Skocz do zawartości

VIVA Deutschland i VIVA Austria


przemyslaw-broc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Niedługo w VIVIE Niemieckiej nadejdą większe zmiany. Od 1 stycznia 2011 roku MTV Germany będzie zakodowane, a VIVA będzie "oknem na ofertę kanałów Viacomu", czyli będą tam leciały programy z MTV, Nickelodeon i Comedy Central na koszt pasm muzycznych (seriale z Nicka już lecą na VIVIE a w połowie listopada ma dojść jakiś program z MTV). Podobno ma być też zmiana oprawy graficznej, ale żadnych bliższych informacji jak dotąd nie ma. Według niektórych plotek ma być też skreślony program VIVA Live!, ponieważ obecnie zamiast niego leci VIVA Live Supercharts, czyli lista przebojów, lecz bez publiczności i gościów w studiu, no i nie na żywo.

Oby tylko to samo nie stało się z polską VIVĄ :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Widzę, że na tym forum sami eksperci więc ośmielę się napisac.

 

Oglądam ciągle VIVE Polską, która już mnie troche nudzi i denerwuje. Ciągłe błędy techniczne albo inne badziewia :P

 

Wiem, że VIVA Germany jest 100 razy lepsza.. Chciałbym ją też pooglądac :)

 

Moje pytanie brzmi JAK?

 

MAm w domu telewizje kablową. Pamiętam że kiedys zamiast VIVA Polska miałem VIVA Germany ale szybko to zmienili i nie mam dostępu :(

 

Czy można ten kanał oglądac w internecie?

 

Prosze o pomoc :)!

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA Germany 100 razy lepsza? :shock: W kolejnym roku ta stacja będzie emitować mniej muzyki, a w zamian pojawią się powtórki seriali znanych z RTL2. Sitcomy, które są już bardzo dobrze oklepane w Niemczech, zresztą nie tylko u nich, np. "Friends" :crazy: Ja to dziękuję za taki kanał.

 

Kanał raczej nie nadaje live w Internecie, choć możesz szukać w google po haśle "Viva Germany online". Zapewne pozostanie tylko satelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rafal6549" Niestety Viva De. to już nie ta sama viva co np. w 2004 roku. Jak znasz niemiecki to może za free Szoły MTV I seriale będą atrakcją. Muzyki tam z "lupą" szukać fakt czasem zagrają coś ambitnego ... ale takie programy jak CR GTC itp o ile w ogóle jeszcze nadają to już w innej formie (i w innym "dziwnym") czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to słyszałem, że Viva DE ma zacząc emitowac wiecej seriali niz muzyki ale myślełem, że to tylko plotki. Ja ten kanał pamiętam z 2004 czy 05 roku. Wtedy to był za****sty kanał.

 

Szkoda, że nie nadają w necie. Zobaczłbym jak to teraz wygląda, ale trudno. :)

 

Dzięki Wam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Prawda jest taka, że po zakodowaniu MTV Germany i wyłączeniu MTV Austria (zastąpi go VIVA Austria), MTV Networks będzie chciało zmienić ramówkę VIVY.

 

A oto szczegóły:

 

VIVA Germany: Zmiany w 2011 roku

Attraktiver, cooler, anders - das ist das brandneue VIVA 2011 - tak reklamowana jest planowana na 2011 rok odnowa niemieckiego kanału muzyczno-rozrywkowego VIVA Germany. W ramówce stacji pojawią się nowe programy oraz zmieni się design stacji, tak by jeszcze bardziej zainteresować widzów w wieku od 14 do 29 roku życia. Wśród nowości programowych VIVA Germany pojawią się premiery telewizyjne: reality-show Keeping Up With The Kardashians - od 6 stycznia 2011, ósmy sezon America's Next Top Model - od 14 stycznia oraz Holly's World - od 14 stycznia. Natomiast począwszy od 10 stycznia niemiecka VIVA wprowadzi nowe pasmo w tzw. prime time, a w nim wiele programów muzycznych. W każdy poniedziałek o 20:15 stacja będzie prezentować nowości ze świata muzyki oraz rozrywki. We wtorek o 20:15 rozpoczynać się będzie VIVA Top 20 - lista przebojów tworzona przez Media Control Charts. Natomiast we środę o tej samej porze widzowie obejrzą Retro Charts.

 

W czwartki pojawiać się będą informacje ze świata gwiazd oraz wywiady, a wszystko to w ramach programu MTV Top Ten.

