Skocz do zawartości

Zagraniczne DVB-T w Trójmieście


emarti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mieszkam w Trojmiescie.

Kilka lat temu pamietam dobrze jak mialem na balkonie zwykla antene szerokopasmowa. Udawalo mi sie odebrac programy z Rosji ten ich pierwszy kanal. Czasami pojawial sie tez jakis inny rosyjskojezyczny. O kanalach radiowych nie wspomne bo bylo ich cale mnostwo, takze tych ze Skandynawi. Powiem takze ze dzis majac telefon z radiem udaje mi sie odebrac stacje radiowe w jezyku skandynawskim (dokladnie nie wiem skad, obstawiam ze sa ze Szwecji).

Chcialbym Was zapytac jak oceniacie szanse odbioru np. szweckiego dvb-t w Trojmiescie? Czy komus sie to udalo w moim miejscu zamieszkania? W jakim standarcie nadawane jest ich dvb-t? Czytalem ze w mpeg-2 czy to prawda? Sporo czasu poswiecilem na to aby znalezc jakakolwiek informacje w necie na te tematy. Nie natknalem sie na zaden wykaz kanalow czy co wiecej zasieg.

Pytam o to wszystko bo tak naprawde Trojmiasto lezy posrodku kilku panstw. Niedaleko jest stad do Obwodu Kaliningradzkiego, do Szwecji a nawet choc troszke dalej do Finlandii. Bardzo mi zalezy na kontakcie z kims z mojego regionu kto probowal juz odbioru dvb-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Co z tego wyjdzie zobaczymy. Opisze na pewno na forum.

 

I co, napiszesz coś na ten temat? Moze ktoś ma jakies doswiadczenia z odbiorem zagranicznego DVB-T w Trojmiescie?

 

Witam,

 

antenka już jest kierunkowa plus wzmacniacz. W przyszłym tygodniu biorę się za sprawdzanie. O wynikach napiszę na pewno na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://satkurier.pl/news/55347/kalining ... em-br.html

 

Ciekaw jestem czy uda mi sie odebrac cos w Trójmieście? Pamietam ze kiedys bardzo dawno temu jak mialem jeszcze na balkonie antene siatkowa odbieralem jakies rosyjskie programy.

 

Czekam na wyniki "testów" forumowiczów ktorzy próbują coś odebrać w 3mieśie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tekście jest kluczowe stwierdzenie:

Obszary przygraniczne zostaną uwzględnione w drugim etapie, który będzie wdrożony w 2011 roku

Za rok będzie więc na coś szansa. Czy odbierasz Rossija 1 na kanale 12? Wiedząc, skąd sygnał jest, byłoby łatwiej ocenić. Niestety lokalizacji Rossija 1 na kanale 12 nie znam.

 

EDIT:

Chernyahovsk czasami jest osiągalny w czasie solidnego tropo, więc okresowo może się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o obszary przygraniczne to nalezy to zrozumiec w ten sposob iz obszary te to obszary przy granicy naziemnej. Sprawdzalem gdzie leza te miasta ktore sa tam wymienione, w ktorych zostanie uruchomiona cyfryzacja w pierwszej kolejnosci, nie te we wschodniej czesci, tylko te obok Kaliningradu. Znajduja sie one blizej morza tak wiec sygnal nie bedzie mial duzych przeszkod aby dotrzec do 3miasta.

 

Niestety lokalizacji Rossija 1...

 

Mowisz o analogu oczywiscie, tak? A znasz numery kanalow z Kaliningradu albo znasz strone gdzie to mozna znalezc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o analogu. Próbuj odebrać Telekanal Rossija na R12 (223,25MHz) i NTV na E25 (503,25MHz). Jeśli podczas tropo odbierzesz NTV, to masz szanse na DVB-T podczas wysokiej propagacji, bowiem jest to Chernyahovsk. Osobiście odebrałem jeszcze TNT i Rossija 24. Ale nie wiem skąd i trudno określić częstotliwość. Chętnie poznam też lokalizację Telekanal Rossija na R12. To nam dużo powie. Tym bardziej, że od Rumii możliwy jest odbiór stały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie mieszkam w Rumi. Masz jakies doswiadczenia z odbiorem innych kanalow np. ze skandynawii? Mowie tu zarowno o DVB-T jak i analogu.

 

Zastanawia mnie brak w necie info o czestotliwosciach poszczegolnych kanalow za granica. Na przyklad u nas w Polsce bez problemu znajdziesz czestotliwosci dla kazdego z miast. Szukalem szwedzkich czestotliwosci i rosyjskich ale NIE MA czegos takiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie mieszkam w Rumi

Podobno z odbiorem z Litwy czy Łotwy nie ma problemu jeśli mieszka się na północ od wzniesienia. Nie wiem, o jakie wzniesienie chodzi, ponieważ nie znam tych terenów. Dobrze jest zaopatrzyć się w solidną antenę typu Yagi, przynajmniej 19 elementów. Można próbować ze Szwecją. W czasie tropo często odbieram w Gdańsku na dipolu stacje SR. SVT podobno też jakoś daje się odebrać. W wolnej chwili poszukam szwedzkich częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

nieraz w Gdańsku na starym TV (jak miałem pare lat temu) ze zwykłej anteny siatkowej odbierałem dość dobrze jakieś 2 szwedzkie programy, nie wiem od czego to zależało ale bywało tak że kilka dni z rzędu ładnie je naziemnie odbierało (jeden program miał dużą "5" w logo) a potem nagle w ogole ich nie było przez kilka dni.

 

 

Skoro odbierało analogowy sygnał, to cyfrowy z DVB-T Szwecji chyba też do Gdańska nieraz może docierać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad polską można odbierać tropo i to zjawisko nasila się między 23 a 7 rano .

http://www.dxinfocentre.com/tropo_eeu.html

Jeśli na mapkach dxinfocentre występuje TROPO to po skanowaniu telewizora mamy szansę odebrać programy z odległości 100 – 300 km ale zdarza się że możemy odebrać z dużo dalszych odległości . :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...