Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, jaszek napisał:

Poza tym nie kumam, czego chce Wojewódzki. Jego nazwisko padło wyłącznie w kontekście tego, że jeśli tam byłeś, to może coś widziałeś i jeśli tak było - powinieneś powiedzieć. A reakcja gwiazdy TVN jest moim zdaniem niemal histeryczna. 

Jak nie kumasz to polecam lekturę komentarzy pod postem Wojewódzkiego na facebooku. Wylało się na niego wiadro pomyj, wielu ludzi nazywa go "pedofilem" czy "zboczeńcem". No naprawdę, dlaczego on tak reaguje?

Polecam też sprawdzić korespondencje smsową pomiędzy Borysem Szycem a Latkowskim. No cóż, Pan reżyser nie sprawia tam najlepszego wrażenia, delikatnie mówiąc.

 

Film jest w zasadzie o dwóch szemranych typach, którzy powinni za swoje czyny otrzymać surowe kary oraz żałosnym wymiarze sprawiedliwości, który przez lata niewiele potrafił zrobić w tej sprawie. Celebryci są doklejeni na siłę, no bo kliknięcia się potem będą zgadzać. Napuszczanie zwykłych Polaków na celebrytów nic dobrego nie da.

A ten film zupełnym przypadkiem leci akurat kilka dni po premierze filmu Sekielskiego w internecie i przed premierą w konkurencyjnej telewizji.

Edytowane przez mrozio11
  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby film potrzebny, trzeba tępic pedofilów itd. pewnie wszyscy się zgodzimy. 

Tylko jak to bywa w TVP od jakiegoś czasu, pomówienia, insynuacje, niedopowiedzenia itp niby oskarżyć .... ale bez dowodów winy. 

Dla mnie niestety film p. Latkowskiego nie jest czymś co ma pokazać i napiętnować pedofilów .... to odgrzewany kotlet dla zupełnie innych celów. 

 

Edit.... żeby z taką przeszłością ( rozumiem każdy popełnia błędy) brać "grubą kase" z publicznych pieniędzy za swoją twórczość.... to szacun?

Edytowane przez Sebek00
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film nie wniósł zupełnie nic nowego do sprawy. Jest odgrzanym kotletem, którym zajmował się TVN wraz z Wyborczą. Już wczoraj po tym jak po filmie zaczęły lecieć nazwiska można było wyczuć po co film został wyemitowany. Dziwnym trafem pojawiły się tam nazwiska osób związanych z TVNem w mniejszym bądź większym stopniu. Oczywiście skończyło się to wiadrem pomyj i hejtem w stronę Szyca czy Wojewódzkiego mimo iż Latkowski rzucił sobie nazwiskami bez żadnego poparcia w dowodach. Niektórzy pięknie się wzbogacą na pozwach w kierunku TVP i reżysera ;)

Poza tym taki zabawny fakt; Kilkanaście minut po filmie Prokuratura ruszyła ze śledztwem. Przez ponad rok po pierwszym filmie Sekielskiego nawet nie ruszyli palcem. To chyba dobitnie pokazuje po co odbyła się wczorajsza emisja.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że sprawa pedofilji wśród celebrytów i nie tylko szybko zostanie zamieciona pod dywan!!! .Zbyt ważni ludzie za tym stoją !!! To co pokazali,to kropla w morzu. Nocny świat ,nie tylko w trójmieście jest chermetyczny,ale też otoczony patronatem.Nikt też nie będzie kąsał ręki,która daje dobrze zarobić.Tylko najbardziej mi żal tych ładnych dzieci z biednych rodzin,którzy dla nowych ciuchów zrobią wszystko.Temat znany od lat,ale nikt ze świata celebrytów,sędziów,czy władzy nie będzie donosić na siebie. W latach 80-tych byłem stałym bywalcem nocnych klubów i moteli w trójmieście.Byłem też tam ,,bramkarzem"   TVP  pokazała jednak,że jest nadzieja na ich zdemaskowanie.Osobiście czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP jak TVP, nie mogli zrobić normalnego dokumentu, jedynie żeby przykryć film Sekielskich i zasugerować że ludzie z konkurencyjnej stacji są wplątani w pedofilie. To już nawet nie jest żałosne, to jest straszne że telewizja mająca w sobie tyle nienawiści ma jeszcze takie grono które popiera to całe szambo które leci na wszystkich którzy nie zgadzają się z władzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I macie swojego super dziennikarza śledczego Latkowskiego z licznymi pozwami o zniesławienie i to przed laty nie teraz oraz samego borykającego się z prawem. Póki co panuje oburzenie, że wplątał celebrytów w pedofilię tylko dlatego, że bywali w klubie w którym bywały tysiące osób. Bez żadnych dowodów, tylko po to by zyskać rozgłos. W sumie niczego innego się nie spodziewałem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Falcon napisał:

A na czym żerują Sekielscy?

