Skocz do zawartości

DVB-T w Lubelskim


kamileq950
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko antena siatkowa i zwykły zasilacz standardowy w zestawie, podłączoną pod 3 dekodery ,1 z przelotką, mój z trójnikiem i do ostatniego, i chodzi ładnie na moim adb średni sygnał, a na pozostałych 76-82% ,tylko sprawdz czy na drodze sygnału nie ma drzew,wzniesień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMieszkam na Białoruśi, w odległośći ok. 110 km od nadajnika w Piaskah, ktory jest najbliższym do mojego miasta nadajnikiem NTC. Jakie mają szansy na odbiór kanałów z MUX-2?

Jeśli Brześć, to chyba bliżej będzie do nadajnika Siedlce/Łosice, w województwie Mazowieckim, 70 km. MUX2 na kanale 43, a MUX3 - 56 (ale z mniejszą mocą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitter, no to dokladnie południowy wschód od Brześćia

396088d156fe.jpg

 

ale niestety nie mogę jak na tą chwilę nic złapać ani z Piask, ani z Siedlca na antenę siatkową (ale z deinstallowaną siatką) z zasilaczem. Analogowo pobieram tylko TVP2 z Piask, z kolorzem ale ze śniegem i w ogóle w złej jakosci. Wiem ze nadajnik w Piaskah jest w dwa razy mocniejszy niz z Siedlca.

Co państwo poradzi? Bardzo chcę oglądać polskę NTC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz prawie tak samo daleko do Łosic.

Proponuję zmianę anteny, na jakąś o większym zysku, Yagi-Uda lub ATX. Nie mam pojęcia co u Was jest dostępne w sklepach, więc nie podam konkretnych przykładów.

 

Upewnij się też czy na Białorusi nie działa jakiś inny nadajnik (analogowy lub cyfrowy) na tym samym kanale, może zakłócać odbiór. Wiem, że na kanale 21 jest DVB-T w Swisłoczy, ale to dosyć daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wnocy skutecznie zlapalem dwa MUX-y z Piask! 16 kanalow - w super jakosci (porownujac z bialoruskimi telewizjami) sa dostepny dla mnie w końcu! Dziekuje bardzo, drodzy polacy ze istneje wasza telewizja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jakość polskich MUXów w porównaniu z białoruskim to dwa różne światy. W białoruskim MUXie nie zaznamy 16/9, EPG, telegazety. Na dzień dzisiejszy to absolutny standard, ale jak widać jeszcze nie wszędzie. Dodatkowo u nas 1 czerwca w MUX-1 startuje TVP1 HD a w MUX-3 TVP2 HD, mam nadzieję, że w super jakości będzie można obejrzeć Euro 2012.

 

@Max-T

Nie próbowałeś łapać sygnału z nadajnika Siedlce/Łosice ? Wydaje się, że jest bliżej Brześcia niż Piaski. MUX-1 tam jeszcze nie ma, ale do końca maja na pewno będzie. MUX-2 znajomy łapał dobrze 90 km od Łosic na siatce ze wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek357 , próbowałem, ale nieskutecznie(( Dokladnie mieszkam nie w samym Brześćiu, a w Małorycie - 40 km na południowy wschód (juz robilem screenshot z dvbtmap.eu na poprzedniej stronie). Z tego mam znacznie wiecej szansow na pobranie MUX'ow z Piasek niz z Siedlca. Tym bardziej, ze nadajniki w Siedlce sa o znacznie mniejszej mocy (50 oraz 20 kw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam odbiór Mux1 z Ryk w odległości ok.30km.Antena ATX 91+LNA 177 tuner Golden Interstar 870 CRCI Xpeed+moduł Viaccess extra NP4,siła 78,jakośc 88.Antena nie jest dokładnie ukierunkowana.Przy ustawieniu na Raszyn antena odbiera bokiem na podobnym poziomie a MUX1 ma minimalnie wiekszą siłę w stosunku do MUX2.Jutro sprawdzę (21letnią)ATZ16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam odbiór mux'u 1 w Puławach.Antena campingowa ze wzmacniaczem pod dachem przy odbiorze rozmowy telefonem komórkowym zakłócenia.Jakość dobra.Dla osiągnięcia właściwej numeracji trzeba zrobić ustawienie na urządzeniu odbiorczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...