Skocz do zawartości

1080i czy 720p w nbox, co lepsze?


fan.inet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Specyfikacja została dostosowana do potrzeb eNki. Bo to mało sprzętów ma funkcje które dopiero z czasem są odkrywane/udostępnianie i nie są w żadnej oficjalnej specyfikacji ujęte (vide philipsy powizyjne - niby SR od 22000 obsługiwały, a z wgraną listą kanałów to i od 2000 szło)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nbox Turbo obsługuje do 1080p60p.

@Orion, zapoznaj się z danymi producenta nboxów zanim napiszesz kolejny post :P

Tak Nboxy mogę oferowac obraz 1080p ale nie ma takiego kanału który by temu podołał

W poście @padziero, napisał wyraźnie nboxy a w swoim poście odniosłem się do nBox a nie wersji turbo, to chyba jasne.

@arsenal najpierw sprawdź do czego prowadzi link a @padziero niech pisze precyzyjnie.

Przy okazji, @arsenal wskaż źródło specyfikacji softu turbo z informacją o 1080P, w dostępnych materiałach nie ma o tym mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teoretycznie gdyby był? :) To różnica była by o wiele lepsza od 1080i?? Np, wytłumacz mi na jakimś przykładzie. Znaczy to będzie różnica taka jak kiedyś w reklamach pokazywali kwadrad HD i kwadrat SD i między 1080i a 1080p będzie podobnie? Jak tak to różnica będzie powalająca

Największa różnica to poprawa płynności podczas np. meczu czy szybkiej akcji w filmie. Jeśli byłoby to 1080p w 60 klatkach to już całkiem płynne masełko. Telewizory LCD i PDP ( za natury wyświetlacze progresywne )nie będą musiały wtedy robić wewnętrznej obróbki obrazu z przeplotem do progresywnego. Ostrość i szczegółowość zyskają już w mniejszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zaawansowane filtry przeplotu, które potrafią przekonwertować obraz z 50i do 50p bez utraty jakości.

@arsenal - w Europie standardem jest 50Hz (od cz. sieci) i wszystkie programy tworzone sa w tym formacie. Tak na prawdę, to nie widać żadnej różnicy pomiędzy 50fps a 60fps, ale pomiędzy 25 a 30 tak.

Ponadto przy 50fps mamy lepszą jakość i wyższą rozdzielczośc przy SD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja mam telewizor HD Ready. Na początku gdy kupiłem kabel HDMI miałem ustawione na 1080i, potem jak się przyjrzałem obrazowi to ustawiłem na 720p. Sprawdzałem jeszcze 576i i nie wiem po co to jest, chyba monitorów, a rozdzielczość 576p nie działała mi

 

Mam jeszcze DVD na SCART, ale być może wkrótce kupię Component i poprzez ten kabel odtwarzacz podłącze. Wejście HDMI nie ma. Ale i tak miałbym wszyściutko w HD!

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

mam białego nboxa oraz TV plazmowy LG 50PH670s. W parametrach nbox "łącze HDMI" pokazuje mi aktywną wartość 1080i 1920x1080 @ 25Hz. Dlaczego 25Hz? Czyżby wszystkie kanały były tak dekodowane przez dekoder?

 

Pozdrawiam,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj proszę technologii CRT z LCD/LED którą mamy dzisiaj. Przy CRT migotanie było widać nawet przy 70Hz, ale to ze względu na technikę wykonania tych monitorów. Od tego zacznijmy. Ilość Hz jest jedynie przydatna w momencie, gdy chcemy oglądać 3D. Poniżej 200 nawet nie ma co oglądać, bo po 10 minutach nasze oczy wyjdą drugą stroną ze zmęczenia. Dla normalnego oglądania, 30FPSów jest wystarczające, dla komfortu oglądania - 50/60 (tak jak jest w standardach TV), bo przy bardzo dynamicznych scenach (sport) rzeczywiście ciut można rozmycie zauważyć. Sam mam TV 100Hz - niepotrzebnie. A co dopiero 600Hz. To chwyt marketingowy, a po drugie, jeśli taki rzeczywiście dostawalibyśmy przekaz -> Moglibyśmy sobie zrobić domowe "Slow-mo".. Ale nei dostajemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...