Skocz do zawartości

Facebook


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Korzystam głównie jako źródło informacji. Kilka razy dowiedziałem się tam o jakimś filmie którego bym pewnie nie obejrzał i innych informacji czy nawet jakiś czasem zabawnych/poprawiających humor obrazków. Ewentualnie do rozmów. Nie siedzę godzinami na nim, jakoś tak raz, do dwóch razy dziennie po 5-10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Za 2 lata w UE z Facebooka nie będzie można korzystać w wieku poniżej 16 lat. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,151424,19977378,juz-za-dwa-unia-zabroni-korzystania-z-facebooka-dzieciom-ponizej.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

 

Niby idea jest dobra, żeby uchronić dzieci od hejtów i niedozwolonych treści. Ale metoda trochę zła. Zakazami za bardzo się nie da nic zdziałać, i a tak pewnie ktoś prędzej czy później znajdzie sposób, by to obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co czytałem, to będą wymagać skanów dowodów osobistych. Tylko że tymczasowy można już mieć nawet w wieku 15 lat (sam tyle miałem, gdy wyrabiałem tymczasowy na wycieczkę do Czechosło... yyy, do samej Słowacji ;) ). A z ustawianiem daty to ja wiem, że tak można, sąsiadowi o rok młodszemu zakładałem konto na tym myku, i do teraz ma ustawiony '96, choć urodził się rok później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie przeczytałeś artykułu uważnie.

"Co to może oznaczać dla przeciętnego użytkownika mediów społecznościowych? Otóż wielce prawdopodobne, że serwisy zaczną od nas wymagać skanu dowodu osobistego. Za niestosowanie się do przepisów rozporządzenia Unia będzie mogła ukarać je wysoką grzywną."

A tak na poważnie to ktoś wymyśli pomysły aby to ominąć (albo użytkownik, albo portal społecznościowy n.p. vKontakte może zyskać na popularności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie przeczytałeś artykułu uważnie.

"Co to może oznaczać dla przeciętnego użytkownika mediów społecznościowych? Otóż wielce prawdopodobne, że serwisy zaczną od nas wymagać skanu dowodu osobistego. Za niestosowanie się do przepisów rozporządzenia Unia będzie mogła ukarać je wysoką grzywną."

A tak na poważnie to ktoś wymyśli pomysły aby to ominąć (albo użytkownik, albo portal społecznościowy n.p. vKontakte może zyskać na popularności).

I co w tym nadzwyczajnego ? Serwisy bukmacherskie czy pokerowe stosują takie rzeczy od dawna bo muszą i wiadomo, że to jest dobre rozwiązanie ze względu na to, że ich usługi dostępne są od 18 lat. Inaczej wieku użytkowników nie da się zweryfikować.  Na Facebooku akurat na dziś nie widzę, żadnej korzyści która można stracić w przeciwieństwie do bukmacherki czy poker ( gdzie masę ludzi jest banowynych i traci wygrane także, przez oszustwa z wiekiem) ale  posiadanie takich danych o wieku faktycznym użytkowników pozwoli  serwisowi pewnie jeszcze bardziej się rozwinąć choćby przez zaoferowanie właśnie w/w usług na pieniądze dla określonej grupy osób itd itd. Wiadomo, że nie jeden będzie to obchodził i już pomijając nawet lewe dowody itp a założy np. konto na kogoś innego i po faktycznym osiągnięciu tego wieku założy swoje konto na swoje dane to będzie narażony na zbanowanie bo dzisiejsze algorytmy pozwalają zweryfikować daną osobę na podstawie tego co robi, pisze, wstawia itd. 

 

Ja nie widzę sensu takiego kombinowanie bo nie widzę żadnej wartości bez której można się obejść na facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja nigdy nie przesyłałem sobie na komputer z mojego FB, kto zalajkował, kto skomentował zdjęcie itd. Co do Facebooka, to dla mnie ten portal jest bardzo fajny. Największą wadą tego portalu jest to, że ja pomimo tego, że nie robię nic złego, zawsze po kilku dniach mam konto blokowane tam na FB i mnie proszą o przesłanie skanu dowodu osobistego. No to wysyłam im raz i mi o 4-tej w nocy przychodzi wiadomość, że nie mogą z tego zdjęcia upewnić się, czy to naprawdę jestem ja :o A ja zawsze podaję prawdziwe dane osobowe! Kilka lat temu nie było jeszcze weryfikacji z dowodami na FB. Ciekawe, skąd to wprowadzili? 

