Skocz do zawartości

Zdjęcie

VIVA Deutschland i VIVA Austria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1658 odpowiedzi w tym temacie

#21 przemyslaw-broc

przemyslaw-broc

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 97 postów
  • Od: 03 sie 2009

Napisano 18 styczeń 2010 - 14:58

Niestety bardzo rzadko mam dostęp do VIVY Niemieckiej, ale są tam programy, które lubię oglądać.
Neu
VIVA Live!
Planet Viva Spezial
Viva Top 100
Get the Clip Wünsche des Publikums
VIVA Wecker Kickstart in den Tag
Planet VIVA Aktuelle Clips und Trends
Feat.
VIVA Liederladen Top 20

Poprostu trochę bardziej odpowiada mi playlista niemieckiego oddziału. Dużo jest podobnych klipów jak w Polsce, jednak pojawiają się również takie, których u nas brak. Oni często promują artystów, o których można poczytać w gazetach młodzieżowych niemieckich, np. Top of the pops, Hey i inne.

#22 Marek1991

Marek1991

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1660 postów
  • Od: 23 lis 2009
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 20 styczeń 2010 - 17:31

Play Lista Viva de jest o wiele bogatsza od naszej vivy . Może rzeczywiście kładą mniejszy nacisk na scenę muzyczną dance ALE MYŚLĘ DLATEGO ŻE PRZENIOSŁA SIĘ ONA Z NIEMIEC DO RUMUNI , BUŁGARI i Północnej Skandynawii(Szwecja Norwegia).
A Niemcom muzyka dance trochę wyślizgła się z rąk.

#23 ShadowMan

ShadowMan

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Od: 01 lip 2009

Napisano 22 marzec 2010 - 18:08

Mimo, iż VIVA Germany znacznie się pogorszyła, to nadal czasami umie pokazywać poziom. W ostatnich tygodniach obserwuję trochę bardziej VIVĘ i zauważyłem że grają sporo starszych klipów, czasami nawet pokazują klipy Dance z lat 90 które kiedyś pokazywali. Co prawda brakuje tam teraźniejszej muzyki dance, ale jeśli chce się pooglądać trochę starszych klipów to polecam niemiecką VIVĘ. Szczególnie programy Planet VIVA Spezial, VIVA Spezial, Special Charts, Retro Charts i Nachtexpress, w tych audycjach można usłyszeć czasami piosenki które dawno nie leciały w tv. Przydałoby się jeszcze Get the clip Special które było kiedyś na VIVIE Plus, no i więcej muzyki a mniej głupich programów typu Króliczki playboya albo niemiecka Brzydula wtedy byłbym w pełni zadowolony z obecnej VIVY.

#24 Caris

Caris

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 891 postów
  • Od: 24 lip 2010
  • LokalizacjaGołaczewy k. Wolbrom/Kraków

Napisano 15 wrzesień 2010 - 15:37

Fajnie by było jakby przenieśli VIVA na HOTBiRD...

(づ。◕‿‿◕。)づ

#25 darolo1

darolo1

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Od: 11 cze 2010

Napisano 16 wrzesień 2010 - 16:14

Nie przeniosą, bo to VIVA DE a w Niemczech w zasadzie każdy ma ustawioną antenę na 19,2E ze względu na ilość "swoich" kanałów.

#26 Sentence

Sentence

Początkujący Redaktor

• Początkujący Redaktor
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7517 postów
  • Od: 02 paź 2010

Napisano 02 październik 2010 - 13:28

Nawet więcej jest pozycji w 16:9, m. in. The girls of playboy mansion 4.

Nie porównuję Vivy Deutsch do Vivy Pol., nigdy Viva Polska nie dorówna Vivie D. :]

#27 ShadowMan

ShadowMan

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Od: 01 lip 2009

Napisano 05 listopad 2010 - 22:50

Niedługo w VIVIE Niemieckiej nadejdą większe zmiany. Od 1 stycznia 2011 roku MTV Germany będzie zakodowane, a VIVA będzie "oknem na ofertę kanałów Viacomu", czyli będą tam leciały programy z MTV, Nickelodeon i Comedy Central na koszt pasm muzycznych (seriale z Nicka już lecą na VIVIE a w połowie listopada ma dojść jakiś program z MTV). Podobno ma być też zmiana oprawy graficznej, ale żadnych bliższych informacji jak dotąd nie ma. Według niektórych plotek ma być też skreślony program VIVA Live!, ponieważ obecnie zamiast niego leci VIVA Live Supercharts, czyli lista przebojów, lecz bez publiczności i gościów w studiu, no i nie na żywo.
Oby tylko to samo nie stało się z polską VIVĄ :roll:

#28 rafal6549

rafal6549

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 734 postów
  • Od: 29 lis 2010

Napisano 29 listopad 2010 - 21:33

Witam,

Widzę, że na tym forum sami eksperci więc ośmielę się napisac.

