Skocz do zawartości

Topfield SRP 2100 (TMS)


atusat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jestem zainteresowany kupnem tego modelu, w zwiazku z tym mam pytanie:

 

- czy odbiornik posiada wmontowany czytnik kart, czy trzeba dokupić odpowiedni moduł np. dla Cyfra+ ?

 

Wyczytałem też że jego uboższa wersja SRP-2410 PVR 500 gb ma taki problem:

"napisy TXT dla Canal+ nie uruchamiają sie auto - trzeba wpisać stronę z teletekstu"

 

Czy w SRP-2100 napisy uruchamiają się auto?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner nie posiada czytnika kart trzeba korzystać z modułów cam,napisy działają prawidłowo.Tuner ma wbudowany dysk o pojemności 500GB.

 

Podam parametry odbiornika:

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ POŚREDNIA 950-2150MHz

DEMODULACJA DVS-S(QPSK) DVB-S2(QPSK/8PSK)

SYMBOL RATE 1-45 ms/s(DVB-S) i 2-30ms/s (DVB-S2)

STEROWANIE DiSEqC TONE BURST /1.0/1.1/1.2/USALS

DEKODER VIDEO MPEG-2 ISO/IEC 13818,H.264/AVC

MODULATOR WYJ. BRAK

WYJŚCIE HDMI TAK

SYGNAŁY NA SCART TV CVBS,YC,S-VIDEO

SYGNAŁY NA RCA VIDEO,AUDIO L+P,COMPONENT YPbPr,S/PDiF

WYJŚCIE S/PDIF OPTYCZNE,KOAKSJALNE

ZŁĄCZE RS 232 C BRAK

PORT USB 3(1X TYŁ 2X PRZÓD)

PORT ETHERNET TAK

COMMON INTERFACE 2x

WBUDOWANY MODUŁ BRAK

WYŚWIETLACZ VFD ( NUMER I NAZWA KANAŁU)

WYMIANA OPROG. USB,OTA,ETHERNET

FUNKCJA TIMERA TAK

FUNKCJA TELETEKSTU TAK

LICZBA KANAŁÓW 7000 KANAŁÓW TV I 3000 STACJI RADIOWYCH

LISTA KANAŁÓW ULUBIONYCH 4 (PLUS MOŻLIWOŚĆ DODAWANIA KOLEJNYCH)

ZASILANIE 90-250V AC 50/60Hz

POBÓR PRĄDU 7W(czuwanie),max.60W WYMIARY 340X82X258mm, MASA OK.3,8 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki atusat,

 

jeszcze pare pytań mam - mógłbyś wrzucić jakieśnajlepiej własne screeny z epg lub innych funkcji menu tego tunera, jak tp wygląda? Ja znalazłem w internecie raptem kilka czeskich a chciałbym widzieć screeny w połączeniu z pakietem Cyfry+

 

Czy moduł Astona 2.23 będzie też dobry? Moduł CAM Cyfry+ jest chyba jednostrumieniowy a zależy mi na oglądaniu innego kanału a nagrywaniu drugiego.

Jeszcze kwestia napisów, czy posiadasz Cyfrę+? Zapytałem się o to wcześniej ponieważ zobaczyłem ten opis:

http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... -pvr-500gb

 