Zawsze, gdy miewałem Facebooka, to na nim sobie sprawdzałem wiadomości z różnych aren, miałem polubione strony np. "Onet". A w gry Facebookowe nigdy nie grałem :)

Dla mnie ogromnymi zaletami FB są:

- duża dostępność do wiadomości

- na FB jest zazwyczaj prawie cała szkoła, więc można się łatwo kontaktować

Wadą:

- niekiedy fejki

- zawsze są osoby, które będą chciały "u****ć" i ciach zgłoszą fejka, który tak naprawdę nie jest fejkiem.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ja nigdy ale to nigdy nie korzystałem z aplikacji Messenger po tym jak ujawniono informacje że aplikacja ta p o d s ł u c h u j e  użytkowników.
W ostatnich dniach wystąpiły u mnie problemy w korzystaniu z nieoficjalnej aplikacji "Fast for Facebook" która wyświetla stronę m.facebook.com i jak dotąd wciąż wyświetlała stary interfejs wiadomości.

Obecnie po przejściu do zakładki "Wiadomości" wyświetla ona napis "kliknięty link mógł być uszkodzony lub strona mogła zostać usunięta", podobny napis pokazuje się po wejściu na stronę m.facebook.com do zakładki "Wiadomości".

Co gorsza, problemy są także przy korzystaniu z nowego interfejsu Facebooka na komputery. Jeśli jestem na jakiejś grupie lub fanpage'u, nie działa mi okienko wiadomości znajdujące się w prawym dolnym rogu. To znaczy, okienko fizycznie istnieje, ale w zakładce "Proponowane" i "Aktywni" nie pokazuje choćby jednej osoby. Taka sytuacja nie występuje, gdy jest się na stronie głównej Facebooka lub w zakładce "Messenger".

Niestety, nawet na głównej stronie Facebooka w wiadomościach wystąpił bałagan, otóż większość listy zajmują mi osoby z którymi nie mam kontaktu od miesięcy lub nawet lat, natomiast osób z którymi piszę dość często, muszę szukać w najlepszym razie na dole listy, a często w ogóle ich nie ma i żeby dowiedzieć się, kiedy ostatnio byli dostępni lub do nich napisać, muszę wchodzić bezpośrednio na zakładkę "Messenger" i odszukać historię konwersacji z tą osobą.

Nie muszę dodawać że zmianami jestem rozczarowany, a wręcz zdegustowany.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Poland napisał:

U was też w przeglądarkach mobilnych występują problemy z Facebookiem? Nie można w ogóle właczyć opcji Wiadomości :(

 

Potwierdzam. Faktycznie Facebook coś tutaj "popsuł" celowo lub nie.

Nie działa to zarówno w wersji touch.facebook.com, jak i m.facebook.com oraz zero.facebook.com aka 0.facebook.com.

Na szczęście wtyczka do multikomunikatora Pidgin na komputerze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
26 minut temu, Darek z Ozimka napisał:

Jestem zadowolonym użytkownikiem Facebook'a od Czerwca 2018 roku, zawsze można odnaleźć dawnych znajomych.

No z tymi znajomymi to jest różnie. Ja jestem na fb już ponad 10 lat a prawdziwych znajomych ze szkolnych lat i nie tylko zresztą u mnie jest jak na lekarstwo. Kumpla z których jeszcze 25 lat temu prowadziłem dyskoteki do dziś nie mogę znaleźć. Wiem, może nie ma konta, ale takich jest więcej osób co bym chciał odnaleźć za pośrednictwem fb. Znajomych mam, ale to tacy przeważnie, co mało z nimi utrzymuje kontakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...