Oglądam ciągle VIVE Polską, która już mnie troche nudzi i denerwuje. Ciągłe błędy techniczne albo inne badziewia :P

Wiem, że VIVA Germany jest 100 razy lepsza.. Chciałbym ją też pooglądac :)

Moje pytanie brzmi JAK?

MAm w domu telewizje kablową. Pamiętam że kiedys zamiast VIVA Polska miałem VIVA Germany ale szybko to zmienili i nie mam dostępu :(

Czy można ten kanał oglądac w internecie?

Prosze o pomoc :)!

Rafał
Pozdrawiam. ;)

#29 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 5532 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 listopad 2010 - 22:57

VIVA Germany 100 razy lepsza? :shock: W kolejnym roku ta stacja będzie emitować mniej muzyki, a w zamian pojawią się powtórki seriali znanych z RTL2. Sitcomy, które są już bardzo dobrze oklepane w Niemczech, zresztą nie tylko u nich, np. "Friends" :crazy: Ja to dziękuję za taki kanał.

Kanał raczej nie nadaje live w Internecie, choć możesz szukać w google po haśle "Viva Germany online". Zapewne pozostanie tylko satelita.
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#30 Marek1991

Marek1991

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1660 postów
  • Od: 23 lis 2009
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:51

"rafal6549" Niestety Viva De. to już nie ta sama viva co np. w 2004 roku. Jak znasz niemiecki to może za free Szoły MTV I seriale będą atrakcją. Muzyki tam z "lupą" szukać fakt czasem zagrają coś ambitnego ... ale takie programy jak CR GTC itp o ile w ogóle jeszcze nadają to już w innej formie (i w innym "dziwnym") czasie

#31 darolo1

darolo1

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisano 02 grudzień 2010 - 14:53

GTC już w ogóle nie istnieje, tak samo jak kanał Viva+ na którym on leciał.

Club Rotation też już raczej nie ma.

#32 rafal6549

rafal6549

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 734 postów
  • Od: 29 lis 2010

Napisano 05 grudzień 2010 - 15:52

Szczerze to słyszałem, że Viva DE ma zacząc emitowac wiecej seriali niz muzyki ale myślełem, że to tylko plotki. Ja ten kanał pamiętam z 2004 czy 05 roku. Wtedy to był za****sty kanał.

Szkoda, że nie nadają w necie. Zobaczłbym jak to teraz wygląda, ale trudno. :)

Dzięki Wam !
Pozdrawiam. ;)

#33 Kazik29

Kazik29

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 168 postów
  • Od: 22 maj 2008

Napisano 11 grudzień 2010 - 00:30

Czyli krótko mówiąc z VIVY De robi się takie drugie MTV
How you doin? - Joey Tribbiani = Friends.

#34 PawelU1981

PawelU1981

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3725 postów
  • Od: 29 paź 2006
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 grudzień 2010 - 00:39

Prawda jest taka, że po zakodowaniu MTV Germany i wyłączeniu MTV Austria (zastąpi go VIVA Austria), MTV Networks będzie chciało zmienić ramówkę VIVY.

A oto szczegóły:

VIVA Germany: Zmiany w 2011 roku
Attraktiver, cooler, anders - das ist das brandneue VIVA 2011 - tak reklamowana jest planowana na 2011 rok odnowa niemieckiego kanału muzyczno-rozrywkowego VIVA Germany. W ramówce stacji pojawią się nowe programy oraz zmieni się design stacji, tak by jeszcze bardziej zainteresować widzów w wieku od 14 do 29 roku życia. Wśród nowości programowych VIVA Germany pojawią się premiery telewizyjne: reality-show Keeping Up With The Kardashians - od 6 stycznia 2011, ósmy sezon America's Next Top Model - od 14 stycznia oraz Holly's World - od 14 stycznia. Natomiast począwszy od 10 stycznia niemiecka VIVA wprowadzi nowe pasmo w tzw. prime time, a w nim wiele programów muzycznych. W każdy poniedziałek o 20:15 stacja będzie prezentować nowości ze świata muzyki oraz rozrywki. We wtorek o 20:15 rozpoczynać się będzie VIVA Top 20 - lista przebojów tworzona przez Media Control Charts. Natomiast we środę o tej samej porze widzowie obejrzą Retro Charts.

