Skocz do zawartości

Przekazy [feeds] Eutelsat 70B-70.5E


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Według Flysat i Lyngsat odkodowane zostały tu kanały CFRT i RTFC z 11210 / H / 6509 (Canadian Forces Radio and Television).

Z mapek wynika, że jest szansa na odbiór w Polsce...

Czy ktoś może próbował już złapać ten pakiet? I czy faktycznie jest (jeszcze) odkodowany? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest (przynajmniej o godzinie 10:30 kiedy dobierałem był). Antena 90cm. Sygnał około 25% czasem odbiór stabilniejszy, czasem tnie się okropnie. Po godzinie 11 sygnał u mnie zanikł. Tak na marginesie, wiosna się zaczęła to ja znowu mogę odbierać tą pozycję (całą zimę milczała).

13102

13103

13104

13105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie przewiesiłem antenę, ale niestety, tak jak się spodziewałem, nic nie złapało. Chociaż jakiś tam sygnał jest...

Szkoda, bo to z całą pewnością jest "promocja" roku :(

 

 

Za to w końcu złapałem Kazakstan Aktau z 66E. Teraz, po zmianie satelity, odbiera bez żadnego problemu. Zawsze coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego, potrzebna większa antena albo lepszy tuner (lub jedno i drugie). Może faktycznie rano jest łatwiej złapać, ale już zdjąłem anetnę, bo chyba nie ma to sensu. Gdyby się dało złapać cokolwiek z tego satelity, to później mógłbym jakoś próbować dokładnie stawić antenę. A tak, to za bardzo nie mam nawet jak. W każdym razie szkoda, naprawdę żałuję, że się nie udało... Ale co poradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ciekawy feed z silnym sygnałem, w zasadzie to jedyna aktywna transmisja TV poza danymi:

 

Eutelsat 70B (70,5°E)

tp. C1 (11,208 GHz, pol. H, SR: 3800, FEC: 2/5; DVB-S2/QPSK)

 

ID: Feed M-Three

PID V: 1671 (MPEG-2/SD)

PID A: 1672

PID PCR: 1671

SID: 1670

PID PMT: 1670

Provider: M-Three satcom

Kodowanie: brak

Jakość obrazu: 720x576, 16:9, ok. 2,53 Mbit/s

Jakość dźwięku: 128 kbit/s, MPEG stereo

 

d3506.jpg

 

Lecą sobie teledyski bez żadnych logosów i belek - takie czyste ;) Tyle że przekaz jest w 16:9, ale widać, że rozciągnięty z 4:3, teledyski są w letterboxie 4:3, rozciągnięte do 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe testy, dzięki za info :D Aktualnie jest to częściowa kopia paczki RRsat z satelity Apstar 7 (76,5°E) z pasma C z 3,769 GHz, pol. H, SR: 13333, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK), tylko z drobnymi zmianami.

 

Eutelsat 70B (70,5°E)

tp. ? (11,294 GHz, pol. H, SR: 44900, FEC: 3/4; DVB-S2/QPSK)

 

- TEST CH 5 (2005/3005/2005/5) - Democratic Voice of Burma TV

- TEST CH 1 (2006/3006/2006/6) - ATV

- TEST CH 7 (2008/3008/2008/8) - MediBiz TV

- TEST CH 3 (2010/3010/2010/10) - Bijoy TV

- TEST CH 6 (2011/3011/2011/11) - Channel 16 Bangladesh

- HTS-HD-PLAYOUT-01 (65/66/65/12) - jakieś przekazy, teraz leci w HD film „Grawitacja” bez żadnego logotypu

- TEST CH 4 (2013/3013/2013/13) - Channel 5 Bangladesh

- TEST CH 2 (2001/3001/2001/99) - Baby First TV, szyfrowany we Viaccess

- THINETHA (103/104/3002/100) - nazwa się zgadza - Thinetha TV ze Sri Lanki

 

EDIT: Grawitacja się skończyła i leci chyba jakiś promos z logo Horizon Teleports - to by tłumaczyło skrót HTS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jako, że ciągle mi mało i ciągle chciałbym więcej to przestawiłem dziś lekko swój zestaw i sięgnąłem odrobinę dalej na wschód i złapałem tą pozycję co mnie niezmiernie cieszy. Aktualnie ten transponder wygląda podobnie do tego co raportuje Lyngsat:

 

33tkyvb.jpg

 

I zap jedynego w tej paczce kanału HD, Gaanbangla HD:

 

2a7tmpv.jpg

 

Drugim i ostatnim transponderem z tej pozycji, który łapię to 11210 H 5111 i kanał MTA International.

 

x4j0nq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Złapałem dziś sygnał na 11294:
 

2ce6lut.jpg


Wszystko bez HEVC chodzi ładnie, a tych z HEVC uruchomić nie dałem rady. Mógłby ktoś jeszcze luknąć, żeby sprawdzić czy na innej (niż moja) konfiguracji pójdzie.


4K HEVC mi chodzi (choć ledwo, ale w sensie, że mam obraz) na kodekach LAV., a to mi w żadnej konfiguracji nie gra, a kanały raczej są w SD, a nie wyżej.

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tam teraz, nie miałem czasu wcześniej. Aktualnie w praktyce choć wyszukuje się sporo z nazwami w HEVC, to tylko jeden kanał jest aktywny w HEVC, wyszukuje się jako HEVC HD test - lecą materiały promocyjne/demo w HD, m.in. Samsunga (jakaś urocza Azjatka, tylko nie złapałem na zrzucie, może później mi się uda ;) ). Reszta to tylko puste identyfikatory, bez przekazu.

 

Eutelsat 70B (70,5°E)
tp. C3 (11,294 GHz, pol. H, SR: 44900, FEC: 2/3; DVB-S2/QPSK)
 
ID: HEVC HD test
PID V: 1241 (HEVC/HD)
PID A: 1242 (HE-AAC)
PID PCR: 1241
SID: 3
PID PMT: 1240
Kodowanie: brak
 
Jakość słaba, źle usunięty przeplot, obraz drży, kiepsko się ogląda. Przepływność dla wideo ustawiona na ok. 2,76 Mbit/s.
EDIT: Dodatkowo później zwróciłem uwagę, że emisja jest prowadzona w jakiejś dziwacznej rozdzielczości: 1920x576 - pół HD, pół SD :lol:
EDIT: obiecany ZAP
 
d3875.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...