Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 września o 21:00 w Jedynce retransmisja koncertu inauguracyjnego 1 Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych w Warszawie.

 

7 września o 20:30 Jedynka pokaże mecz w ramach Ligi Narodów UEFA Włochy - Polska ze stadionu w Bolonii, natomiast 11 września o 20:30 mecz towarzyski Polska - Irlandia ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić TVP1 za widowisko ''Wolność we krwi''. Co prawda oglądałem to na Polonii, to jednak było to bardzo ciekawe widowisko pokazujące 100-letnią babcie, która opowiada wnuczce historię Polski w latach 1918-2018. Scenariusz był dość naiwny (wątek radiowca), gdzie również pojawiło się sporo znanych piosenek - np. ''W stronę słońca'' pochwalająca komunizm czy ''Witajcie w naszej bajce'' w scenie, jak ZOMO-wcy tańczą i śpiewają przy przemówieniu Jaruzelskiego z 13 grudnia 1981 roku. Narratorem widowiska był Radosław Pazura.

 

''Wolność we krwi'' przypominało mi inne widowisko, a mianowicie mówiąc ''Księgę Aniołów i Ludzi'' z 2014 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne widowisko. Dobrze, że w telewizji też pokazali. Oglądałem na żywo na placu Piłsudskiego, ale mogłem teraz sobie porównać, jak to wygląda w TV. Widowisko było przygotowane niestandardowo, jak zapowiadał na początku narrator, co choćby przejawia się doborem komercyjnych, skocznych piosenek do poważnych wydarzeń historycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od września, w soboty o godz. 14:10 pojawi się program ''Jak to działa?''

 

Matko, tego gniota wciskają na 14:10? O 9:30 była odpowiednia pora, sam pamiętam że w trakcie konkursu skoków zasypało mnie, odpaliłem TVP 1 przez WP Pilot, i patrzyłem chwilę na "Jak to działa". Słabiutko, dziwię się że oni to ciągną od 2012/2013 roku. Te ciekawostki niby w celach edukacyjnych, ale są nierozwinięte i właściwie nic nie można się z nich dowiedzieć. Leci jeszcze o 22:40 na TVP ABC, a przynajmniej leciał. To już lepiej puścić tysięczne powtórki "KK" niż to. I śmieszne fake-newsy ze strony Brzózki. Np. że trufle letnie rosną na powierzchni. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grona prowadzących ''Alarmu!'' TVP1 dołączył Mirosław Rogalski - jeden z pierwszych prowadzących ''Uwagi!'' TVN-u oraz autor słynnego materiału z 1999 roku dla ''Faktów'' TVN, który dotyczył niedyspozycji ówczesnego Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego podczas wizyty w Charkowie na Ukrainie.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W październiku TVP1 według cennika pokaże:

3.10 - mecz Ligi Mistrzów UEFA (o 20:50)

11.10 - mecz Ligi Narodów UEFA: Polska - Prtugalia (o 20:50)

13.10 - rozmowa na Dzień Papieski (po Wiadomościach)

14.10 - koncert na Dzień Papieski (o 17:30)

14.10 - mecz Ligi Narodów UEFA: Polska - Włochy (o 20:50)

16.10 - koncert z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża z Krakowa (o 21:00)

24.10 - mecz Ligi Mistrzów UEFA (o 20:50)

31.10 - orędzie na Wszystkich Świętych (po Wiadomościach)

 

Co ciekawe Jedynka nie pokaże 21.10 Wieczoru Wyborczego. Od 6.10 o 16:45 będą emitowane Audycje Komitetów Wyborczych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji transmisji spotkań z MŚ w siatkówce nie będzie premierowych programów nadawanych w piątek, sobotę i niedzielę po Wiadomościach, transmisje mają się zaczynać około 20:10 (czyli najpewniej będą wchodzić na 2 set). Z racji tych zmian piątkowy film "Odnaleźć nadzieję", planowany wstępnie na 22:35, jest teraz wpisany na 21:50 (chyba że się gra przedłuży no to wtedy film też będzie nieco później).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...