Skocz do zawartości
  • 0

Astra Hot Bird talerz Corab 60x70cm


kris_poland
 Udostępnij

Pytanie

Posiadam obecnie N, jakosc sygnalu mam na 100%,) 0% BER konwerter Maximus

chcialbym sciagnac kanaly rowniez z Astry, wiem ze da sie to zrobic, pytanie czy warto i czy to nie pogorszy odbioru z HB

 

czy na tej antenie ktora jest szeroka na 60cm wysokosc 70cm zlapie sie sygnal z astry nie tracac sygnalu z HB

jaki konwerter zastosowac, zezujacy czy dokupic drugi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja polecam monoblocka.Mam antene ok 65cm jeszcze od starego philipsa analogowego przywiezionego z niemiec w latach 90tych.Zalozylem rok temu monoblocka globo.Korzystam z tunera opticum dla TNK.Astra i Hot Bird pieknie odbiera.Sila i jakosc sa na obu satelitach podobne czyli 70% i 80%.Moj plus to to,ze mieszkam w woj.Lubuskim(zachod kraju) a wiadomo im dalej na wschod tym czasza powinna byc wieksza jesli chodzi o zezy i monoblocki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogniskową i skew ustawiasz na sam koniec dopiero po optymalnym ustawieniu odstępu pomiędzy konwerterami a odstęp jest mierzony pomiędzy osiami (środkami) LNB.

Zrobiłem jeszcze obliczenia na kilu innych typach anten 60 cm i był on w granicach 58-62mm.

PS:

Oczywiście jak Twoje promienniki mają np. po 62mm to 60mm odstępu raczej bezinwazyjnie nie uzyskasz.

EDIT:

Co prawda nie jest duża ale przypominam o poziomej dyferencji pomiędzy konwerterami wynoszącej prawie 4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

heh no i tak dzis ustawilem juz konkretnie zeza nie na swojej antenie omawianej w watku ale na antenie CP 60x 70cm ;-> w kazdym badz razie szerokosc 60

astra sygnal na 99% hB na 80% jakosc wszedzie na ok 72% i wsio hula, wiec sie da zrobic to na 60

 

ale pod warunkiem ze konwentery sa odpowiednio male, pochodze z polnocy polski, koordynaty antenty 54,42 - 18,17

swojej anteny dzis nie ruszylem bo szkoda czasu, z moimi konwenterami nic nie wycuduje

jutro jak wszytsko pojdzie zgodznie z planem postawie Triset 88, 85 x 95,

 

Co mi sie nie podoba to zamontowanie zeza

bo do oryginalnego uchwytu nie da sie zamontowac uchwyt na konwenter, jedynie co pozostaje to zakupienie:

 

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=498

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=499

 

i to powoduje ze nie da sie juz ustawic zadnego konwentera centralnie !!

 

jak to sie ma w praktyce to sie okaze, obecnie na Corab 70 (60x70) mam jakosc HB 100% sile 80%

jak na nowej antenie bede celowal na HB i bedzie mniej to wywale ja przez okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...