Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja testowałem kilka oprogramowań oryginalnych i nieoryginalnych, testowałem z Astonem 2.26 i jednoznacznego zdania nie mam. Zawsze występowały zwiechy. Częściej występują jak mam wyłączy dźwięk AC3. Natomiast czy temperatura ma wpływ nie wiem. Częściej zwiechy miałem gdy temperatura niższa była w pokoju, więc czy to ma wpływ, chyba raczej nie. Mam wrażenie, że ważniejszy jest mocniejszy sygnał niż temperatura. Ogólnie tylko własna lista programów trzyma mnie przy tym dekoderze.

Zmieniłem ostatnio konwerter stary który otrzymałem razem z anteną przy zakupie na nowy LNB Quad Inverto Ultra Black. Ma już go dwa dni i żadnej zwiechy nie było!!! W dodatku często miałem tak, że moduł Aston 2.26 jakby się na chwilę zawieszał i musiałem czekać chwilę zanim się uruchomi. Teraz nie ma żadnego problemu, kanały szybko się przełączają i bez żadnej zwiechy. Moim zdaniem (przynajmniej u mnie) decyduje mocniejszy sygnał, temperatura nie ma żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam do znudzenia, że dekodery serii TS/9600/PRIMA/MINI nie wymagają dodatkowego chłodzenia na sofcie oryginalnym, ale kiedy ktoś użyje alternatywnego i włączy w nim funkcje dodatkowe, to już wówczas sprawy nie mają się tak dobrze i dekoder dosyć mocno się nagrzewa, co powoduje zawieszenia, czy restarty, a w krytycznych wypadkach nawet uszkodzenia podzespołów.

 

Tak, czy siak co komu szkodzi postawić dekoder na podkładce chłodzącej do laptopa, której w dużych pomieszczeniach praktycznie nie słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Aktualna dla 9600 non Combo:

 

https://www.sendspace.com/file/9vlzfl

 

Na ulubionej nc+ i CP trochę mój freestyle - główna po kolei po TP rosnąco. Można przerabiać i modyfikować wedle życzeń. Mile widziane podlinkowanie na coś komercyjnego. W niedalekiej przyszłości podobny update dla TS combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Aktualna dla 9600 non Combo:

 

https://www.sendspace.com/file/9vlzfl

 

Na ulubionej nc+ i CP trochę mój freestyle - główna po kolei po TP rosnąco. Można przerabiać i modyfikować wedle życzeń. Mile widziane podlinkowanie na coś komercyjnego. W niedalekiej przyszłości podobny update dla TS combo.

 

 

Czy pojawi się lista na TS9600 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym w swoim dekoderze przeprowadzić update software'u i tu mam takie pytanie , które softy będą z nim kompatybilne.

Chodzi mi o to czy wgrywać ostatni dostępny do 9600hd ts czyli 3.39, czy można też użyć jakiegoś softu od podobnego tunera np od 9600 prima ( soft 4.44).

Wolę się upewnić przed przystąpieniem do aktualizacji.

Pozdrawiam.

 

PS. Da się jakoś przywrócić funkcjonalność pilotowi ( tzn niektóre przyciski nie kontaktują) czy da się coś na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poszukuję najnowszego softu do Orton HD 9600 obecnie mam 3,36 ale coś się dzieje dziwnego dekoder muli i się wiesza. Na stronie producenta już nie ma tego sprzętu. Oczywiście chodzi mi o oficjalne oprogramowanie. Na stronie producenta jest jakiś model HD 9600 Prima i do niego soft 4,44 czy mogę go zainstalować, bo nie wiem czym się ten model z hasłem Prima różni od mojego z zewnątrz są takie same. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi post wyżej pisałem że nie można wgrywać od tego nowszego tunera, dlaczego nikt nie czyta 2 postów wstecz, to chyba nie takie trudne, jak się wiesza to reset do fabrycznych i od nowa poustawiać tuner, te tunery mają taką przypadłość że jak wgrywasz ułożone kanały pod operatora czy swoje to się wiesza lub spowalnia, trzeba samemu przeskanować i poukładać kanały w tunerze, trochę to zabiera czasu ale tuner działa wtedy stabilnie, tu jest ostatni soft do tunera (Software_3.39_Conax) http://www.globo.com.pl/pl/p/hd-ts-9600# 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Tuner stary i nikt już nie pracuje nad softem, pozostaje ten 3.39, moim zdaniem najbardziej dopracowany, ja na nim nie mam problemów z tunerem, moduł CP CI (bez plusa) działa poprawnie, karta Smart HD+ też.

Nie zawiesza Ci się ten dekoder w wersji opragramowania 3.39? Ja testowałem na różnych i za każdym razem, wieszał mi się dekoder (więcej lub mnie razy). Natomiast nie mogłem potwierdzić, że jego nagrzewanie się ma wpływ. Laten bywało, że przed długie upalne dni ani razy mie się nie zawiesił. Natomiast nie próbowałem, aby wyszukać i poukładac kanały. Teraz najbardziej mnie wkurza to, że mam też moduł Aston 2.26 i bardzo często wchodzi on jakby w tryb "uspienia" i muszę poczekać parę sekund aby zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesza się dekoder, pisałem wcześniej że by było stabilnie skanujesz satelitę a potem listę kanałów ustawiasz na tunerze, wgrywanie gotowej owocuje niestabilną pracą tunera, druga sprawa to jeśli pomimo tego wiesza się tuner to przegląd w serwisie zrobić, bywa że kondensatory już siadają w sekcji zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Przepraszam za odgrzebywanie starego wątku ale mam pewien problem z moim Opticum 9600 TS Combo który używam od szeregu lat i z którego jestem zadowolony. Soft jaki używam to alternatywny 3.37 AAC, bo lubią posłuchać norweskiego radia Klassisk i Jazz oraz węgierskiego Bartoka. Opticuma podłączyłem do wzmacniacza stereo w wieży i dźwięk jest naprawdę satysfakcjonujący, nie chodzi tylko o to AAC ale też o MP2 jak w przypadku francuskiego Radio Classique.

 

Mam zaś pytanie czy możliwy jest downmix ścieżek AC3 do stereo? Telewizor mam kineskopowy (32 cale, naprawdę mi wystarcza) podłączony do Opticuma scartem. Niestety cześć programów satelitarnych FTA którymi jestem zainteresowany daje wyłącznie fonię AC3 i chciałbym móc je oglądać i słyszeć). Czy to jakoś możliwe? Pytam bo pod tym linkiem https://spam.org/opticum-9600-hd-soft-alternatywny-nr35117447 w opisie tunera znalazłem "Wbudowany dekoder Dolby Digital (downmix do stereo)" co sugerowałoby że tak, być może w sposób nieoficjalny ale tak.

 

Skądinąd ten soft ma dość śmiesznego babola - po wciśnięciu czerwonego guzika audio wskazuje jakoby wszystkie ścieżki były "mono L", pomimo że bez wątpienia są stereo. Nie wiem czy tylko 3.37 AAC czy wszystkie.

 

Z góry dziękuję a wszelką pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...