Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OPTICUM HD X550, OPTICUM HD 9600 i OPTICUM HD TS 9600.

 

 

3 nowości firmy Globo Polska ( w sprzedaży prawdopodobnie w połowie listopada, cena nieznana). Tunery te w ostatnio czasie miały nazwy Opticum X550, Opticum HD 9600 i Opticum HD TS 9600 lecz zmienione je na:

 

OPTICUM - S10

a3b76e3c57c6f7f7.jpg

>>> Szczegóły Techniczne <<<

 

OPTICUM - S20

68d306b239b27aee.jpg

>>> Szczegóły Techniczne <<<

 

OPTICUM - TS20

bd7abd90c65bb330.jpg

564db5b894b60e8amed.jpg

>>> Szczegóły Techniczne <<<

 

Pilot

cea190c765a808e4.jpg

 

źródło i foto http://www.globo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, na stronie Globo w ofercie katalogowej widnieją modele HD 9600, HD TS 9600 i HD X550. Czyżby też mętlik związany z platformą TVP? Oczywiście jeśli można to w jakikolwiek sposób powiązać z tą platformą. ( żaden z nich nie ma wbudowanego systemu NDS). Ciekawi mnie bardzo co mają one w sobie. Czy można porównać je do poprzedniej serii 9500, czy mogą być jeszcze lepszym kombajnem? Czekam na pierwsze opinię, choć do premiery tuż tuż może się ktoś nimi bawił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na razie ochotę kupić OPTICUM HD X550. Mam nadzieję, że cena nie będzie taka wygórowana a może nawet porównywalna z Fergusonem Ariva 200.

 

P.S. Mam prośbę do moderatorów aby w tytule tematu i moim poście zmienić nazwy z OPTICUM S10, S20, TS20 na już właściwe OPTICUM HD X550, OPTICUM HD 9600 i OPTICUM HD TS 9600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po sztuce każdego z modeli mamy już na testy ;) X550 jeszcze nie zdążyłem się pobawić, ale HD TS 9600 już tak. Wstępnie całkiem miła dla oka grafika ekranowa, jest działająca aktualizacja oprogramowania przez satelitę (Astra 19,2°E, 12.692 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6), ale akurat w tej chwili leci starsza wersja, niż miałem w odbiorniku. Teletekst ma polskie znaki, EPG raczej też, ale muszę się C+ przyjrzeć. Czyta tylko karty Conax, póki co oprogramowania w stylu MCAS nie widzę. Wstępnie nie zaliczyłem żadnej zwieszki, ale bawiłem się nim tylko trzy godziny. To za krótko, aby powiedzieć coś konkretnego.

 

Opis HD 9600 i HD TS 9600 będzie w SK 12/2009, a X550 z tego co mi powiedziano czeka jeszcze na pewne drobne poprawki oprogramowania, więc tylko mu się przyjrzę ogólnie.

 

Przypuszczam, że poślizg w sprzedaży u nas jest związany z koniecznością lepszego dostosowania softu na nasze potrzeby - jest spory śmietnik z modułami, emisją EPG, simulcryptami - jest sporo elementów na które trzeba poświęcić dodatkowo nieco czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...