Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam profesjonalne mierniki, nawet dwa :) Amiko X Finder oraz Dipol ST-5150. Na obydwóch sygnał pozwala na bezproblemowy odbiór. Każde gniazdko przemierzone. Tam gdzie Duo4k ma problem jest na TV oraz C+ Box (oraz na miernikach) i na nich normalnie odbiera.

 

Pzdr.

DJWeed

Edytowane przez DJWeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie patrz na wskazania dekodera, bo one o niczym nie świadczą. Postawisz kilka dekoderów na tej samej antenie i każdy będzie inaczej wskazywał.

Czeskie MUXy nadają z dużą mocą, porównywanie ich do lokalnego MUX nadającego z małą mocą dodatkowo z anteną umieszczoną na niezbyt wysokim budynku w mieście, nie ma sensu. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo że głowica w tym jednym dekoderze gorzej sobie radzi z odbiorem, ze wzgl. na słabszy sygnał, który dla niej jest na granicy odbioru, stąd problemy.

 

Każde gniazdko przemierzone. Na tym kanale mam 34,8 dB. Na tym samym gniazdku inne odbiorniki radzą sobie dobrze. Na innych gniazdkach też odbiór MUX MWE jest poprawny -> analogiczna siła sygnału. Problem dotyczy wyłącznie głowicy MTSIF Vu+. Przyjmijcie to do wiadomości, dyskusje jak z amatorem niczego nie wnoszą, jeśli chcecie mi udowodnić, że nie wiem co piszę to szkoda mojego czasu.

 

Pzdr.

DJWeed

Edytowane przez Sentence
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie obraź się, ale nie mając profesjonalnego sprzętu, nie wiesz co piszesz.

9 minut temu, DJWeed napisał(a):

@dvbtowiec - śmieszny jesteś. Dyskusja Twoja nic nie wnosi.

Poziom dyskusji widzę sięga dna ;) Argumenty, kontra rynsztok. Faktycznie na takim poziomie dyskusja nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się. Miernik za 1,5k (Amiko) to jednak jest podstawa do rozmowy. Chcesz mi udowodnić, ze jeśli mój miernik nie kosztuje 5k, czy 6k, to nie wiem o czym piszę? Śmieszne to.

 

Dyskutujesz jak dziecko. Każdy inny odbiornik i miernik sygnał odbiera. 34,8dB to jest konkretny pomiar. Ile precyzyjniejszy będzie ten Twój miernik za 6K? 3dB? I jak to się ma do braku odbioru? Szkoda mi czasu na bicie piany i udowadnianie, że Słońce też jest gwiazdą.

 

Pzdr.

DJWeed

Edytowane przez DJWeed
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DJWeed napisał(a):

Nie obrażam się. Miernik za 1,5k (Amiko) to jednak jest podstawa do rozmowy. Chcesz mi udowodnić, ze jeśli mój miernik nie kosztuje 5k, czy 6k, to nie wiem o czym piszę? Śmieszne to.

 

Dyskutujesz jak dziecko. Każdy inny odbiornik i miernik sygnał odbiera. 34,8dB to jest konkretny pomiar. Ile precyzyjniejszy będzie ten Twój miernik za 6K?

 

Pzdr.

DJWeed

Kolego, każdy profesjonalny miernik podsiada certyfikat, dlatego odpowiednio kosztuje. Nie twierdzę że to co masz to zły szprzęt, ale nadal nie daje podstaw do mówienia że jest tak jak piszesz. 

Zamiast próbować obrażać rozmówców, dyskutuj jak człowiek, a nie jak obrażony dzieciak, bo Ci zwróciłem uwagę że to nie jest profesjonalny sprzęt. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Kokego, każdy profesjonalny miernik podsiada certyfikat, dlatego odpowiednio kosztuje. Nie twierdzę że to co masz to zły szprzęt, ale nadal nie daje podstaw do mówienia że jest tak jak piszesz. 

 

Masz wynik pomiaru, pomyśl jak profesjonalista, a nie udowadniaj mi że mój miernik nie ma certyfikatu za 6k i że to coś zmienia w dyskusji i rozwiązaniu problemu.

 

Pzdr.

DJWeed

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chwila. Piszę Ci jaki jest wynik pomiaru na mierniku. Piszę też że KAŻDY inny odbiornik odbiera sygnał 99/99% lub 100/99% (bo tak ma zeskalowane wskaźniki). To czego tutaj nie przesądza, że problem dotyczy jednej głowicy i problemów z obecną modulacją? I uwaga, mam takie dwie głowice na złączu MTSIF i na obydwóch jest to samo. Jakbyś się cofnął do mojego pierwszego postu to byś wiedział, że zmiana głowicy w Ultimo4k na głowicę ze starym złączem skutkuje odbiorem jak na screen (100/99%). Tak naprawdę nie wiem co chcesz udowodnić i do czego zmierza dyskusja.

 

Pzdr.

