Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem dzielenie seriali na sezony, to najgłupszy pomysł jaki można byłoby znaleźć. Wiem, wiem po amerykańsku to wypada i pewnie lepiej brzmi. A po polsku to jest sezon na grzyby, ryby, wczasy i inne. Ale na pewno nie na serial. Wolę numerację a jeśli już dzielić, to na części. Cały czas mowa o serialach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można zacząć oglądanie "Detektywa Monka" czy "Simpsonów" od najnowszego sezonu i tak każdy będzie mniej-więcej wiedział, o co chodzi.

Jest różnica między "wiedzeniem" a "mniej więcej wiedzeniem". Obyś nigdy nie został dyrektorem programowym.

 

bogdan425 - tak jak Ty uważam, że sezony to głupota. Tu Polsat ma ode mnie plus bo w programie telewizyjnym używa normalnej numeracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sezony" wchodzą na stałe także w polską świadomość. Wystarczy popatrzeć na produkcje własne TVN-u, gdzie numerkami oznacza się kolejne roczniki programów, np. "Zakup kontrolowany 9" czy "Uwaga Pirat 3". A jeśli chodzi o uwagę co do dyrektora programowego, to trochę przesadziłeś. Osobiście zacząłem oglądać te seriale "od środka" (Monka od 4, a Simpsonów od 12) i po 2-3 odcinkach wyłapałem już wszystkie niuanse. Poza tym w takich produkcjach rzadko zagłębia się aż tak wstecz, np. wracając wspomnieniami do 1 odcinka. Takich przykładów mógłbym podać znacznie więcej, np. "South Park", "Sprawa dla Frosta", "Futurama" i inne. Osobiście nawet wolę takie seriale, w których każdy odcinek jest odrębną historią/przygodą (ewentualnie czasem zdarzy się 2-3 odcinki na jeden temat) niż takie wieloodcinkowe produkcje, jakie robi np. TVP. Może i są dobre, a nawet bardzo dobre, tylko że człowiek zawsze coś przegapi! Poza tym na wiele produkcji TVP natrafiam właśnie przy 3 czy 4 odcinku i już totalnie nie wiem o co chodzi. A wszystko to przez to, że te seriale nie są jakoś wystarczająco promowane w samej TVP. Dużo bardziej wolą dawać reklamy "Tak to leciało" czy "Śpiewaj i walcz". Przykładowo przedwczoraj na TVP leciał film "F/X". Obejrzałem go z miłą chęcią, ale wczorajszą kontynuację "F/X 2" już przegapiłem (włączyłem od środka), bo nikt nie poinformował mnie, że takowa będzie lecieć. Wprawdzie mogłem sprawdzić program na następny dzień, ale nie mam tego w zwyczaju. Czasami takie kontynuacje lecą np. w następny tydzień, albo w ogóle jakoś niezrozumiale dla mnie. TVP mogłaby informować o emisji następnych odcinków po zakończeniu poprzednich! Wtedy ustawiłbym sobie przypomnienie w komórce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyrektora programowego to nie była do Ciebie personalna uwaga tylko nie chciałbym by ktoś nakazywał mi oglądanie czegoś od 458 odcinka czy od 12 sezonu. Jak chcę oglądać coś od środka to chcę świadomie przegapić te odcinki a nie z czyjegoś nakazu lub decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie telewizja nie ma obowiązku pokazywania serialu od początku istnienia, jeżeli chce puścić najnowszy sezon na swojej antenie. Tym bardziej w serialach takich jak "CSI: Kryminalne zagadki" czy innych, w których każdy odcinek to odrębna historia. Zwykle sezony różnią się np. nową czołówką czy czasem, w jakich się rozgrywają. Nikt nie puszcza serialu od środka sezonu, ale też nie można wymagać, by ktoś chcąc puścić 4 sezon, musiał wcześniej puścić 3 poprzednie. A jeśli TVP puszczała je np. 2 lata temu, to czy znowu musi, bo widzowie już zapomnieli, a niektórzy jeszcze nie widzieli, czy już nie? To jedno z wielu pytań, jakie można sobie postawić. Na przykład TVP puszczała "Simpsonów" w latach 1990-91. Czy chcąc puścić ich teraz, będzie "rozgrzeszona" z 3. sezonów, czy musi je powtórzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "sezon" jest niezbyt trafne, moim zdaniem bardziej odpowiednie byłoby "seria".

