emitowała blok reklamowy, pomijając całkowicie napisy. To było nagminne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...