W czwartki pojawiać się będą informacje ze świata gwiazd oraz wywiady, a wszystko to w ramach programu MTV Top Ten.

Począwszy od 1 stycznia 2011 roku na antenie VIVA Germany pojawią się sitcomy, w tym serial Przyjaciele, którego emisja będzie prowadzona od poniedziałku do czwartku o godzinie 16:15. Z kolei o 17:45 pojawiać się będzie serial Alle lieben Jimmy.

Poza tym VIVA Germany będzie prezentować produkcje kanału MTV: MTV Home, Game One, MTV World Stage, Jersey Shore, The Hard Times Of RJ Berger, MTV Made, My Super Sweet 16 oraz My Life as Liz.

VIVA Germany nadaje z pozycji 19,2E: Astra 1M (19,2E) - 11,973GHz, pol. V (pionowa), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, SID 28676, PID 4061/4062 - j. niemiecki i nie koduje sygnału. Stacja oferuje swoje programy w formacie 16/9. Warto dodać, że emisja VIVA Germany dostępna jest także w formie analogowej - Astra 1L (19,2E) - 11,126GHz, pol. V (pionowa), PAL, Audio: 7.02/7.20.

#35 Kazik29

Kazik29

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 168 postów
  • Od: 22 maj 2008

Napisano 11 grudzień 2010 - 01:00

Tak z ciekawości wiem że to temat o Vivie, ale czy MTV De tak jak polska wersja też robi własne wersję tych USA programów typu : Szał Ciał, Moje słodkie urodziny?
How you doin? - Joey Tribbiani = Friends.

#36 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 5532 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 grudzień 2010 - 00:57

A nowe, trochę odmienione logo VIVA DE przedstawia się następująco:
Dołączona grafika
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#37 spock

spock

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 34 postów
  • Od: 02 wrz 2010

Napisano 12 grudzień 2010 - 01:48

czyli viva germany umiera śmiercią naturalną ,stając sie drugim mtv ze słodkimi programami ...zni[beep]i mtv no okey ale czemu teraz niszczą vive?mam nadzieje że nasza polsa nie zejdzie tak na psy chociaż też juz sie pojawiają te programiki

#38 SiGi

SiGi

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Od: 22 kwi 2009
  • Lokalizacjamałapolska

Napisano 13 grudzień 2010 - 01:43

Tylko czekać jak ostro trójkątna \//\\//\ przywędruje z zachodu do nas... Przy dobrych wiatrach nastąpi to pod koniec 2011 roku. Kolejna dawka wspaniałych pomysłów MTV na zniszczenie kanału muzycznego.

b8uwb9.png

#39 darolo1

darolo1

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisano 14 grudzień 2010 - 15:08

Kolejna dawka wspaniałych pomysłów MTV na zniszczenie kanału muzycznego.

Nie MTV, a Viacom'u.

#40 Caris

Caris

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 891 postów
  • Od: 24 lip 2010
  • LokalizacjaGołaczewy k. Wolbrom/Kraków

Napisano 01 styczeń 2011 - 01:48

VIACOM całkowicie wykończył np. VIVA PLUS, a resztę kanałów wykończy zawalając je [beep]em ''Made for MTV''... Jakie reality będzie lekko przestarzałe bo np. wyjdzie już nowy sezon na MTV to ten stary sezon trafi na antenę kanału VIVA - tak mi się wydaje.

PS. Ciekawi mnie jak będzie wyglądać ta oprawa graficzna co niby ma być, i kiedy ją wprowadzą od 01.01.2011?

EDIT:

Strona niemieckiego kanału VIVA ma nowy layout: http://www.viva.tv/ ! Logo bez zaokrągleń czyli jakby powrót do korzeni jak wyglądało logo w latach 90. Ciekawe czy już zmienili oprawę kanału... niestety nie mam zeza na ASTRĘ 19,2E ;/ Szkoda.

(づ。◕‿‿◕。)づ