Widziałeś w dokumentach Sekielskich insynuacje? Bo ja widziałem konkretne relacje świadków, oskarżających konkretne osoby i wykazanie jak cała instytucja od lat chroni sprawców.

Wybacz ale pytanie które stawiasz świadczy o tym że nie rozumiesz istoty dziennikarstwa śledczego.

W dniu 21.05.2020 o 13:17, jaszek napisał:

Narracja, że TVP chce odwrócić uwagę od filmu braci Sekielskich słabo się broni. Dlaczego? Publikacje znakomitych dziennikarzy na tematy poruszone przez Latkowskiego sięgają 2014 i 2015 roku, a więc na długo przed filmem Sekielskich. Mógłbym więc złośliwie to odwrócić - film Sekielskich przykrywa problem wśród celebrytów. Ale tego nie robię. Dlaczego? Bo to nie ma znaczenia. Tu i tu bagno. 

Chyba sam autor filmu daje Ci odpowiedź w temacie w wywiadzie dla Radia Zet, które opisuje dzisiejszy Onet:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sylwester-latkowski-powiedzcie-wreszcie-czego-byliscie-swiadkami/mbvb9dp

 

Cytat

- W 2010 nic się nie stało, w 2015 nic się nie stało. Pedofilia to są wymysły. Pedofilia jest tylko w Kościele, prawda? - ironizował. Beata Lubecka odpierała, że np. w filmie Sekielskich o księżach-pedofilach zostały przedstawione dowody na winę oskarżonych.

- Żyjemy w środowisku hipokrytów, media w Polsce to hipokryzja - ocenił. - Tylko i wyłącznie okazuje się, że pedofilia jest w Kościele - mówił Latkowski. Stwierdził też, że "Jacek Kurski miał przynajmniej dać odwagę na ten film, Edward Miszczak nie dał złotówki".

 

Wymowna jest też wymiana korespondencji sms którą ujawnił Borys Szyc. Zaczyna być coraz ciekawiej :)

W dniu 21.05.2020 o 10:36, jaszek napisał:

Poza tym nie kumam, czego chce Wojewódzki. Jego nazwisko padło wyłącznie w kontekście tego, że jeśli tam byłeś, to może coś widziałeś i jeśli tak było - powinieneś powiedzieć. A reakcja gwiazdy TVN jest moim zdaniem niemal histeryczna.

Odpowiedź na Twoje pytanie https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/internauci-grożą-śmiercią-borysowi-szycowi-i-kubie-wojewódzkiemu-policja-w-sieci-nikt-nie-może-czuć-się-bezkarny/ar-BB14sbi7?ocid=spartandhp&MSCC=1590150286

Cytat

Po dyskusji w TVP fala hejtu i groźby śmierci

Po dyskusji, która odbyła się w studiu TVP, osoby publiczne spotkała fala hejtu. Na stronie na Facebooku Kuby Wojewódzkiego pojawiły się setki nienawistnych komentarzy. A Borys Szyc ujawnił, że dostaje wiadomości zawierające groźby śmierci. Opatrzył je hasłem: "próbka twórczości od rodaków po słowach Latkowskiego".

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 19:56, Vinni napisał:

Film nie wniósł zupełnie nic nowego do sprawy. Jest odgrzanym kotletem, którym zajmował się TVN wraz z Wyborczą. Już wczoraj po tym jak po filmie zaczęły lecieć nazwiska można było wyczuć po co film został wyemitowany. Dziwnym trafem pojawiły się tam nazwiska osób związanych z TVNem w mniejszym bądź większym stopniu. Oczywiście skończyło się to wiadrem pomyj i hejtem w stronę Szyca czy Wojewódzkiego mimo iż Latkowski rzucił sobie nazwiskami bez żadnego poparcia w dowodach. Niektórzy pięknie się wzbogacą na pozwach w kierunku TVP i reżysera ;)

Poza tym taki zabawny fakt; Kilkanaście minut po filmie Prokuratura ruszyła ze śledztwem. Przez ponad rok po pierwszym filmie Sekielskiego nawet nie ruszyli palcem. To chyba dobitnie pokazuje po co odbyła się wczorajsza emisja.