"Sezon" zwykle rozumiemy jako coś co się dzieje co roku w sposób regularny, natomiast sezony seriali wypuszczane są nieragularnie, czasami dwa razy w ciągu roku.

 

We wspomnianym "CSI" niektóre wątki przewijają się przez wiele odcinków, np. wątek modelarza w "CSI: LV". Nie wiedząc co było we wcześniejszych odcinkach, reakcja śledczych na niektóre fakty jest niezrozumiała dla widza.

 

Ale to jest wszystko pikuś.

Jedno z "lepszych" zagrań TVP to pominięcie całego sezonu (jednego ze środkowych) w "Lost". Pierwszego w zasadzie nie oglądałem, wciągłem się dopiero przy drugim. Gdy przeskoczyli z trzeciego na piąty - to było "genialne"! Nie widziałem jak się wydostali z wyspy, a tutaj nagle chcą na nią wracać. Cóż... stwierdziłem, że nie ma sensu oglądać i dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "sezon" jest niezbyt trafne, moim zdaniem bardziej odpowiednie byłoby "seria".

Wszystko przez to, że są to zapożyczenia z języka angielskiego, tłumaczone czasem zbyt prostacko. "Season" rzeczywiście należałoby tłumaczyć jako "seria", tak samo jak "episode" jako "odcinek", a nie "epizod", bo epizod to coś mało znaczącego, incydent. Niestety często w języku polskim stosuje się słowo "epizod" do określania kolejnych odcinków jakiegoś programu (np. w reklamie serków Hochland).

 

Jeśli chodzi o "Zagubionych", to nie oglądałem tego serialu, m.in. dlatego że nie lubię amerykańskich "tasiemców", w których nie wiem o co chodzi (bo przegapiłem początek). Ale jeśli to prawda z tym przeskokiem z trzeciego na piąty, to naprawdę wypada pogratulować pomysłowości! Może liczyli na to, że ludzie się nie zorientują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na produkcje własne TVN-u, gdzie numerkami oznacza się kolejne roczniki programów, np. "Zakup kontrolowany 9" czy "Uwaga Pirat 3".

No i gafa. Numerkami nie oznacza się roczników, a sezon, tak jak to usiłowałeś wpierw wytłumaczyć. Bo na dobrą sprawę "Zakup kontrolowany 9" oznacza dziewiąty sezon, a nie rok emisji w TVN Turbo, które nawet nie nadaje od tak długiego czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyprawia nasza niby publiczna tv to skandal. Plebania kończy się o 18:25 ale w epg jest do 18:35 więc Jaka to melodia? zaczyna się o 18:40... I tak mamy 15 minut reklam. Ich [beep]ość i chytrość doprowadziła do tego że nikomu nie winne dzieci muszą dłużej czekać na wieczorynkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, pamiętam że kiedyś bodajże Rzecznik Praw Obywatelskich ś.p. Janusz Kochankowski wystosował pismo do TVP m.in. z pytaniem o opóźnienia w emisji "Wieczorynki", która zaczęła się o 19:13! Osobiście to sprawdziłem na chybił-trafił i w moim przypadku była to 19:11. Nie był to więc wyjątek, a nagminna praktyka ze strony TVP! Ostatnio również słyszę, że "już za chwilę zapraszamy na cośtam". Patrzę w EPG - jeszcze 15 minut! A program i tak na pewno rozpocznie się z 5-minutowym opóźnieniem. W co oni grają?

 

Numerkami nie oznacza się roczników, a sezon, tak jak to usiłowałeś wpierw wytłumaczyć.