Proszę zerknij na rubrykę "minusy" (prawie na samym dole www), jak się do tego ustosunkujesz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner SRP 2100 TMS użytkuje mój kuzyn w pierwszych softach były problemy z napisami,ale inne softy poprawiły tą wadę słyszałem,że teraz radzi sobie dobrze.Tuner dobrze współpracuje z modułami C +oraz CP. Aston 2,23 poprawnie pracuje na tym tunerze kuzyn z niego korzysta i jest dwustrumieniowy,zaś moduł C+jest jednostrumieniowy lepiej wybrać Astona wybór należy do ciebie.Tuner jest ciekawą zabawką,ale ja na twoim miejscu szukał bym coś z Azboxa na linuxe.Posiadam Azbox-a premium plus i jestem zadowolony nie ma czego się czepiać.Odwiedź stronęhttp://www.profan.pl tu znajdziesz info związane z tunerami.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powinno się dać, ale z tego co pamiętam, jeśli plik nagrał się jako zaszyfrowany (tj. przypuszczalnie było oglądane coś innego), to trzeba go albo przynajmniej raz obejrzeć w całości z modułem albo ustawić z menu timera zdarzenie Automatyczne dekodowanie, a nagranie wrzucić do katalogu AutoDescramble na HDD. O ile pamiętam Automatyczne deszyfrowanie mogło działać albo na określonym pliku, albo mogło lecieć po kolei po wszystkich plikach w katalogu AutoDescramble, nawet usuwając ich zbędne zakodowanie kopie po zakończeniu procesu. Niestety nie mam teraz tego tunera, musisz poćwiczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Topfield 2100 TMS to odbiornik który od 3 lat chciałem mieć.Jest niesamowicie pozadnie wykonany a jego wygląd pretenduje go do poważnego sprzetu.Tak właśnie jest.To co mnie najbardziej interesuje to nie to ze ma 2 tunery,nie to ze ma 500 GB i jest centum dowowej rozrywki.Najbardziej interesuje mnie jakość podawanego na telewizor obrazu.Ta jest bez zarzutu.Na programach HD o rozdzielczosci 1080I obraz krystalicznie czysty.Pełne wyrazne kontury postaci i przedmiotów.Obraz żywy bez zakłuceń.Na kanałach SD już tak słodko nie jest.Wydaje się ze wszelkie superlatywy odbiornik obciał o połowe.Jest to co prawda zwodnicze bo jakość tych zależy głównie od nadawcy,a ci nadaja zgodnie ze swym ksiegowym który pilnuje finansów firmy.Jak któras bogatrza to wykupi szybsze przekazy czyli więcej miejsca na satelicie i obraz nam sie polepszy.Tak wiec programów SD wogule nie powinno sie oceniać bo to połowa możliwości odbiornika.W tym momencie nie mogę nadmienic że do tej pory miałem Fergusona HD 8800.Zapewne to o czym napisze oburzy znawców,ale co do jakosci samego obrazu dekoder ten naprawde nie wiele różni się od opisywanego Topfielda 2100.Sprawdzałem kilkakrotnie na Philipsie 55 cali.Naprawde niewiele ustepuje a cena jak 10:1.Ci co teraz kszykną ze to bzdura zapewne nie mieli osobiscie możliwości porównania tych dwóch dekoderów.Niestety ale ten dziadek jak dotąd mocno depcze po pietach młodzieży.Co do wad jakie zauwarzyłem to niezbyt celny pilot.Trzeba nim niestety celować w odbiornik jak do tarczy.Moduł jaki posiadam to oryginał Cyfra+.Tu pojawia sie kłopot.Odbiornik kanały SD przepuszcza bez większych problemów,ale jesli chodzi o HD już tak nie jest.Paczka TVN HD jest odbierana.Niemieckie z Astry Free też beż kłopotu,ale kanały takie jak TVP1 i TVP2 HD,oraz planete HD czy Canal+ tworza jedynie wielką pixeloze z której nie wyłania się nawet najmniejszy kontur.Najprawdopodobniej jest to wina samego modułu Cyfry+ bo slyszałem ze na Astonie radzi sobie dobrze.Do dekodera zaprzegniete są kable Alphart.Dla porównania podłaczyłem jakiś tam ogryzek i musze powiedzieć acz sam sam ze soba się nie zgadzam że różnicy jakoś nie było.Jednak jestem zwolennikiem drożych kabli i tylko takie sumienie mi pozwala stosować.Jęśli ktoś ma pytania piszczie na zodiaktwins (malpka) hotmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...