DJWeed

2 godziny temu, K63 napisał(a):

MER, SNR czy poziom sygnału

 

SNR

Trudno mi się odnieść do tego kto co rozumie w języku polskim. Napisałem do konkretnej osoby i z tą osobą chciałem prowadzić dyskusje. Nie wiem nawet co w moim poście mogłoby wskazywać, że jest inaczej :)

 

Bywaj zdrów również :) 

 

Pzdr.

DJWeed

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DJWeed masz te mierniki i nadal nie podałeś konkretnych parametrów. Dokładniej zbioru parametrów.

Podaj:

1. Nr kanału / częstotliwość

2. Poziom sygnału (dBµV)

3. C/N

4. MER

A najlepiej - napiszę jeszcze raz - wstaw zdjęcia z pomiaru sygnału z obu mierników. Przede wszystkim tego multipleksu, o którym mowa czyli kanał 36. MUX TVS odbierasz na kanale 30? Taki ST-5150 na przykład przy pomiarach gdy poziom sygnału jest poniżej 40 dBµV "głupieje".

 

Nie podawaj parametrów w %, bo to jest nic nie warte. Będziesz miał jakość 100% na sygnale poniżej normy, np. o poziomie rzędu 38 dBµV.

 

Ja bym docenił, że ktoś tutaj poświęca czas i pochyla się nad Twoim problemem.

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DanielK napisał(a):

masz te mierniki i nadal nie podałeś konkretnych parametrów. Dokładniej zbioru parametrów.

Nie poda, już wczoraj o to prosiłem. Rozmawiasz z nim niemerytorycznie ;) Dyskusja wczoraj poleciała do kosza, bo nie mogłem się doprosić, atakował mnie personalnie, że tymi pytaniami nic nie wnoszę do dyskusji :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2023 o 13:19, DJWeed napisał(a):

O ile dobrze pamiętam problem zaczął się w momencie wprowadzenia do MUX EWTN i tego nieistniejącego kanału telezakupowego. 

 

Wtedy została zmniejszona korekcja błędów aby zrobić miejsce dla tych programów. Nic więcej. To oznacza, że odbierasz sygnał na granicy dekodowania i te głowice radzą sobie gorzej niż pozostałe - zwłaszcza w obecności zakłóceń. Zwróć uwagę, że na K36 jest nadawany także MUX-L3 z Częstochowy. W Tarnowskich Górach poziom tego sygnału może być porównywalny z emisją z Katowic. W takich warunkach SNR jaki wskazuje twój miernik jest zaskakująco wysoki, nawet przy mocno kierunkowej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, canton napisał(a):

W takich warunkach SNR jaki wskazuje twój miernik jest zaskakująco wysoki, nawet przy mocno kierunkowej antenie.

To potwierdza wcześniejsze przypuszczenia, także w kontekście tego co napisał @DanielK który najwyraźniej miał możliwość porównania działania jednego z tych mierników że wskazania poniżej pewnego progu dla niego są nieco odrealnione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@canton na Twoją prośbę przesyłam zrobiony zrzut pomiaru jednego z gniazdek. Celowo zmierzyłem te najbardziej "oddalone" od Multiswitcha (czyli największa strata na kablu).

 

MWE.jpg

 

@dvbtowiec a jednak podałem "niewierny Tomaszu" ;) 

 

Pzdr.

DJWeed

Edytowane przez DJWeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale RF po przeliczeniu na dB wychodzi około 29,88 dB na najdalszym gniazdku (salon na dole) i tutaj odbiór jest prawidłowy na wszystkich odbiornikach/głowicach (oprócz MTSIF). Gniazdko w sypialni mam niemal przy Multiswitchu i tam strata na kablu jest mniejsza i dlatego wyższe wskazanie o którym pisałem w niedzielę, a pomimo tego brak odbioru na MTSIF, a na TV i C+ BOX jest stabilnie. Teraz mi żona śpi w sypialni, więc dla swojego bezpieczeństwa nie będę tam zapinał teraz miernika 🤣

 

Przyjmuję do wiadomości, że głowica MTSIF może być rzeczywiście bardziej podatna na zakłócenia.

 

Pzdr.

DJWeed

Edytowane przez DJWeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C/N jest ważniejszy niż poziom RF. Wygląda to bardzo słabo. Jeśli masz antenę wycelowaną w Katowice lub Kosztowy, to spróbuj ją ruszyć lekko w lewo, aby jak najbardziej zgasić sygnał z Częstochowy, który teraz łapiesz tylnym listkiem charakterystyki anteny. RF Katowic może spadnie lekko, ale ustawiaj na maksimum C/N, a nie RF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tarnowskich Górach mam taką sytuację, że przy antenie ustawionej na Katowice, Częstochowę mam z "boku" anteny. Czyli ustawiając na Kosztowy, czy nawet lekko kierując na Stalexport, Częstochowę mam około 90 -100 stopni od linii kierunku na Katowice. Antena to Televes DAT BOSS LTE T-FORCE 149922 (21-48) w trybie aktywnym na dachu budynku jednorodzinnego.

 

Pzdr.

DJWeed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...