Skocz do zawartości

Globo Opticum 4060CX


mic225
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj pojawiło się nowe oprogramowanie mcas 1.3.50 w którym dodano szybkie wyszukiwanie programów(fast scan osobno dla cyfry plus a osobno dla tnk) dla danej platformy do wyboru - cyfra ,albo tnk - podobna funkcja szybkiego wyszukiwania programów jest w oryginalnym oprogramowaniu dla systemu conax w tnk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś moze napisac jak zachowuje sie 4060 na tym oprogramowaniu? Chodzi mi o EPG, przycinki- mrozenie obrazu, ciagle wyskakiwanie na TVN-ach info ze program zakodowany. Jak zachowuje sie glowna lista kanalow. Czy pamieta ustawienie moje czy po automatycznym szukaniu lubi przestawic liste wg swojego widzimisie?

 

Jezeli powyzsze usterki sa malo uciazliwe to chcialbym zaryzykowac.

Tylko jezeli to mozliwe nakierujcie mnie na dobry watek gdzie krok po kroku opisana jest wymiana oprogramowania ale w taki sposob zebym mogl wstawic liste kanalow jakiej teraz uzyqwam. Czyli jakis plik musze zgrac na komputer potem wgrac nowy soft mcas 1.3.50 i dograc/wymienic plik z lista na moj stary

Czy dobrze to rozumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki potrzebuje bootloader i jak go zmienic?

Dotychczasowe narzedzia do zmiany softu domagaja sie wymiany bootloadera

pomocy juz sie pogubilem tyle tego wszedzie a nie moge wgrac nowego softu

[usunięty link do nielegalnych wersji oprogramowania]

 

tutaj oprocz tego LED jest takze [beep]. Wczesniej mialem, ten [beep] i bylem w miare zadowolony wlasnie chce go wymienic na ter najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poradziłem sobie. Tuner działa poprawnie na nowym sofcie. Przy okazji opanowałem sprawę z wgrywaniem i modyfikacja listy kanałów.

Co zauważyłem.

OSD na nowym sofcie delikatnie się rożni od poprzedniego, ale to mało ważne.

Wskaźniki mocy i jakości sygnału podskoczyły wyraźnie do góry. Na starym sofcie 1.2.79 ( ten używałem do tej pory) nigdy nie pokazywały więcej jak 75%. Teraz nagle wskoczyły na wartości ok 90%. Pewnie to też mało ważne, ale widocznie przy tym pogrzebali.

 

Kanały teraz przełączają się płynnie bez krótkich przymrożeń po zmianie kanału.

Jak na razie cieszę się, że tuner wystartował i spisuje się sprawniej.

 

Skrócone wyszukiwanie kanałów dla TNK i Cyfry tez działa. I nie zamienia uciążliwie kolejności kanałów przypisanej wcześniej.

Nie zauważyłem aby EPG działało sprawniej. Dalej jest wolne i na TVN nie wskakuje na bieżąco .

Niestety wciąż nie działa przełącznik TV/SAT. Trzeba używać pilota od TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

witam ma soft 1.3.41 i cyferka+ jak wyłączyć info że jest nowa lista tnk pobrać? czy soft ten co mam jest bezproblemowy, tuner mam parę godzin,na razie wszystko płynnie przełącza i nic na razie złego nie wykryłem.

 

czy zegar w czasie stanby jest w ogóle,w reklamach jest pokazany a tu nie widzę.

 

mógłby ktoś napisać krok po kroku jak wgrać soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Generalnie najnowszym softem do 4060 na stronie globo jest 1.3.47. Właśnie na nim też nie ma wyświetlacza w czuwaniu. Wczoraj kupił brat ten tuner i tam na tym sofcie nie ma wyświetlacza.

Softy mcas , amstar itp na stronce skąd ja je pobieram se w dwóch wersjach. Jeden ma wpis LED, a drugi nie. Sprawdziłem i Ten z wpisem LED jest z wyświetlaniem godziny w czuwaniu.

Co ciekawe globo najnowszy to x.xx.47, a amstar ma już z końcówką 55 :).

Ale jeszcze nie sprawdzałem.

Co do wgrywania softu :

http://www.globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=561

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Mam w domu dekoder OPTICUM 4060CX plus z zestawy TNK.

Chcę wgrać oprogramowanie MCAS tak aby móc wykorzystać ten dekoder do odbioru Cyfry. Czy to, które jest przeznaczone do 4060CX będzie działało?

Z tego co widziałem na stronie globo to ten dekoder od wersji 4060CX różni się tylko kolorem obudowy. Czy ktoś to może potwierdzić?

Jeżeli ktoś dokonywał już takiej przeróbki byłbym wdzięczny za pomoc (najlepiej na priva)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Mam taki problem z tym dekoderem: włączam dekoder i jako pierwszy kanał mam tvn włącza się na chwilę i zaraz się pojawia ciemny obraz i na nowo się włącza tvn i znowu dwie, cztery sekundy i tak jakby się wyłączał dekoder i na nowo. Dodam jeszcze, że tak się dzieje tylko na kanale tvn i tvn siedem. Jakieś pomysły co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat za mną chodzi od dłuższego czasu,

Mam cyfrę+ i na większości kanałów EPG po prostu działa - jak trzeba to jest, nie wnikam czy to jeden, trzy dni czy cały tydzień, chcę widzieć, co teraz leci ;] Niestety nie na wszystkich kanałach system działa. Na przykład na kanałach BBC lub na TCM go nie ma.

Od czego to zależy i czy da się coś z tym zrobić (z tego co wiem to te kanały posiadają EPG..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...