Co ciekawe w Zatoce Sztuki bywali m. in. Karol Strasburger, czy Teresa Lipowska...  Ich nazwisk jakoś Latkowski nie wymienił w swoim filmie. Obejrzałem ten film z ciekawości, bo miał odkryć jakieś tajemnice znanych celebrytów, a o celebrytach nic się nie dowiedziałem. Przykra sprawa to co się tam działo w Sopocie. Pytanie tylko gdzie byli rodzice tych dziewczyn, bo że 14-latki łażą po nocnych klubach, to chyba nie jest normalne. Ja wiem, że Ci celebryci pewnie nie jedno mają na sumieniu, ale Latkowski nic na nich w tym filmie nie pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ezequiel93 napisał:

Co ciekawe w Zatoce Sztuki bywali m. in. Karol Strasburger, czy Teresa Lipowska...

A czy ta dwójka broniła tego miejsca po pojawieniu się doniesień prasowych o tym, co tam się działo? Jeśli tak, to wklej proszę, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie to, że aż tak można odbiec od meritum sprawy. Armia ludzi szuka teraz haków na TVP i autora filmu, a jest głucha na to wszystko, co wiadomo już od 2014/2015 roku. Brak słów. Jak można aż tak bardzo dać się zmanipulować medialną narracją odwracającą dzisiaj uwagę od istoty problemu. Skoro problemu nie ma, to prezydent Sopotu Pan Karnowski oszalał, bo wygaduje dzisiaj straszne i okropne rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kto tu manipuluje? Sprawa tego Krystka, to jedno... Dobrze, że została przypomniana, ale po co autor filmu wyciera sobie buzię celebrytami antypis, nie pokazując w filmie żadnych dowodów na ich winę? Będzie kolejny film, w którym się okaże, że jeden z drugim byli świadkami, albo sprawcami przestępstw, to sam przyklasnę Latkowskiemu. Dzisiaj niestety nagrał totalny [beep] na zlecenie TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jaszek napisał:

Przeraża mnie to, że aż tak można odbiec od meritum sprawy.

A jakie jest meritum, bo się juz pogubiłem? To że jakiś artysta sfotografował się w obronie klubu który chciano zamknąć (pytanie na ile wówczas byli świadomi z jakiego powodu), czy to że prokuratura od 2015 roku nie poradziła sobie z problemem?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dvbtowiec napisał:

pytanie na ile wówczas byli świadomi z jakiego powodu

To nawet ja wiedziałem z jakiego powodu. Ty tak naprawdę, czy teraz żartujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że jesteś w stanie za nich wszystkich oświadczyć, że wiedzieli o problemie i świadomie  się fotografowali aby dać dowód na to że mają coś na sumieniu? Zastanawiam się co chcesz wykazać? Bo jeśli coś sugerujesz, to powiedz to wprost. Przypuszczenia doprowadziły do hejtu w necie i gróźb karalnych. Czy to jest uczciwe?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto odbiega od meritum sprawy? Cały film stworzony przez Latkowskiego jest nagrywany pod tezę. Dodatkowo pod tezę, która nie ma żadnego potwierdzenia w jakichkolwiek dowodach. Rzucił nazwiskami, później w "Zetce" walnął kolejnymi oskarżeniami i tyle go było słychać, bo został zmiażdżony argumentacją ze strony osób, które oskarżył nie mając dowodów.

Poza tym sprawa jest znana od dawna. GW oraz TVN ją nagłośniły, sporo się w niej wyjaśniło, pojawiły się osoby skazane i tyle. Nadal nie wiemy wszystkiego, ale jakoś nie widziałem działań prokuratury w tej sprawie. Zabawne, że po filmie Latkowskiego w TVP prokuratura natychmiast wszczyna jakieś śledztwo nie mając nic nowego, a kiedy Sekielski daje nazwiska na tacy dziwnym trafem wszyscy milczą.

