Skocz do zawartości

DVB-T Lębork


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Do startu Naziemnej Telewizji Cyfrowej w moim regionie niby pozostało niewiele czasu. Ma to być koniec Marca. Mój obszar to Lębork. Dokładniej mówiąc to chyba chodzi tu o nadajnik w Nowym Skórowie. Nie wiem czy to dla mnie istotne, ale do Nowego Skórowa mam w linii prostej około 4 km, a do Lęborka ponad 20 km. Czy tak blisko położony nadajnik to dobrze czy źle? Czy jest szansa na jakieś testy przed planowanym rozpoczęciem emisji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo że mieszkam w miejscowości dość oddalonej od Lęborka (w Bydgoszcz) też mam nadzieję że w końcu w naszej części kraju będzie DVB-T, ale niestety biorąc pod uwagę bałagan istniejący w naziemnej TV cyfrowej nie liczę na to że nastąpi to na wiosnę:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy (szczególnie dzielnic południowo zachodnich na pograniczu Gdańska (Dzielnica Rębiechowo , Matarnia , Kokoszki itp) bo sam mieszkam w tych rejonach . No i od kiedy ten Lębork ma być ?

Skórowo Nowe w Gdańsku da się odebrać w analogu. Zatem z DVB-T problemu być nie powinno. Tym ciekawsze to uruchomienie będzie, że z tego obiektu idzie TVP Gdańsk. Podobnie jak z Limży (obiekt Iława/Kisielice) doskonale w Gdańsku odbieranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z prezentacji INFO TV-FM wynika, że początkowo emisja będzie prowadzona z nadajnika Lębork -Czarnówko kanał TV nr 38 oraz 45, ERP=10 kW, polaryzacja V, ND. Mapę planowanego zasięgu można odnaleźć na http://www.infotvfm.pl/pl/pliki/NadawcyTV.pdf . Telewizji nie ma i najprawdopodobniej z powodu przepychanek pomiędzy TVP i nadawcami komercyjnymi do 30 września najwcześniej nie będzie https://satkurier.pl/news/54025/uke-tlum ... dvb-t.html ! Znając polską mentalność to o kant [beep] można ten harmonogram walnąć i najwcześniej w przyszłym roku coś ruszą :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ciekawe z którego nadajnika będzie możliwy odbiór telewizji w Słupsku.Bedzie to nadajnik z Koszalina(62km) czy z Lęborka(52km)?

Został ostatnio postawiony nowy maszt w Bierkowie koło Słupska(5-6km), który śmiało mógłby przejąć rolę nadajnika miejskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lębork to tak naprawdę nie Lębork, a Skórowo Nowe, więc ze Słupska będziesz miał bliżej. Będzie to nieco powyżej 30 kilometrów. Natomiast Koszalin to nie Koszalin, a Gołogóra i do Gołogóry będziesz miał dalej bo jakieś 55 km. Prawdopodobnie MUX2 z Polsatem, TVN'em, Pulsem, TV 4 i czterema pozostałymi kanałami dla Słupska będzie nadawany ze Skórowa Nowego, ale wszystko zależy od mocy nadajników,a te niestety nie są znane.

Z tego co wiem to specjalnego nadajnika dla Słupska nie będzie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A że centrum Słupska nie widzi nadajników na wschód, to o Skórowie mogą pomarzyc jedynie mieszkańcy wschodniej częsci miasta na wywyższeniu (Górna, Lipowa, górna część Kaszubskiej) oraz mieszkańcy wieżowców na BPL. Reszta musi sie zaopatrzyć w porzadne anteny ze wzmaniaczami na masztach i kierowac je na Gołogórę.

W jeszcze gorszej sytuacji będzie chyba Ustka - generalnie poza planowanym dotychczas zasiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

gdzieś tak od tygodnia nie odbieram MUX 1 (z tvp info, eską i ttv) z odbiornika w Lęborku; czy zaszły ostatnio jakieś zmiany?? mieszkam w Smołdzinie 30 km od Słupska i ten problem mają wszyscy mieszkańcy okolic, jedynie w samym Słupsku znajomi mówili że sygnał mają;

Czy został zmniejszony zasięg?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...