Wiem, wiem, to był taki "skrót myślowy". Dla mnie sezon = rok (np. sezon wakacyjny), więc żeby znaleźć lepszą nazwę dla "sezonu programu" pomyślałem o "roczniku". A chyba lepiej mówić "seria". W każdym razie TVN również wykazuje się niekonsekwencją, bo program "Uwaga Pirat" zaczął numerować dopiero od niedawna, podczas gdy wcześniej wyprodukowano kilka sezonów pod numerem jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dla mnie lipą jest to, że serwisy w TVP1 i 2 są nadawane w 4:3, a nie w 16:9, o TVP Info w ogólę nie wspomnę, że jest jeszcze w 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po tym, jak TVP ogłosiła, że "od dziś jesteśmy obiektywni", wzięła się za publicyst(y)kę. Z anteny TVP1 znika program Joanny Lichockiej "Z refleksem", a zastępuje go "Flesz wyborczy" prowadzony przez... Przemysława Babiarza. Według Stanisława Wojtery (rzecznika TVP) Babiarz ma zapewnić wiarygodność programu jako osoba nie kojarzona z polityką

źródło: Rzeczpospolita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama sytuacja co na TVP Polonii tyczy się Jedynki. Zmiana ramówki na wakacyjną od 7 czerwca.

Znikają premierowe odcinki Klanu, a w jej miejsce pojawi się drugi odcinek Mody na sukces, natomiast pierwszy będzie o 16.20 po z kolei dwóch powtórkowych Klanach.

A o 18.05 godzina z polskimi kultowymi serialami komediowymi - Alternatywy 4, Zmiennicy, Czterdziestolatek... (od pon do pt)

Powtórki od początku Rancza, Ekstradycji. Pojawi się też Don Matteo od 5. sezonu. :D

 

W okresie przedwyborczym - Audycje komitetów wyborczych - od 5 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy kto co lubi. Uważam, że tym roku powtórki zaczynają się za wcześnie. W ubiegłych latach powtarzać zaczynali pod koniec czerwca. Przecież TVN czy Polsat będą dłużej emitować "niepowtórkową" ramówkę.

 

Mam taką propozycje by nowe odcinki Mody na sukces też dawać po wakacjach. Niech babcie zajmą się swoimi wnukami a nie oglądały ten amerykański tasiemiec.

 

I na koniec: Ludzie, ile razy jeszcze można oglądać w kółko te same seriale? Przecież to już nużące.

Osobiście mam nadzieję, że spadnie oglądalność stacji emitujących powtórki np. TVP, bo poza MŚ w piłce nożnej TVP serwuje nam "stare, odgrzane kotlety", nie bacząc na nasze zdrowie. A gdy nastąpi drastyczny spadek to może ktoś obudzi się z ręką w nocniku i stwierdzi, że o widza należy też dbać podczas lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tej "mody" w TVP na powtarzanie wszystkiego w wakacje! Zawsze myślałem, że człowiek po to ma wolne, żeby wreszcie móc spokojnie zasiąść przed telewizorem i obejrzeć coś ciekawego, a nie przez całe wakacje oglądać powtórki tego, co widziało się przez cały rok po pracy. Bo powiedzmy sobie szczerze, czy są takie osoby, które nie oglądają telewizji przez cały rok specjalnie po to, by w wakacje zasiąść przed nią 24h/dobę i obejrzeć wszystko hurtem? A jeśli chodzi o przyspieszone powtórki, to jest to przede wszystkim widzimisię aktorów i producentów seriali, którzy chcą szybciej zrobić sobie wolne, mimo że do prawdziwych wakacji jest jeszcze miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, o której godzinie podczas Mundialu będzie emitowany Teleexpress, bo jak mecz zaczyna się o 16:00, to mogliby dać o 16:45 w przerwie, lecz raczej nie zrezygnują z reklam w tym czasie.

 

Więc raczej Teleexpressu w czasie Mundialu, jak o 16:00 będzie transmisja meczu na TVP 1, nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mecz zaczyna się o 16:00, to mogliby dać o 16:45 w przerwie, lecz raczej nie zrezygnują z reklam w tym czasie.

Emitując Teleexpress w przerwie meczu wcale nie zrezygnują z reklam bo Teleexpress będzie tak krótki jak studio w przerwie, które w tym przypadku będzie tylko w TVP Sport i pewnie też w TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...