Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat
mediamikser.pl[/url]":e3xaqi41]Trwają zdjęcia do najnowszego serialu familijnego ATM Grupy. Produkcję wiosną pokaże TVP2.

We Wrocławiu trwają zdjęcia do serialu „Licencja na wychowanie”, najnowszej produkcji firmy ATM Grupa.

W rolach głównych pojawią się m.in.: Jolanta Fraszyńska (na zdjęciu), Joanna Orleańska oraz Cezary Kosiński i Dariusz Wiktorowicz.

Czyli znamy już pierwszą nową produkcję wiosenną TVP 2. A podobno cała Telewizja Polska jest w wielkim kryzysie finansowym... Mimo to jednak o widzach nie zapomnieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dziś oglądałem "Wideotekę Dorosłego Człowieka" i przypomniało mi się co jest jedyną rzeczą za jaką tego programu nie lubię, a chodzi mianowicie o to, że krew mnie zalewa jak oglądam teledyski do tych wszystkich starych piosenek (do których często nawet nie podejrzewałem, że teledyski, czy w ogóle telewizyjne nagrania wykonań powstały) najczęściej tylko we fragmentach !

 

Gdyby w "TVP" byli rozsądni ludzie, to już dawno stworzyliby niekodowany kanał np. o nazwie "TVP Retro", gdzie właśnie takie archiwalne materiały możnaby zawsze obejrzeć (nie tylko muzyka, ale np. "Kwant", "Sonda", "5-10-15", Adam Słodowy, czy pies "Pankracy") !

 

Taki kanał byłby moim zdaniem WYBITNIE niskobudżetowy (bo przecież żadnych praw nie trzebaby kupować), a według mnie BARDZO przydatny (większość z tych materiałów nie jest przecież nigdzie dostępna dla przeciętnego widza) i "misyjny" (pokazujący historię "TVP"), tylko nikt "decyzyjny" w "TVP" nie umiał i nie umie na pomysł jego uruchomienia wpaść i całe to archiwum się marnuje !

 

Przepraszam, że trochę nie w temacie, ale MUSIAŁEM o tym napisać (jak coś to proszę o utworzenie osobnego wątku "TVP Retro") :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie zaczęło WKURZAĆ, że ostatnio na napisach końcowych seriali zaczęli "wmiksowywać" zwiastuny innych pozycji (co zresztą przejęli z "TVNu" i "Polsatu"), bo czasem np. na napisach "Barw Szczęścia" leci jakaś fajna piosenka i nie można się teraz spokojnie w nią wsłuchać :D!

 

Według mnie w ogóle tego typu "wmiksowywanie" powinno być zabronione, bo w pewnym sensie narusza prawa autorskie (widz ma utrudnione zapoznanie się z listą autorów danego programu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ściąga wszystkie komercyjne rozwiązania od Polsatu i TVN. Zapowiedzi pod logo, miksowanie napisów, zapowiedzi na napisach, wyskakujące w trakcie filmów zapowiedzi. TVP nieudolnie kopiuje rozwiązania konkurencji. Szkoda, że nie kopiuje sposobu pokazywania transmisji sportowych bo nawet najbardziej nieudolna kopia byłaby lepsza od tego co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację wystarszy obejrzeć magazyn "Szybka piłka". Ostatni trwał prawie 10 minut krócej niz było w programie. Prowadzący co chwila przerywał i popędzał komentujących. Na koniec pokazał 11 kolejki i nie dość, że nie przeczytał kto w niej się znalazł to nawet nie pokazał tabeli po ostatniej kolejce. Żenada. Nie rozumiem po co kupowali prawa do pokazywania bramek jak teraz to dla nich zło konieczne, które trzeba pokazać. Nie wspomnę już o godzinie o której emitowany jest ten magazyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi się dla odmiany podoba w "TVP2" (nie można ciągle krytykować :D ), to "Kulisy M Jak Miłość", bo zawsze to miła wstawka dla fanów (zresztą w ogóle ja seriale "TVP" jakoś bardziej "czuję", niż inne, poza "Teraz Albo Nigdy" i dziwię się "TVN", że takiej "Majki", czy "Brzyduli", które powstają na licencji potrafi wyprodukować ponad 100 odcinków, a "TAN", będący pomyślem POLAKÓW zostało dość szybko zakończone... - potwierdza to tylko moje zdanie, które już kiedyś napisałem na tym forum, że "TVN" umie teraz "jechać" tylko na licencji, a to dla mnie sprzeczne z "tradycją" rodziny Walterów, chociaż może źle ją rozumiem...) :D . Inne stacje jakoś "kulisów" swoich seriali nie wprowadzają, a moim zdaniem mogłyby na tym zyskać (więcej, niż robiąc tylko wywiady na ich temat np. w "Dzień Dobry TVN").

 

Jedyne co mi się w sprawie kulisów "M Jak Miłość" NIE PODOBA, to STANOWCZO za długa przerwa między odcinkiem, a kulisami (10 do nawet 12 minut !)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ściąga wszystkie komercyjne rozwiązania od Polsatu i TVN. Zapowiedzi pod logo, miksowanie napisów, zapowiedzi na napisach, wyskakujące w trakcie filmów zapowiedzi. TVP nieudolnie kopiuje rozwiązania konkurencji. Szkoda, że nie kopiuje sposobu pokazywania transmisji sportowych bo nawet najbardziej nieudolna kopia byłaby lepsza od tego co jest.

 

TVN rzadko stosował np. reklamy w trakcie napisów końcowych. Nawet Polsat który mocno eksploatował tą formę powoli od tego odchodzi.

Wg. mnie to ma być sygnał, że TVP robi się komercyjna. Wiecie takie ;) Wsadzimy wam reklamę za nie płacenie abonamentu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to,co zrobili wczoraj w "Hicie dekady" to jest naprawdę dziwne :woot:

Program był o latach 50. Zaprosili Ninę Andrycz (żonę p.Cyrankiewicza).Jej mąż był premierem PRL i komunistycznym zbrodniarzem.A oni sobie mówią jaki on był fajny i co robiono na balach rządowych w czasach stalinowskich :crazy:

To jest przykład upolitycznienia TVP.Dwójka należy do SLD,więc oni zrobili program, który promuje ten okres historii, no bo o jakich dekadach mogą robić program?Bo o opozycjonistach oczywiście tam nic nie ma.Trzeba zachować proporcje i umiar ,wg mnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz... i będziesz we wszystkim doszukiwał się politycznych analogii?

To jest program o życiu a nie o polityce.

Co mają opowiadać jak zsyłali na Syberię ludzi w programie rozrywkowym?

Tutaj po prostu pokazano jak bawili się ludzie z wyższych sfer. Innych wyższych sfer wtedy nie było...

 

Program jest całkiem fajny i mieszanie do niego polityki jest nie na miejscu, Na pewno pojawią się też lata '90 i '80. Bądźmy o to spokojni.

Proponuję trochę dystansu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy ze środy na czwartek, 7-8 kwietnia natrafiłem na TVP2 z nadajnika naziemnego na coś takiego:

2010040801.th.jpg

Sprawa dotyczy nadajnika w Mysłowicach (Katowice Kosztowy), pozostałe programy działały normalnie, pasy były tylko na TVP2.

W sumie nie wiem jak długo taki stan się utrzymywał. Jak włączyłem telewizor to już tak było, a później się uśpiłem...

Nie pamiętam abym widział kiedykolwiek wcześniej podobne pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...