 

Poza tym @jaszek piszesz o bronieniu tego miejsca. Wiesz, że był to normalny lokal i to stosunkowo popularny z racji dobrego położenia? Przewinęły się tam tłumy ludzi, także celebrytów. Uważanie, że musieli coś widzieć jest po prostu śmieszne. Nie przeczę, że w KAŻDYM środowisku są pedofile, także wśród celebrytów. Tylko do oskarżenia potrzeba dowodów. Nie rzucenia kilku nazwisk na zasadzie - "Wy coś wiecie, powiedzcie", szczególnie że dzień później Szyc obnażył metody reżysera. Popatrz co się dzieje w internecie na profilach oskarżonych osób. Tak oto łatwo zniszczyć komuś życie prostymi pomówieniami.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj w tym filmie zaszła inna kwestia. Latkowski to taki internetowy flamer, czyli człowiek który rzuci jakas bomba i patrzy jak się to wszystko pali. Przecież on mógł powiedzieć wszystko. Gdyby Tusk był tam chociaż na herbacie, a ma przecież stosunkowo niedaleko to pewnie i jego imię by wciągnęli w ten materiał. Super, że tworzył artykuł 5 lat, ale dziwnym trafem wypłynął zaraz po materiale Sekielskich. Nie wspominam już o jego przeszłości kryminalnej, bo kto wie co i on robił. A jego korespondencja smsową z Borysem Szycem? Jeżeli to nie był fake, a wątpię aby był to kompletnie dyskredytuje go jako dziennikarza, jakieś grozby, pisanie pod wpływem czy najzwyczajniej w świecie nękanie jakoś nie przemawia do mnie. Ale wiadomo że dla TVP ich ból jest lepszy niż mój. A tak już o samym meritum sprawy. Co tak naprawdę powinno nas zastanawiać. Dlaczego tak wstrząsające są sytuacje z pedofilia u księży to fakt tej bliskości między katem a ofiarą. Przez całe życie możesz nie spotkać jakiegoś dziennikarza, polityka czy wspomnianego murarza, ale z księdzem masz do czynienia, bo spotykasz go na lekcjach religii, dajesz swoje dziecko mu pod opiekę podczas przygotowań do pierwszej komunii świętej czy bierzmowania i mu ufasz. Sam pamiętam jak w drugiej klasie podstawówki mieliśmy takiego młodego księdza, którego praktycznie całą klasą odprowadzalismy po szkole do parafii. Gdy sobie teraz pomyśle że mogłoby być inaczej, a my na szczęście tam tylko w ping ponga z nim graliśmy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bober1 napisał:

Sam pamiętam jak w drugiej klasie podstawówki mieliśmy takiego młodego księdza, którego praktycznie całą klasą odprowadzalismy po szkole do parafii. Gdy sobie teraz pomyśle że mogłoby być inaczej, a my na szczęście tam tylko w ping ponga z nim graliśmy.

Znam osobiście wielu naprawdę wspaniałych księży, którzy są naprawdę porządnymi ludźmi. Więc generalizowanie, że to pedofile jest [beep]kie.

 

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wywiadu po filmie jak i w Radiu ZET. Latkowski nie zarzuca żadnej znanej osobie pedofilii. Pokazał w swoim filmie,że już po wybuchu afery pedofilskiej i reakcji prezydenta miasta Sopot te osoby zaangażowały się w akcję obrony tego miejsca.  Tak jak redaktor Mikolaj Podolski uważam,że powinny się z tego wytłumaczyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobiście wielu naprawdę wspaniałych księży, którzy są naprawdę porządnymi ludźmi. Więc generalizowanie, że to pedofile jest [beep]kie.
 
 
A ja znam Kasię, ofiarę pefodila z kociola Chrystusowcow w Stargardzie, i unikanie wypłacenia odszkodowania przez wiele lat i bezczelne zabiegi adwokatów tegoż zakonu, i co z tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djadijos napisał:

Znam osobiście wielu naprawdę wspaniałych księży, którzy są naprawdę porządnymi ludźmi. Więc generalizowanie, że to pedofile jest [beep]kie.

 

 

Ale ja w tej części swojej wypowiedzi nie generalizowalem i nie wrzucałem wszystkich do jednego worka tylko głęboko oddychałem bo mieliśmy dużo z ksiezami wspólnego i niczego takiego nie było. Oczywiście takich sytuacji jest promil więc trudno je wyłapać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

@wislok Wytłumacz to wszystkim hejterom, którzy oglądając to samo co Ty, wyzywali wymienione osoby od pedofili.

W różnych miejscach piszę to samo- na blogu, forach, twitterze. Nie wchodzę na profile znanych osób, nie rozerwę się :) 

Dziś o 17.55 koncert z okazji Dnia Matki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...