 

Począwszy od 1 stycznia 2011 roku na antenie VIVA Germany pojawią się sitcomy, w tym serial Przyjaciele, którego emisja będzie prowadzona od poniedziałku do czwartku o godzinie 16:15. Z kolei o 17:45 pojawiać się będzie serial Alle lieben Jimmy.

 

Poza tym VIVA Germany będzie prezentować produkcje kanału MTV: MTV Home, Game One, MTV World Stage, Jersey Shore, The Hard Times Of RJ Berger, MTV Made, My Super Sweet 16 oraz My Life as Liz.

 

VIVA Germany nadaje z pozycji 19,2E: Astra 1M (19,2E) - 11,973GHz, pol. V (pionowa), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, SID 28676, PID 4061/4062 - j. niemiecki i nie koduje sygnału. Stacja oferuje swoje programy w formacie 16/9. Warto dodać, że emisja VIVA Germany dostępna jest także w formie analogowej - Astra 1L (19,2E) - 11,126GHz, pol. V (pionowa), PAL, Audio: 7.02/7.20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli viva germany umiera śmiercią naturalną ,stając sie drugim mtv ze słodkimi programami ...zni[beep]i mtv no okey ale czemu teraz niszczą vive?mam nadzieje że nasza polsa nie zejdzie tak na psy chociaż też juz sie pojawiają te programiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

VIACOM całkowicie wykończył np. VIVA PLUS, a resztę kanałów wykończy zawalając je [beep]em ''Made for MTV''... Jakie reality będzie lekko przestarzałe bo np. wyjdzie już nowy sezon na MTV to ten stary sezon trafi na antenę kanału VIVA - tak mi się wydaje.

 

PS. Ciekawi mnie jak będzie wyglądać ta oprawa graficzna co niby ma być, i kiedy ją wprowadzą od 01.01.2011?

 

EDIT:

 

Strona niemieckiego kanału VIVA ma nowy layout: http://www.viva.tv/ ! Logo bez zaokrągleń czyli jakby powrót do korzeni jak wyglądało logo w latach 90. Ciekawe czy już zmienili oprawę kanału... niestety nie mam zeza na ASTRĘ 19,2E ;/ Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą zmianą grafiki VIVA całkiem zmieniła swoje oblicze. Chociaż proces "dewastacji" tej stacji trwał od już bardzo długiego czasu z wprowadzeniem tej oprawy stacja odcięła się od tego na co pracowali Niemcy przez tyle lat przed przejęciem VIVY przez Viacom i jak funkcjonowała w naszym mniemaniu... Szkoda... Mam nadzieje że taki los nie spotka naszej wersji kanału. Co do grafiki mi się nie podoba. Robiona jest pod kątem kanału rozrywkowego i ma trochę elementów podobnych do grafiki MTV jak choćby podpisy klipów, które się tam już bardzo rzadko pojawiają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że sprawy tak się potoczyły. Jeśli chodzi o zagraniczne kanały muzyczne to coraz więcej bitu jest na kanałach perskich i arabskich. na uwagę zasługują chociażby Gem Music i e4me TV. Mam nadzieję że VIVA DE nie ogranicz do minimum programów w pełni muzycznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem na ile świeże są moje informacje, ale zauważyłem, że Viva DE nadaje w full 16:9, wszystko, nawet teledyski :D

Moim zdaniem i tak lepiej prezentuje się od polskiej Vivy. W programie Get The Clip można zobaczyć, czego naprawdę chcą słuchać niemcy, po kolei leciało -> Michael Jackson, Guano Apes, Mando Diao. To nie jest muzyka dyskotekowa czy inne badziewie, które lecą u nas. Szkoda, że tylko w Get the clip..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że VIVA GERMANY to teraz dla mnie h...... nie kanał ,ogólny gnojnik, jakością obrazu zawsze byli lepsi od naszej vivy jesli chodzi o tą oprawę i to logo to to jest jakaś TRAGEDIAAAAAAA tamto logo było ładne (chociaż nasza ma teraz takie same to to niemieckie o wiele lepiej sie prezentowało ) i oprawa tez super te bumpery reklamowe i melodie mieli 100 razy lepsze niż my teraz mamy w obecnej naszej niedorobionej oprawie . To co sie stało z viva germany gdzie jest : Planet viva spezial , viva live itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...